Yeni Beyaz Yol Arkadaşım Cannondale Quick Speed 4

Scudo

HakanAydın55

Forum Demirbaşı
Tepki
381
Bisiklet
Mosso
https://lh3.googleusercontent.com/-kOQwHKV4V_c/Ud6RlWod_8I/AAAAAAAADW4/iVWbJJTEac8/w957-h736-no/tour3_059.jpg

bisiklet çok güzel.....

Barış Özegemen

Daimi Üye
Tepki
258
Bisiklet
Fuji
hayırlı uğurlu olsun gerçekten hoş görünüyor kasasız sürüşler dilerim...

Onder.Eren

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Cannondale
haırlı uğurlu olsun. kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
bisiklet seçiminiz çok güzel olmuş. hem görünüş, hem de donanım olarak insanı cezbediyor. hayırlı olsun ve allah kazasız belasız kullanmanızı nasip eylesin.

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
iyi dilekleriniz ve yorumlarınız için teşekkürler :)

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
Güle güle kullanın keyifli sürüşler...

Halitkin

Sirrus
Tepki
44
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
kaynak izlerini yok etmede cannondale'nin üzerine bir marka yok. öyle güzel tıraşlıyorlar ki uzaktan bakınca karbon kadro gibi gözüküyor.

güle güle kullanın.

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
@Halitkin

aynen öyle kaynak izlerini yok edip kadronun güzelliği estetiği ortaya çıkıyor. Cannondalede karar kılmamın bir nedenide budur aslında. Diğer dünyaca tanınmış trek scott cube giant gibi markaların özen göstermediğini cannondale gösteriyor. Cannondaleyi bu konuda kutluyorum.

laciverti

Forum Demirbaşı
Tepki
588
Bisiklet
Cannondale
Çok güzel bir cannondale, çok güzel bir beyaz :)

Güle güle kullanın.

• Beğen
Tepkiler: iskender şerit

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
ilk çektiğim fotoğraflardır :rolleyes:

http://img486.yukle.tc/images/76582013-07-09-007_3200x1798.jpg
http://img487.yukle.tc/images/37292013-07-09-008_3200x1798.jpg
http://img487.yukle.tc/images/71252013-07-09-009_3200x1798.jpg
http://img486.yukle.tc/images/23122013-07-09-012_3200x1798.jpg

• Beğen
Tepkiler: Gökhan kocatepe

Burak ÖZBEK

Daimi Üye
Tepki
214
Bisiklet
Colnago
Herşeyiyle mükemmel bir makina, kazasız pedallar dilerim.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kaynak silme işlemine katılmam mümkün değil. Kaynağı belli olsun 500 tl fazla olsun. O bisiklet ile uzun turlara çıkacaksan traş edilmiş bisikletin estetiğine değil işlevine güveneceksin. Quick kadrolarına -belkide eski modellerindekileri- ısınamamıştım. Ama bu sizin bisikleti görünce bu başka bir şey dedim. Son günlerde gördüğüm en güzel şehir bisikleti. Bisiklet hakkında detaylı bilgiler yazarsan, kg si şöyledir, hızı böyledir şeklinde almak isteyenlere ön ayak olursun, Şahsen ilk bisikletim olurdu.
Bu tip bisikletlerin ayaklığınıda bulmak bir hayli zor. ben aynı ayaklık için 3 ay beklemiştim.
Hızlı bir tur bisikleti. İşte aranan soruya cevap bulunmuştur.

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
Sağlamlık konusunda biz kullanıcılar değilde, Kalitesi dünyaca tanınmış bir firma Cannondale mühendislerinin ar-ge çalışmalarına bırakmak çok daha akıllıca olduğunu düşünüyorum. Kaynak traşlama işlemine ben sonuna kadar katılıyorum. Emin olun, o çirkin görüntüyü güzelim kadronun dayanıklılıktan hiçbir ödün verilmeden yapılıyordur. Bunu yapmak işçiliğe itinayla önem verildiğinin ispatıdır. zımparalamak ince işçilik herkesin harcı değil, işin kolayına kaçmaktır önemsememektir. Bu sadece bisiklet sektöründe değil tüm meslek branşında böyledir. Cannondale firmasını bu konudaki işçiliğe verdiği önemi ayakta alkışlıyorum. Bu traşlanmış kadrolu bisikletleri ilk sirkecideki bisikletçide gördüm ve hayran kaldım dedim ki bu karbon kadromudur birleşim yerleri ne güzel yağ gibi dedim. İsmine baktım cannondaleymiş. Yani anlayacağınız tavsiye ediyorum zararlı çıkmazsınız.
Kullanımına gelince, önce tiagra vites kollarından başlamak istiyorum. Buna benzer ilk deneyimim 9'lu deoreydi ama gördüm ki tiagra farklı. Ön vites koluna her vitese ek bir kademe koymuşlar buda geniş zincir aralığında yardıma koşuyor zincir aktarıcıya sürtmüyor. Arka kolda 9'lu deorede bi itişte 3 vites birden değiştirilirken bunda 5 vites birden değişme imkanı var ve ruble 10'lu olduğundan geçişler çok hızlı. Şimdiki 10'lu deorelerde öylemidir bilmiyorum. 34-50 aynakolda sorun yok gayet iyi. Rublenin 12-28 yerine 11-28 yada 11-32 olmasından yanayım. 11'i aratıyor yetmiyor pedal boşa dönüyor. Sürüşe gelince lastiğin 700x28c ince olmasına hiç takılmadım çok konforlu bisiklet. Dağ bisiklette 30 km/h hızda uzun süre gidemezken bunda 30 km/h hiç yormuyor yolda akıyor. Ortalama hız mtb 17 iken bunda 23ün altına düşmüyor. Ayaklığa takılmayın bulursunuz yalnız ayaklığı monte ederken kadroya zarar vermemek için arasına şamrel lastik koyup koruyun. Ağırlığını henüz tartma imkanım olmadı yakında tartacağım. Tek elle çok rahat kaldırıldığını söyleyebilirim.
Tur bisikletlerinde scott trek carraro sedona vs inceledim beğenmedim. Yalnız trek fx 7.6 olabilirdi ama fiyatının çok yüksek oluşundan sebep vazgeçtim. Cannondalenin bu modelinin tasarımına rengine görünüşüne donanımına uygun fiyatına takıldım ve bunda karar kıldım.

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu
Tepki
2
İyi günlerde kazasız belasız kullanın. Mehmetsunu arkadaşıma katılıyorum kaynak tepesi taşlanmamalı. Belkide kaynak ağzı boşluğunun doldurulmasında tepe noktaya varma sınırını alta çeken bir kaynak yöntemine başvurmuşlardır.Böylece taşlanmış gibi pürüzsüz bir yüzey elde etmişlerdir.Amerikalılar yapar :)

• Beğen

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
İskender hayırlı olsun bisikletin. Kazasız belasız kullanırsın inşallah. Bir gün tur yapmak nasip olsun da yakından göreyim senin şu yer uçağını.
Aynakol kaç yaprak, üç mü? İki gibi göründü gözüme ondan soruyorum.

Arkadaşlar bu arada ben de İskender gibi düşünüyorum. Ar-Ge'ye güvenmek lazım. Elbet bulmuşlardır bir yolunu, Cannondale gibi bir markanın dayanıklılığı göz ardı etmek pahasına traşlamaya gireceğini sanmıyorum.

• Beğen