Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni başlıyoruz kron xc 250

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Servan Murat AMAK tarafından paylaşıldı.

1. Servan Murat AMAK

Servan Murat AMAK Yeni Üye

Seviye:
    Bir arkadaşımla beraber yeni bisiklet almaya karar verdik.Bütçemiz malum öğrenci olduğumuz için kısıtlı 400'er tl civarı.Bir kaç gündür forumu takip ediyorum.Bu bütçeye salcano ng 650 yada kron xc 250 tavsiye edilmiş.Açıkcası bu iş gönül işi ve salcano benim gönlüme yatmadı gönlüm krondan yana.

Kron xc 250 yi nasıl bilirsiniz tavsiye edermisiniz yada bunun alternatifi olarak ne tavsiye edersiniz .

bisikletimizi hem şehir içi asfaltta hemde malum bursalıyız:) uludağın patikalarında kullanıcaz. bu bisiklet bizi tatmin edermi ?

birde bu bisikletlerin parçaları mağazalara göre değişirmi yani a mağazasında x marka vites varken b mağazasında y marka vites olma olasılığı varmı yoksa bunlar fabrikasında tamamen aynımı üretiliyor

2. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    xc 250 nin komponentleri başlangıç için sizi üzmez ancak maşanın kilitlenemiyor olması büyük bir eksiklik.Özellikle rampalarda ağırlık merkezinizi öne verip, zaman zaman da ayakta sürüşlerde, her aksiyonda hidrolik maşa, gücünüzün tamamını yol'a aktarmanızı engelleyecektir.Bursa da olup uludağa çıkmamak olmaz.Paranızı ve pazarlık gücünüzü biraz zorlayıp xc 500 alın.Hemen hemen aynı bisiklet maşa sertlik ayarı ve kilitleme mevcut.

Deniz Onur SARIOĞLU bunu beğendi.
  3. Servan Murat AMAK

Seviye:
    xc500 şu an bütcemizi zorlar aralarında pek fark yok demişsiniz o halde xc 250 alıp bütçem elverdiği zaman yani birkaç ay snra xc500 den daha kaliteli bi maşa alıp takmak daha mantıklı değil mi :)

4. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Değil...
    xc 500 deki maşadan daha kalitelisini almak 200 tl nin üzerine çıkmak demek.xc 250 nin maşasını satabileceğinizi sanmam,100 tl de buradan zarar edersiniz.Reel kaybınız en az 100 tl,maksimum kaybınız +100 tl,marjinal faydanız "0" olur.Olayın bilimsel izahı budur.Doğru hareket,2 ay ve verim alamadan kullanıp çöpe gidecek bir maşaya para vermemek,gerekirse iki ay beklemek,donanım yükseltmeye maşa ile başlamamak şeklinde olmalıdır.Sıkı bir pazarlık 400 peşin kalan 200'ü 2 ay sonra vermek kaydıyla almayı deneyin.Yaş 50,büyük sözü dinlemek her daim faydalıdır.

5. Servan Murat AMAK

Seviye:
    Sözlerinizi dikkate alıcam.Bir lise öğrencisi için 400 liralık bütçeyi 600 e çıkarmak malum pek kolay değil:).Ama yazdıklarınızı dikkate alınca size hak verdim.Sanırım biraz beklemek en iyisi olucak bu sürede bütçemi yükseltmiş ve arkadaşımı ikna etmiş olurum.
    Siz piyasayı benden daha iyi bilirsiniz iki bisiklet aynı anda alacağız bu bizim en büyük avantajımız.Bu avantajı kullanıp sıkı pazarlık yapıcaz tahmininize göre fiyatı ne kadar aşağı çekebiliriz?
    Bu arada aklıma takıldı bu maşa işi.Sizce bu maşa kötümü yani kesinlikle uzak durun mu diyorsunuz?Yoksa bu maşada iş görür fakat daha iyisine sahip olabilirsiniz mi diyorsunuz

Derya Keçeci bunu beğendi.
  6. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bisikletlerde kar marjları yüksektir dolayısıyla sıkı pazarlığa açık bir sektördür.En azından Ankara'da böyle.Maşa hesabını anlatmıştım zaten."Bu maşa kötü uzak durun" demiyorum.Kilitlenme özelliği olmayan bir süspansiyon bana göre 1 kuruş etmez diyorum.Madem kron alacaksınız sıkı bir pazarlık yapın ve çok kullanacağınız bir özelliği de xc 500 ile birlikte satın almış olun.Benim iyi diyebileceğim maşalar zaten kron xc 1000 den bile pahallı.Anlatabildim mi...Bunun bir sonu yok.Siz hele bir başlayın,her şey olur zamanla.Sadece başlangıç noktanız mantıklı ve doğru olsun.Başarılar

Berkay Çolak ve Berker Turan bunu beğendi.
  7. yiğit han güner

yiğit han güner Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bende güzel bisiklet alın