Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni Başlıyorum Specialized Allez Sport Int C2 Nasıldır

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Fatih Ergin tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Ergin

Fatih Ergin Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Öncelikler merhabalar herkese, aranıza katıldığım için ve çocukluk hayalimi gerçekleştireceğimden çok mutluyum. Siteyi birkaç haftadır takip ediyorum henüz kayıt oldum. Bisiklete yeni başlıyorum yol bisikleti almaya karar verdim son üç gündür. İlk başta araştırmalarım sonucu Trek Fx 7.3 almayı düşünüyordum ama son üç gündür yol bisikletinin bana daha uygun olacağını düşünüyorum. Seneye üniversiteye başlayacağım, İzmir ya da İstanbul'da okumayı planlıyorum kısmetse. Okula bisikletle gitmeyi planlıyorum, ayrıca tabi ki şehir içinde zevk amaçlı sürmek veya uzun turlara katılmak için uygun bisiklet arıyorum. İlk bisikletim olacak , yeni başlıyorum ama sanmayın spora yeni başlıyorum :) , 52 kilo verdim 1 senede. p90x ve p90x 3 bitirdim ve haftaya da Insanity bitecek yani zorlanmadan uzun yollar bisiklet sürebileceğimi düşünüyorum bacaklar sağlam olduğundan :cool: . Linki aşağı yazacağım Specialized Allez Sport Int C2 modeli indirimde gözüküyor aktifpedal da sizce nasıl bir yol bisikleti ? Bir de int yazısı neyi temsil ediyor normal Allez Sport C2 den farkı nedir öğrenmek istiyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :) . Bu arada boyum 179, 56 kadro bana tam uyması çok iyi oldu.

Allez Sport Int C2

2. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    "Int" international demek oluyor; Specialized dünyanın farklı bölgeleri için çok ufak farklılıklar yapabiliyor aynı modelin özelliklerinde. Baktığınız modelin, indirimde olmayan "Allez Sport C2"den farkı 2013 model olması. Int olmayan 2013 Allez Sport ise şu: Specialized Bicycle Components
    Sizin baktığınızdan farklı olarak, frenler Shimano Sora değil, Tektro.
    (2014 Allez Sport C2'nin de frenler Tektro)

Fatih Ergin ve Barış TURAN bunu beğendi.
  3. Berk Karaca

Berk Karaca Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Allez, yol bisikletine başlamak için çok ideal bir model. Dikkat etmen gereken konu kadro boyu. 1,79 m için 56 kadronun tam olacağını Specialized mı söylüyor? Benim boyum 1,78 ve tamamen aynı açı ve ölçülerdeki Tarmac modelinde 54 kadro kullanıyorum. 56 kadroda uzanma mesafesi bana fazla geldi, kontrolüm zayıfladı. Sebebi sanırım bacaklarımın nispeten uzun olması. Bacak iç ölçüm (inseam) 82 cm.

Üst vücudun ve kolların uzunsa 56 kadro kullanabilirsin belki. Gidip yerinde denemek gerekir. 1,79 boy için 54-56 kadro arasındaki sınırın çok oynak olduğunu düşünüyorum.

Fatih Ergin bunu beğendi.
  4. Fatih Ergin

Fatih Ergin Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Anladığım kadarı ile aralarında fren dışında fark yok. Kadroyu denemek için Caddebostan'a gidip denemem gerekecek sanırım teşekkürler cevaplarınız için. Önümüzdeki hafta içi gidip bakabilirim . Fiyatının %20 düşmesi bana çok çekici geldi. Yaklaşık 600 tl indirim.

5. Arda_7

Arda_7 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Umarım bisikletinle okuluna gidip gelebilirsin.Çalınma korkusu yaşamazsın benim gibi.

6. Fatih Ergin

Fatih Ergin Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Çalınma derken ? Üniversite gibi bir yerde öyle birşey olacağını sanmıyordum cidden öyle bir sorun varmı ki ? Yorumunuz korkutucu.

7. öner yıldırım

öner yıldırım Aktif Üye

Seviye:
    Trek fx 7.3 de çok güzel bir bisiklet. Onu da deneyin bence.

8. Fatih Ergin

Fatih Ergin Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Evet FX 7.3 te çok çok iyi bir model zaten çok sağlam araştırmadan alacağım bisiklete karar vermem. Ama son günlerde yol bisikleti bana daha uygun geliyor. Bisiklete yeni başlayacağımdan ilk araştırmalarımdan sonra yol bisikleti kullanmak için belli bir seviyeye ulaşmak gerektiği kanısındaydım onun için hybird modelleri araştırdım. Sonradan yol bisikletine karar verdim , alışma süreci ne kadar fazla olabilir ki düşüncesiyle. Zaten hayallerimde hep bir yol bisikleti vardı.

9. Arda_7

Arda_7 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Örneklerini okuyoruz forumda bende kampüse bırakıp derse gidemiyorum .o yüzde sürekli minibüs kullanıyorum .Malesef.üzücü

10. Fatih Ergin

Fatih Ergin Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Üniversitenin bisiklet klübü üyeleri ile üni içinde ufak depo gibi bir yerden izin isteyip orayı kullansak ? Böyle bir ihtimal yokmu ?

11. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Allez bisikletinde 28 MM lastik kullanan var mı ?

12. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yeni başlayanlara endurance modelleri sanki daha uygun gibi geliyor, uzun tür ve günlük ulaşım için kullanacakmışsınız ama mesela çamurluk takmak endurance modellerinde çok kolayken Allez'de sıkıntı, yine gidonun iyice aşağıda olması ilk 5 dakika zevkli gelebilir ama 20 dakika sonra can sıkabilir. Trek 1.2, giant defy 3, , cannondale synapse alüminyum tiagra, btwin triban 520 gibi bisikletler hem sizi bir parça rahat ettirir, daha konforludur, hem yine havalı görünür hem çamurluk vs gibi ihtiyaçlara cevap verir. ........

Diye yazdım yazdım baktım konu fena hortlamış :) eh be...