Yeni başlıyorum dağ bisikleti hakkında tavsiyeleriniz?

Tepki
0
Merhaba arkadaşlar ben bisiklet olayına yeni başlıyorum. Dağ bisikleti almayı düşünüyorum fiyat aralığı 500-1000 TL arası olursa iyi olur. benim düşündüğüm model ROCKRİDER 500. SİZİN Tavsiye edebileceğiniz marka modeller var mıdır? (Boyum 1.86)

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
kullanım amacın arazilere çıkmak mı

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ayberk Öçal

500 güzel ürün ancak, eğer acelen yoksa Türk markalarının 2015 modellerini beklemeni tavsiye ederim. Özellikle sedonanın.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mustafa Özer

Mustafa bey sedona,salcano,kron,ümit vb ne zamandır türk markası oldular.

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.299
Bisiklet
Salcano
Ben rock rider 500 kullanıyorum. Güzel bir bisiklet fakat eğer araziye girmicem asfaltta kullanacağım diyorsan şehir bisikleti almanı tavsiye ederim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Türk markası demek bütün donanımı,kadroyu kısaca kullanılan bütün materyallari kendin üretip yapıyor olman demekdir taiwanda ,çinde yaptırılan ve sadece üstüne isim yazdırılan ürünler ne zamandır'''türk malı oldu yada oluyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Oğuzhan k

Şu yazdıklarınızı ifade eden bir konuşma yapmadım. Konuyu nasıl bukadar çekiştirebildiniz, şaşılası :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bir şey çekiştirdiğim yok birine bir yardımda ve öneride bulunurken bilerek yorum yapmak daha önemli değilmi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Oğuzhan k

Sedona bir TÜRK markasıdır. ;)

Verilen yanlış bir bilgi yada belge olduğunu düşünüyorsanız, şikayet et butonundan yetkililere şikayet edebilirsiniz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
el yapımı bisiklet harici bütün bisikletlerin kadroları asya ülkelerinde yapılmaktadır [ NOKTA ]

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
O zaman TREK ve GIANT Amerikan markasi degil mi?
Kadrolar Tayvan - Cin uretimi, donanimlar giris ve orta seviye modellerde shimano vb.
I-phonelarda Amerikan degil bu durumda :agla:

• Beğen
Tepkiler: Kağan Ayan

Mert KARAÇAY

Aktif Üye
Tepki
58
Bisiklet
Merida
Ben şunu anladım alabildiğinin en iyisini al 1-2 aya acemiliği atıcaksın ve daha üstün bir bisiklet isticeksin.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Merhaba. Merida' nın sayfasında yazanı aktarıyorum..

Geliştirme

Kalitenin pek çok yüzü vardır : MERIDA'da, Almanya’dan ve Tayvan’dan tecrübeli uzmanlar yakın koordinasyon içinde çalışır.

Her bir MERİDA bisikletin hikayesi, 1817'de bisikletin hikayesinin başladığı yere yaklaşık 100km uzakta başlar: Almanya'nın araç geliştirme merkezi olan Stuttgart, sadece Porsche veya Mercedes-Benz gibi teknoloji liderlerinin değil, aynı zamanda Merida Ar-Ge bölümünün de evidir. Dünyanın 68 ülkesine gönderilecek olan Merida bisikletleri bu merkezde planlanır, yapılır ve geliştirilir.

Tüm bunları yaparken, araştırmacılarımız sadece ihtiyaçları karşılayacak bir ürün geliştirmeye değil, aynı zamanda her kategorideki her bisikletin, üzerinde Merida amblemini taşıyabilecek değerde olmasına da odaklanırlar. En üst seviye bir dağ bisikleti, karbon bir yol bisikleti veya başlangıç seviyesi bir bisiklet olsun; sadece üst seviye tedarikçilerle beraber üretimi gerçekleştirilen en iyi ürünler kabul edilir. Sıkı koordine içinde çalışan bu sürecin doğru ve verimli işlemesi için Alman arge takımı sık sık Tayvan ziyaretlerinde bulunur ve yapılan her yenilik ve geliştirme, ilk prototipten mükemmel bir seri üretime kadar, yerel uzmanlarla beraber değerlendirilir ve kontrol edilir.

Takım Çalışması

Yeni bir MERIDA bisikleti üretimine dahil olan tüm uzmanlar; geliştiriciler, tedarikçiler ve üreticiler, başlangıç aşamasından itibaren yakın bir koordinasyon içinde çalışır.

Yorum sizin.. :)
Kaynak: (link)

• Beğen
Tepkiler: Cem Berk Taşbaş

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Salcano Astroyu önerebilirim size.

ibrahim Ö.

Aktif Üye
Tepki
47
Benim size tavsiyem ilk başta ucuz bir bisikletle başlamanız mert beyin de deği gibi acemiliğinizi attıktan sonra daha üst modellere geçmek isteyeceksiniz.
ben kendimden örnek vereyim şu anda salcano ng750 kullanıyorum alalı yaklaşık 2 - 3 ay oldu . Ama ben şimdiden daha üst modeller arayışı içindeyim. Okulların kapanmasına doğruda salcano igman deore 29 almayı düşünüyorum.
yani benim size tavsiyem 300-400 tl lik bir bisiktet alıp belli bir süre sonra paranızı biriktirip daha üst seviye bir bisiklet alabilirsiniz.

Tepki
36
Bisiklet
Bianchi
Bence o paraya 2. el alın, temiz birşey bulabilirsiniz. 1.200-1.500 tl değerindeki bisikletleri 1-2 ay kullanıp sonra satmak isteyenler oluyor 1000 tl ye belki daha düşüğe de alabilirsin. Bence bir bakın, ama yok istemiyorum 2. el dersen de karar senin.

Cenk_

Aktif Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
Bende buradaki yorumları okuyup keza kullanmayıda fazla bilmiyordum.
İlk etapda hurdacıdan 20 tl lik bisiklet almıştım. Az bişiyde olsa tecrübe edinince 200 tl ye ikinci el salkano NG650 aldım.
Çok şükür gayet güze hatta ilk turumuda yaptım eyüp sahil yolu bakırköy ve ardından geri dönüş.
En ufak bi sorun yaşamadım.
Önerileri dinlemen de fayda olacaktır. Burada bir çok kişi konunun uzmanı diyebiliriz.
İlk etapda ucuz yollu bişi al diyorlarsa bir bildikleri vardır.
Şimdiden hayırlı uğrulu olsun İnşallah kazasız belasız sürüşler..

Tepki
5
Bisiklet
Carraro
Ben bir kaç ay öncesine kendime carraro crs 600 aldım 800 liraya 9 ay taksit ile. Nakite 740 a kadar düşmüştü satıcı ama zaten nakit param olsa 2. ele yönelecektim. Vel hasıl 2 aya yakındır kullandığım bisikletimden oldukça memnunum frenleri hariç :) Papuçlarımın eskimesini bekliyorum, eskiyince baradine 3 renkliler ile değiştirdiğimde fren sorununu halledeceğimi düşünüyorum. Başlangıç için oldukça iyi bir bisiklet, genel olarak bisikletten anlayan abilerim carraronun kadrosunun sağlamlığı ile övüyorlar, arka attırıcısı acera ön shimano fdr 190, başlangıç için oldukça yeterli bir çekiş sistemi bana göre, geçişlerde bir sıkıntı yok. Maşa xcm kilitlemeli, kilit olayı özellikle asfaltta yokuş çıkarken çok büyük avantaj sağlıyor. Ben v fren istemem hd olacak diyosan da aynı kadronun crs 620 modeli var 1000 liraya onu da alabilirsin tamamen bütçene kalmış, benim acizane tavsiyelerim bunlar olacaktır :)