Yeni baslicam bu spora yardim ederseniz sevinirim

Tepki
0
Merhaba arkadaslar 16 yasimdayim 3 haftadir her haftanin 4 gunu adaya gidiyorum bisiklete binmek icin bisiklet sporuna sanirim asik oldum diye biliriz arakdasimin kardesinin bisikletini aliyorum yalvar yaklar onla istanbul icinde gunde 70 Km den fazla yok yaptik 1 gunde 12.00 da cikip aksam 10 gibi evdeydim bacaklarim kopuyordu bindigim bisiklet cok agirdi frenleri disk ti ama bi beni disk fren renden soguttu bende bilgisayarimi satip bisiklet almaay karar verdim yazin istanbulda olucagim icin rahat gezebilciegim bisey olsun istiyorum bisikletle biyerlerden atlamayi ziplamayi seviyorum genelde bi araka dasimin bisikletini alisam geri getirdigimde on suspansiyonu gicirdamaya baslar frenleri gider ben 700-800 Tl arasinda bi bisiklet ariyorum hidrolik disik frenlerde normal disk frenler kadar kotu mu bu arada ?

Scudo

başar akten

Daimi Üye
Tepki
117
hidrolik disk fren iyidir kardeşim. mekanik de kötü değildir ama kalitesine göre çok değişebilir.
bi miktar daha bütçeni arttırabilirsen sedona 741 öneririm.. ben kullanıyorum çok memnunum yardımcı olurum merak ettiğin konularda :)

• Beğen
Tepkiler: doruk carikcioglu
Tepki
2
@başar akten

bende bisiklet alacağım.araştırmalarımda aklıma en çok yatn sedona 741 oldu.en kısa zamanda bunu almayı düşünüyorum.fakat benim bulunduğum şehirde bayisi olmadığından internetten sipraişi vermeyi düşünüyorum.ama bisiklette herhangi bir sorun olduğnda servsii ne yapacağımı bilemedim.en yakın servis 200 km uzaklıkta sen ne öneriyorsun?yoksa aldığımda bi servislik işi olmaz mı inş.

başar akten

Daimi Üye
Tepki
117
hasan aldığında servislik bi işin olmaz.. tabi üretim hatasıdır falandır bi durum olursa geri gönderirsin en kötü..
bisiklette genel servis ihtiyacı vites ayarı fren ayarı gibi ufak şeyler olur ama uzunca bi yol yaptıktan sonra ciddi bir bakım gerekebiliyor onu da güvendiğin bir bisikletçiye yaptırabilirsin.

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
Kardeşim, bana kalırsa kron'a bak bi ama 741den şaşma.. Geçen seneki modeline bile hayran kalmıştım, bu sene kendine göre bayağı iyi olmuş.. Bak aşağıda özellikleri...

Kadro
6061 Alu.
Maşa
Suntour XCM HRL REMOTE LOCK
OUT
Furş
Neco CC142
Gidon
Race Face Ride XC 31.8
Boğaz
Race Face Ride XC 31.8
Sele Borusu
Race Face Ride XC 31.6
Sele
Tughra Racıng
Vites Kolu
Shimano Acera
Ön Vites
Shimano Acera 360
Arka Vites
Shimano Acera 360
Aynakol
Shimano Acera 361
Pedal
Wellgo LU-935
Ruble
Shimano Acera HG-40-8
Zincir
KMC Z-51
Fren Kolu
Shimano / 445 Hidrolik
Fren
Shimano / 445 Hidrolik
Jant
Alex DC-19
Ön Hazne
Shimano Acera RM- 65
Arka Hazne
Shimano Acera RM-65
Jant Teli
Siyah
Lastik
Schwalbe Black Shark
İç Lastik
CST
Kadro Ölçüsü
16"18"20"
Fiyat
650 $

parasının hakkını veriyor denecek türden...

Taner Erinmez

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Sedona
@hasan esmer

Servisi sana en yakın olan markayı tercih etmelisin, 2 günde 3 kez ayar yaptırmaya gittim..Bi ayar kaçsa yapabilecekmisin? yok. Bi ekipman eksik alabilecekmisin yok. Oyüzden önce servisi sana en yakın mümkünse bisikletle 10-15 dk yı geçmeyecek uzaklıkta olsun derim.

cihan celik

Aktif Üye
Tepki
62
741 ile ayni fiyatta xc2000 var. 995TL ye aldim performans bisikletten. full alivio set ve omur boyu kadro garantisi cezbetti diyebilirim. 2-3 saat icinde elimde olacak.fotograflar paylasirim.