Yeni başlayanlar ve kendini güçlendirmek isteyenler

Barış TOPÇU

Forum Demirbaşı
Tepki
323
@taner-ince

hızı nabza göre belirlersiniz vitesi ise kadansa göre belirlemeniz sağlıklı olur tabi seççeğiniz yollarda önemli hız önemli değildir önemli olan vücudun çalışma hızı yapcağınız kmye ise gelince km den öte çalışma saatine göre ilerleyin enerjiniz tükenmeden mutlaka enerji alımları gerçekleştirin ve yorulduğunuzu anlayınca eve varmış olun eve varmadıysanızda daha sakin biz sürüşle dönmeyi tercih edin her antrenmandan önce ısının ve sonra soğuyun ısınırkende nabzınızı kademe kademe yükseltim bir anda yükseltmeyin

Scudo

Barış TOPÇU

Forum Demirbaşı
Tepki
323
@sonEr´´

dolu olan motorda tıkanıyor :) idmandan önce hafif şeyler tüketmek daha iyi olur.ne kadar hızlı sindirilirse o kadar iyi ve en az yarım saat önceden yemek lazım(tercihim makarna) ve gel gelelim vitamin ve minerale eğer imkanınız varsaki bu güzelim ülkede çok var sıkma portakal suyu bir bardak(posa olmaması gerek) yok ise hapla vitamin yanında bir şişe mineralli maden suyun ardından saatlerce idman :) antrenmanda ise her 1 saatte en az yarım litre en fazla 750ml su tüketin bunu ise 15dk da bir sıvı alımına bölün gereğinden fazla su içmeyin.mutlaka kiloyada dikkat etmek gerek her antrenmandan önce ve sonra tartılın ve eksildiğiniz kilo kadar su için.şu geri dönüşüm idmanıda çok şart bacakların kendine gelmesi ve vücudun bitkin olmamasına iyi geliyor yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

Mösyö-balerin

Daimi Üye
Tepki
103
@street

beslneme olayınıda bu antrenman anlatımı gibi yapacak isen bence prof kişilere yaz derim kardeş yani benim gibi bilmeyen insanalr için az lütfen anlayacağımız dilde yaz ne olur madem bir paylaşım yapıyorusn yani güzel bir bilgi ama hiç bişey anlamadımki kardeş üstelik yeni başlayacak olanlar için demişsin antrenmanı yani düşünsene yeni başlayacak bir insan nasıl analsın bu yazdığın konuyu lütfen biraz daha anlaşılır yazarsan sevinrim biiskleti adam alıp evden antrenmana çıkarken bu senin yazdığın idman şeklini uygularken analdım evet süper diye düşünür dua eder minet eder kızma lütfen bana da çünki bişey anlamdım saolsun 16 yyaşında bir kişi yanıtladı nabzımı mesela

• Beğen
Tepkiler: Cebrail ŞEKER

Cebrail ŞEKER

Forum Demirbaşı
Tepki
409
kardeş 16 yaşındaysan çok basit her antreman için ben yanlarına yaş sayısı vermişim örneğin TD1 antremanında 170- yaş demişi sen 170den yaşını çıkarıcaksın ve çıkan sayı yani 170-16-_154 kalı ve senin nabzın bu antremanda yani TD1 antremanında maksimum nabzın 154 olması lazım ....

• Beğen
Tepkiler: kolbe
Tepki
4
yaklaşık bir aydır sakatım. talihsiz bir kaza geçirdim(bisiklet kazası). şimdi yavaş yavaş bisiklete binme isteği geldi. ben de yavaştan başlayayım bu programa