Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yenİ BaŞlayanlar İÇİn Antrenman Önerİlerİ

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında ALİ TÜRKMEN tarafından paylaşıldı.

1. ALİ TÜRKMEN

ALİ TÜRKMEN Yeni Üye

Seviye:
    [/C
    arkadaşlar yeni bisiklet aldım normalde spor yapıyorum haftada 4 5 gün kondüsyonum var ama bisikletink ayrı bir durum iş ev arası 4 km civarı gidip geliyorum.. hani önerilerinizle kısa zamanda bacakları uzun tura katılacak hale getirmek istiyorum tecrübeler buraya aksın:d...

atilla alperen efe bunu beğendi.
  2. aslimdayok

aslimdayok Üye

Seviye:
    ben de merak ediyorum

3. Burç Deniz

Burç Deniz Yeni Üye

Seviye:
    Öncelikle 4 km gezinti ile pek kondüsyon olmaz.zaten 15 dk ısınma süresidir.Öncelikle günlük bisiklet üzerinde kalma süreni artırman gerekli.
    ör;1. gün 2 saat-2. gün 2.5 saat-3. gün 3 saat durmadan binmeyi dene.Ama nabzın yüksek olmayacak yani ayağın seri dönücek yavaş ama sabit bineceksin.
    Önce bunu dene ağır gelirse süreleri biraz kısalt,ağır gelmezse günde 3 saat dene.
    Unutma yeni başlıyorsan sürekli basman hata olur.Devirli ama orta hızda gideceksin.süreni ayarla ondan sonra tekrar görüşürüz...

4. yourap

yourap Yeni Üye

Seviye:
    Emeğinize sağlık kardeş çok yararlı bilgiler ...:in:

5. aquistik

aquistik Üye

Seviye:
    bende yavaş yavaş evimin çevresinden her geçen gün uzaklaşmaya çalışıyorum bir önceki turuma göre ama araçların yanındanda hiç zevkli güvenli ve sağlıklı olmuyor sanırım

6. ismail aslan

ismail aslan Üye

Seviye:
    bende yeni başladım ilk başta hafif bi rampada bacaklarım kasılıyo ağrılar giriyodu. hergün mesafe yi biraz daha artırdım 10 gün oldu bacaklarım ve kondüsyonum gelişti. ilk başta zorlandığım yerler çok kolay gelmeye başladı... kendini çok fazla zorlayıp moralini bozma bence

7. Sinan Kavas

Sinan Kavas Aktif Üye

Seviye:
    Bende merak ediyordum.Deniyeceğim.Umarım faydalı olur.. Teşekkürler.. :)

8. galipulusoy

galipulusoy Aktif Üye

Seviye:
    benim de bir tavsiyem olacak. öncelikle ben sabah 06:00 da uyanıp 07:30 ve ya 07:45 kadar caddebostan bostancı arası bisiklet ve esneme gerdirme yapıyorum (sportif aktivite sonrası esneme yapmakta önemli)

hafta içi bu şekil de 3 veya 4 kere çıkıyorum. 30 km yi 1 saat 15 dk gibi bişey sürüyor.

nasıl yaptığıma gelince başlangıç antrenmanı için seri pedal önemli,ben de seri pedal çeviyorum hızım 1,5 saatlik anrenman için 25 km/h 30 dk pedal çevirme 28 km/h 15 dk interval denen daha seri pedal çevirimi, tabii dişliyi de yükseltebilrsiniz. sonra yine 25km/h 30 dk son olarakta yine 28 km/h 15 dk.
    son 5-10 dk yı da nabızı düşürmek için hafifi pedal yaparsınız sonra da esneme, böylece 2 saatinizi spora ayırmış olursunuz.

ama benim 2 saatim olmadığı için yukarda belirttiğim süreleri kısıyorum.

özetlersem antrenmanlarınızı sürelere bölün hedefler koyun antrenman yaptığınız an bile 1 saat aynı hızda gitmeyin.
    ayrıca sitede bu konu da baya bir yazı bulabilirsiniz.

9. galipulusoy

galipulusoy Aktif Üye

Seviye:
    asla kendinizi zorlamayın, acısı sonra çıkıyor hem de ne acı dinmesi bir hafta sürüyor yaşam kaliteniz baya bir düşüyor.
    yavaş ilerleyen tez yol alır sözünü hatırlatırım.

10. recep24ank

recep24ank Bisikletkolik

Adı:
    Recep Eşref ÇINAR
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    gerçekten faydalı bilgiler ortalama 30 km hız çok ideal uzun yollar için yorulmadan heryere gidebilirsiniz