Yeni Başlayana Tavsiyeleriniz?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ÇAĞATAY ÖZTUNA tarafından paylaşıldı.

1. ÇAĞATAY ÖZTUNA

ÇAĞATAY ÖZTUNA Yeni Üye

Bisiklet:
    Orbea
    Merhabalar,

Yaklaşık bir yıldır Salcano marka bisiklet kullanıyorum ama çok aktif kullanıcı değilim. Yaz bitmeden yeni bir city bike alıp hem güzel havaları değerlendirmek hem de artık düzenli kullanmak istiyorum. Aktif kullanıcı olmadığım için model bilgim çok yok ama tavsiyeler üzerine Trek, Orbea ve Specialized' a biraz göz attım, sizlerin tavsiyeleri ne olur? Hani markaya hangi modele bakmak lazım?

Teşekkürler!

2. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Foruma hoşgeldiniz.

Düşündüğünüz markaların üçü de çok iyidir, ancak markaya takılmak yerine bisikleti nerede, ne kadar süre ile ve ne amaçla kullanacağınızı belirleyip ona göre seçim yapmanızı tavsiye ederim.

3. ÇAĞATAY ÖZTUNA

ÇAĞATAY ÖZTUNA Yeni Üye

Bisiklet:
    Orbea
    Şehirler arası tur falan yapmayacağım, şehir içinde max 40- 50 km' lik turlar yaparım. Onun dışında günlük gezinti, ulaşım fitness amaçlı kullanmayı düşünüyorum. Belirttiğiniz açıdan düşününce şu andaki bisikleti de aynı amaçla almıştım ne fark eder yarışa girmeyeceğim diye ama bir kaç iyi bisiklet deneyince yanlış tercih yaptığımı/yanlış yönlendirildiğimi anladım. O yüzden iyi bir şey almak istiyorum artık.