Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yeni başlayana tavsiyeler

Konu, 'Sedona' kısmında egemen erdem öztürk tarafından paylaşıldı.

1. egemen erdem öztürk

egemen erdem öztürk Yeni Üye

Seviye:
    evet arkadaşlar bugunden itibaren ben de artık bir sedona kullanıcısıyım. sedona 741 :) ve 8 yıldır kendime ait bir bsikletim olmadığını da düşünürsek hiçbirşey bilmiyorum sayılabilir.
    vitesi bile neye göre göre kullanacağımı unutmuşum o derece( bizim zamanımızda böyle vites yoktu ki)
    hiç antrenmansız ve 100kilo olduğumu da belirtmek isterim :)
    önerilerinizi bekliyorum...

2. egemen erdem öztürk

Seviye:
    anakarada hava yağmurluydu yağmur durur durmaz kendimi dışarı attım bisikletimi denemek için. fakat garip çıtırtılar ve gıcırtılar geliyor. bu yeni olduğundan mıdır? daha ayarları tam oturmamışmıdır? erdoğanlar bisiklet 1 hafta sonra ayara çağırdı zaten.

3. Baran Özkan

Baran Özkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    büyük ihtimalle bu yüzdendir.. ve birde yağmurda sonra sürdüyseniz yerinde ıslaklığından yerdeki küçük kum taneleri kadroya çarpıyodur bu yüzdende tıkırtılar gelir.. bende tıkırtılar duymuştum ilk başta sonra farkettimki bu küçük kum taneciklerinin kadroya çarpmasından dolayıymış:):) iyi sürüşler hayırlı olsun sedona'nız:)

4. egemen erdem öztürk

Seviye:
    teşekkürler :) daha güzelleri sizin olsun

5. arif büyük

arif büyük Kıdemli Üye

Seviye:
    çok şanslısınız ki böle bir bisikletiniz var.Şimdi yapmanız gereken bu bisikletin hakkını vermek olacaktır.Kilonuzu göz önünde bulundurarak vaktiniz varsa günde 15-20 km pedal çevirin.Forumdan doğru sürüş teknikleriyle ilgili çok yazı var onları dikkatle okuyun.Sonra,dik yokuşlardan çıkmaya çalışın.ilk seferde zorlanabilirsiniz ama ikinci çıkışınızda bu yokuşu ben mi çıktım diyeceksiniz ve motivasyonunuz artmış olacak buda bisiklete daha bağlı olmanızı sağlayacaktır ;)

egemen erdem öztürk bunu beğendi.
  6. egemen erdem öztürk

Seviye:
    bu bisikletin hakkını vermeyi ne kadar istiyorum bilemezsiniz :)
    bugun ilk sürüşümde 5kmde tükendim. popom nası ağrıyor :)
    geçecek hepsi inş...

7. Barış Karapınar

Barış Karapınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    İlk baştan kendinizi fazla zorlamayın.
    Yemenize içmenize dikkat edin ve kendinize günlük bir program belirleyin (mesala benim günlük antrenmanım 50km) bisiklet kullanırken bolbol su tüketin bisikletteki tıkırtılar içinde kafanızı yormayın zamanla rayına oturur ve rahat sürüş verir. Tıkırtılar geçer.
    "Arif Büyük" ünde dediği gibi 15 km yeterli olur kilo verdikçe yaptığınız antrenmanıda zorlaştırırsınız. Belli bir zaman sonra bisiklet gruplarına katılırsınız forumda bir sürü bisiklet grubu var. Şimdilik böyle başlayın ilerde gene yardımcı oluruz. Bir sorunuz olursa özel mesaj yolu ile çekinmeden mesaj atabilirsiniz. Saygılar...

mu3az ve arif büyük bunu beğendi.
  8. egemen erdem öztürk

Seviye:
    önerileriniz için teşekkürler arkadaşlar. ne demişler ''no pain, no gain" :) acımazsa gelişmez :)

9. Barış Karapınar

Barış Karapınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Bisiklet sporuna başlamanız çok güzel size başarılar dilerim.

10. egemen erdem öztürk

Seviye:
    teşekkürler :) ben de kendime başarılar diliyorum :) bugun pedli bi şort aldım umarım faydası olur.
    ayrıca bu arada şehrinizde DECATHLON spor mağazası varsa çok güzel ve ucuz ürünleri var her branşta bugun 2 saat gezmekten kendimi alamadım :)

11. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    dostum ankarada nerde o mağza ankaralıyım ama 16 senedır ayrıyım ızınlerde bırde haftasonları gelebılıyorum fırsat buldukca o yuzden cogu magzayı bıllmıyorum söylersen ılk fırsatta bende gezmek ısterım.

12. Umut YALÇIN

Umut YALÇIN Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba, ben de foruma yeni katıldım. Henüz bisikletim yok, bir haftadır araştırıyorum. Sanki hidrolik diskli 741 alacak gibiyim. 39 yaşındayım, boyum 190 cm, kilom 80 - 81 civarı. Bu bisikletle rahat eder miyim acaba arkadaşlar.

13. Umut YALÇIN

Umut YALÇIN Yeni Üye

Seviye:
    Tavsiyeniz için teşekkür ederim Şevket Bey.
    Yeni üye olduğum için özel mesaj atamıyorum, kusura bakmayın.

14. egemen erdem öztürk

Seviye:
    evet bilindik markalar yok ama fiyat ve kalite olarak iyi bence. mağazanın yapısı size çekici gelmemiş olabilir. bim gibi heryerde kutular falan gayet sade raflar. satılan malların neredeyse tamamı decathlonun kendi bünyesinde ürettiği veya ürettirdiği mallar. yani o da neredeyse bim gibi :)
    mağazayı takip etmek gerekiyor çünkü gelen mal bir anda bitebiliyor. bence bu da ne kadar tercih edildiğinin bir göstergesidir. ankarada yeni olduğu için bence mal yetiştiremiyorlar. kentparkta herkesin elinde bi decathlon poseti görüyorum...