Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni başlayan için tur önerisi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında belgen tarafından paylaşıldı.

1. belgen

belgen Aktif Üye

Adı:
    Cagatay
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Arkadaşlar selam,

Oldukça kilolandım, ayrıca formsuzum. 1 yıl öncesine kadar aktif sayılabilecek spor yaşantım vardı. Çeşitli nedenlerden ötürü yaşam stilim değişince ve günün 2/3'ünü bilgisayar karşısında geçirince 1 yılda yaklaşık 25 kilo aldım.

Geçtiğimiz aylarda Trek FX 7.4 satın alarak kendime çeki düzen vermeye karar verdim. Yediğime içtiğime artık daha fazla dikkat ediyorum. Uyku saatlerimi de eskisine kıyasla daha normalleştirmeye başladım.

Yaklaşık bir aydır, çoğu zaman her gün olmasa da en az 2 günde bir düz yolda 15-30 km arası sürüyorum. Bacaklarım inceden açılmaya başladı. Sele ile ilgili rahatsızlığım da alışmaya bağlı azaldı.

Mesafeyi gün geçtikçe biraz daha arttırmayı planlıyorum.

Yalova'da ikamet ettiğim için şimdilik Yalova - Karamürsel arası veya Çiftlikköy - Merkez arası git gel yapıyorum.

Kilomu, formsuzluğumu dikkate alarak hangi turlara katılabilirim bana çeşitli fikirler verebilir misiniz. Örneğin 1 ay daha düzenli 30 km/gün sürüşler gerçekleştirdikten sonra Bursa-Çanakkale (Bursa-Bandırma-Çanakkale bildiğim kadarıyla düz sayılır) arası, çadırda konaklayabileceğim tur önerir misiniz?

Şehir dışı, yeni başlayanların da katıldığı toplu gerçekleştirilen tur önerilerine de açığım. Yeter ki uyum gösterebileceğim zorlukta olsun. Ekipman ve vakit konusunda sıkıntım yok.

Selamlar

Yalçın ONE ve Angell bunu beğendi.