Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yeni başlayan için tur bisikleti

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ramazan Kılınç tarafından paylaşıldı.

1. Ramazan Kılınç

Ramazan Kılınç Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhabalar...

Ortaokul yıllarında kullandığım benden yaşlı olan :) klasik vitessiz Bisan bisikletten bu yana yaklaşık 10 yıldır bisikletten uzak kaldım.. Şimdilerde tekrar bir heves sardı ve yeni bir bisiklet almak istiyorum. Bunun için de yardımlarınıza ihtiyacım var..

Öncelikle terimlere ve parça özelliklerine fazlasıyla yabancıyım.. Şu an karar verebildiğim tek şey bir tur bisikleti almak oldu. İlk başlarda yakın ilçelere, yakın illere tur yapmak için kullanacağım bisikleti, bir süre kondisyon yaptıktan ve deneyim kazandıktan sonra ileriki zamanlarda daha uzun süreli turlar yapmak gibi bir hayalim var. Bunun için deneyim kazanıncaya kadar, çok pahalı olmayan (en fazla 1000 TL civarı) bir bisiklet almak istiyorum.

Uzun turlara vakit ayırabileceğim zamana kadar kısa mesafeli turlar yapacağım, bu yüzden kadronun ağır yüke göre dayanıklı olması şart değil. Yakın mesafelerde çoğunlukla asfalt yolda, ama arada sırada da olsa toprak yolda da kullanabileceğim bir bisiklet benim işimi görür. Söylediğim gibi şimdilik çok pahalı bir şey düşünmüyorum, deneyim kazanıncaya kadar, üstünde acemiliği atabileceğim bir bisiklet alacağım.. İlerde uzun süreli turlara kalkıştığımda o zaman daha iyi bir bisiklet alırım...

Biraz karışık oldu sanki :) ama inşallah derdimi anlatabilmişimdir. Bu koşullarda ne almamı önerirsiniz?

Saygılarımla...

2. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    2011 sedona 321 bulabilirsen..ya da drag canyon şehir/tur..bunlara benzer daha çok çeşit var..aklıma ilk gelenleri yazdım,1000 tl nin altında.

3. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  4. Sabri Atalay

Sabri Atalay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba,
    Sitede 2.el Trek Fx 7,3 satılıyordu hatta arkadaş yanında fazladan lastıkte veriyordu,bisiklette bagaj da var. 1100 TL ye fiyatı çok çok uygun ve sizin için hem başlangıç hemde bundan sonra kullanacağınız bisiklett olsun.Bir daha bisiklet aramazsınız.Bence bu bisikleti kaçımayın.

5. Sabri Atalay

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    tekrar merhaba,
    Bahsettiğim bisiklet Malatya dan Hikmet Bıçakçı isimli üye arkadaşın sattığı bisiklet.

6. Sabri Atalay

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
  7. Ramazan Kılınç

Ramazan Kılınç Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Teşekkür ederim cevap için... Sedona'nın web sitesinde sorun var galiba, açılmıyor.. Nerelerde bayisi varmış ona bakacaktım, ama sayfa açılmıyor..

8. Ramazan Kılınç

Ramazan Kılınç Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İlginiz için teşekkürler, bu modelleri de incelemeye aldım.. 2011 modellerini bulmaya çalışacağım o halde..

9. Ramazan Kılınç

Ramazan Kılınç Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sabri Bey, ilginiz için teşekkür ederim.. Ama benim şu an bisikleti peşin almam biraz zor olacak, taksitli alabilirim ancak..

10. Doğukan KARBAL

Doğukan KARBAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    2010 Sedona 321 alabilirsiniz. Kadro yapısı olarak ve donanım olarak gayet uygun bir bisiklettir. 2011'de üretilen kadrolardan pek hoşlanmadım ben. 321 alabilirsiniz. Kullanan kişilerde gayet memnun.

11. Ramazan Kılınç

Ramazan Kılınç Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Forumda bir yerlerde 2010 model 321'e bagaj takılamadığını okuduğumu hatırlıyorum.. O yüzden pek sıcak bakmıyorum, ihtiyacım olduğunda bagaj takabilmek isterim..

Bu arada bir de şunu sormak istiyorum.. Bisiklet bileşenleri konusunda pek bir bilgim yok.. V-fren ile disk fren arasındaki farklar nedir, her ikisinin de avantajları, dezavantajları? V-fren olan bisikletlere sonradan istememiz halinde disk fren takabilir miyiz?

12. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Forumda bir arkadaş 2011 modeli İstanbul Sirkeci'de bulunan Yurt Bisiklet'te bulduğunu yazmış. Belki sizde bulabilirseniz...

13. Ramazan Kılınç

Ramazan Kılınç Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Şimdi aradım orayı, 2011 modeli yokmuş.. Başka yerlere bakacağım artık :)