Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni Başlayan Biri İçin 500 TL Ye MTB

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında 1e1b tarafından paylaşıldı.

1. 1e1b

1e1b Üye

Seviye:
    Herkese merhaba.
    Uzunca bir sürenin ardından bisiklet almaya(kullanmaya) karar verdim.Yoğun iş temposundan fırsat bulabildikçe günlük kısa sürüşler yapmak istiyorum, hem spor amaçlı, hem stres atmak ve eğlenmek için hemde vücut sağlığı için..Foruma üye olmadan birkaç gün önce küçük bir araştırma yapmıştım.Bütçem 500TL(Kıyafet, kask vb..hariç) tüm bunlar dahil bütçem 650TL'ye çıkabilir.Bisikleti İstanbulda şehir içi asfalt yolda kullanıcam, yazın kısmet olursa arazilerdede sürmek isterim.Bu yüzden alacağım bisiklet mutlaka ön amortisörlü ve 0 olmalıdır.Lütfen 2.el ürün önermeyiniz.Aklımda bir model belirledim inceledim ve hoşuma gitti.Bu işin ehlilerindende yorum almak için burdayım.İncelediğim ve almayı düşündüğüm ürün bu linkte http://www.salcano.com/d21.asp Salcano Astro 210V Maşasının kilitlenmeside çok önemli
    Malzeme kalitesi nasıldır, bana extra masraf çıkartırmı isteklerimi karşılarmı fiyat performans olarak nasıl bir bisiklettir ? Maşa kilitlenmesi artı bir özellik elbette, ama nasıl kilitleniyor bu maşalar biri anlatırsa iyi olur.
    Birde işim gereği fiziksel olarak çok yoruluyorum ve bu yorgunlukla bisiklete binmek beni oldukça zorlar ve bisikletten iyice soğutur düşüncesindeyim bunları nasıl aşabilirim?
    Yazımı okuyan ve tavsiyede bulunacak kişilere teşekkür ederim.

2. Cahit Türk

Cahit Türk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    210 V modeli tourney donanımlı ve 21 vites.
    240 SRV modeli ise daha kaliteli olan acera donanımlı ve 24 vites. Aralarındaki fiyat farkı çok cüzi. Size şiddetle tavsiyem 240 SRV veya 241 SV modelini almanız. Kaza, çarpma gibi kullanıcı hataları dışında bu bisikletler size senelerce sorunsuz hizmet ederler ve masraf açmazlar. maşa kilitlemesi oldukça basit, maşanın üzerindedir ve çevirdiğinizde kilitlenir. Eğer daha önce aluminyum kadrolu hafif bir bisiklete binmediyseniz bu bisikletlere hayran kalacaksınız ve daha hafif yüksek modellere iştah duyacaksınız. yorulma noktasında endişeniz olmasın, pek yorucu değildir bu bisikletler ve spor yapmak yorgunluğu hafifletir.

Şimdiden hayırlı olsun diyorum. Satın aldığınızda Bisikletlerimizin Fotoğrafları bölümüne eklemyi unutmayın biz de görelim..

1e1b bunu beğendi.
  3. 1e1b

1e1b Üye

Seviye:
    Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.Dediğiniz 2 bisikletede daha öncede bakmıştım ama donanım bilgim iyi olmadığı için hangisi iyi bilemedim.210Vnin rengi çok hoşuma gitmişti.241SV 240 srv yide beğeniyordum 241 ile 210V nin vites kaliteleri çok farklıymış demekki.Bisikletin parçalarına baktım (her ne kadar anlamasamda) tek vark viteslermiş, biri 21 diğeri 24 vites ve model farklı aradaki fiyat farkı ise düz hesap 40TL sizce bu bisiklet bu fiyatı hakediyormu? Alırsam memnun kalırmıyım ? Zaten spor amaçlı kullanıcam yarışlara katılacak bir durum söz konusu değil.Kaliteli olsun masraf çıkarmasın görünümü iyi olsun yeter.
    Bu arada yazmayı unuttum boyum 182 Kilom:58 18 kadro bana uygun mudur?
    Buda karşılaştırma
    ASTRO 210 V
    536 TL

TİP : 26" MTB
    VİTES : SHIMANO ST-EF60 / RD-TX55 21 VİTES
    KADRO : HYDROFORMED BUTTED ALÜMİNYUM KADRO
    MAŞA : SUNTOUR SF11 XCM V3 MLO KİLİTLEMELİ MAŞA
    FREN : TEKTRO 837 ALÜMİNYUM V-FREN
    GİDON : SALCANO/ZOOM MTB-AL-152B ALÜMİNYUM GİDON
    GİDON BOĞAZI : SALCANO/ZOOM TDS-D345 3D FORGED ALÜMİNYUM GİDON BOĞAZI
    SELE : VD-1121 SALCANO LOGOLU, JEL TAKVİYELİ SELE
    SELE BORUSU : SALCANO/ZOOM SP-238 ALÜMİNYUM SELE BORUSU
    KRANK TAKIMI : SUNTOUR CW10 XCT V3 T312 KRANK TAKIMI
    ÖN&ARKA TEKER GÖBEĞİ : SHIMANO FH-RM30/HB-RM40
    RUBLE : SHIMANO CS-HG20 KASET 12-28
    TEKERLEK : SALCANO X-PRO2 8X4ÖZEL ÖRÜM TEKERLEK SETİ
    LASTİK : CONTINENTAL RACE KING 2,2 LASTİK
    SEÇENEKLER : KADRO ÖLÇÜLERİ 16"-18"-20"

ASTRO 241 SV
    572 TL

TİP : 26" MTB
    VİTES : SHIMANO ST-EF60 / RD-M360 ACERA 24 VİTES
    KADRO : HYDROFORMED BUTTED ALÜMİNYUM KADRO
    MAŞA : SUNTOUR SF11 XCM V3 MLO KİLİTLEMELİ MAŞA
    FREN : TEKTRO 837 ALÜMİNYUM V-FREN
    GİDON : SALCANO/ZOOM MTB-AL-152B ALÜMİNYUM GİDON
    GİDON BOĞAZI : SALCANO/ZOOM TDS-D345 3D FORGED ALÜMİNYUM GİDON BOĞAZI
    SELE : VD-1121 SALCANO LOGOLU, JEL TAKVİYELİ SELE
    SELE BORUSU : SALCANO/ZOOM SP-238 ALÜMİNYUM SELE BORUSU
    KRANK TAKIMI : SUNTOUR CW10 XCT V3 T312 KRANK TAKIMI
    ÖN&ARKA TEKER GÖBEĞİ : SHIMANO FH-RM30/HB-RM40
    RUBLE : SHIMANO CS-HG30 KASET 11-32
    TEKERLEK : SALCANO X-PRO2 8X4ÖZEL ÖRÜM TEKERLEK SETİ
    LASTİK : CONTINENTAL RACE KING 2,2 LASTİK
    SEÇENEKLER : KADRO ÖLÇÜLERİ 16"-18"-20"

Deniz Tansıman bunu beğendi.
  4. Burak ÖZBEK

Burak ÖZBEK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Fiyat aralığında bu bisiklet iyi duruyor, birde Sedona Borla modeline göz gezdirebilirsiniz..

5. 1e1b

1e1b Üye

Seviye:
    Borlayada baktım fakat gözüme hoş gelmedi.Şuan Salcano 241SV İle 240SRV yi inceledim sanırım bu ikisi arasında seçim yapıcam.Biri Shimano 24 Vites, diğeri Sram 24 vites ve renkleri farklı beyazda fena durmuyor aslında siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

6. skycsar

skycsar Üye

Seviye:
    Ben daha yeni satıcının önerisi ile 241 SV aldım sonuçta acera giriş seviyesi için çok duyduğum bir vites grubuydu....memnunum ve 520 liraya mal oldu...

7. 1e1b

1e1b Üye

Seviye:
    Burak, Cengiz ve skycsar adlı üyelere ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.
    Bir önceki mesajdada belirttiğim gibi, Salcano 241SV ve 240SRV arasında bir seçim yapıcam.Aralarındaki fark bildiğim kadarı ile vites grupları ve renk seçenekleri.Bu ikisinden hangisini almalıyım ?
    Ayrıca adminlerden konu başlığının Salcano 241 SV mi Yoksa 240SRV mi olarak değiştirilmesini rica ediyorum.

8. Furkan Yaldızkaya

Furkan Yaldızkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sedona Borla hoşuma gitmedi demişsiniz ama birde yerinde görmenizi tavsiye ederim. Zira Sedona bana Salcano'lar dan çok daha güzel görünüyor her ne kadar Salcano kullanıcısı olsamda :D Tabi yinede seçim sizin ama yinede Borla'yı yabana atmayın, bir kere yerinde görün öyle karar verin :)

9. Rahman Ketenciler

Rahman Ketenciler Kıdemli Üye

Seviye: