Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni başlayan ben için yardım

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Umut Gülcan tarafından paylaşıldı.

1. Umut Gülcan

Umut Gülcan Yeni Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Merhaba arkadaşlar,

Birkaç yıl öncesine kadar sürekli bisiklet süren birisiydim. Şimdi tekrar başlamak istiyorum, tabii eskisi gibi kapının önünde değil. 2 arkadaşımı da davet ettim bu işe, ikisi de kabul etti. Fakat onların da bisiklet ve bisikletçilik hakkında bildikleri benimki kadar sınırlı.

Üçümüz de yeni yerleri görmeyi, yollarda saatlerce pedal çevirmeyi istiyoruz. Fakat merak ettiğimiz "bağzı" şeyler var:

-Şehir içinde iken trafikte bisiklet kullanmak zor mudur?

-Şehirler arası yollarda, çevre yollarında bisiklet kullanmanın tehlikesi fazla mıdır? (Örneğin Ankara'dan eskişehir yolundan Polatlı'ya veya Eskişehir'e)

Evet tehlikeli olduğunu biliyorum ama bu tehlike yüzünden yeni yerleri bisikletimle göremeyecek miyim? Ya da bu tehlikeyi azaltmak bizim elimizde midir?

Bu arada benim bisikletim Bisan Raptor:

24 jant , 21 vites

-Bu bisiklet yolculuk için ve taşlı topraklı yollarda, arazide, kullanmaya uygun mudur?

Yaşlarımız 16-17

Teşekkürler

2. Umut Kılınç37

Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bence bu bisikleti satıp başlangıç seviyesine uygun tek amorstörlü bir bisiklet almanız olacak.Trafikte bisiklet sürmek zormu demişsin,bazı zorlukları var fakat trafikte furan arabaların yanından geçerken aldığın mutluluk karşısında hepsini unutuyor insan.Ayrıca taşlı yollarda kullanım demişsin,bu bisiklet tahminimce çelik kadrolu ağır bir bisiklet taşlı yollarda frenleme mesafesi uzun oluyor.Hepsini geçtim bu tür bisikletler her 4 tur pedal çevirmeden 1ini boşa harcıyor.

3. Murat cinar

Murat cinar Aktif Üye

Bisiklet:
    Atala
    Seviye:
    Şu anda bisikletleriniz varmı?eğer var ise uzak yola gidecek.seviyede ve donanıma sahipmi;kask,eldiven,far ön ve arka zil(güçlü bir şey olması iyi olur).suluk ve matara malum su ve tuz kaybı km sayacı ve mesafe ölçer.bunlarda varsa eğer eksiksiz sorun yok ama ilk önce bir deneme sürüşü ne kadar ve nereye kadar gidebiliyor ve ortalamanız kaç km felan.yollar tehlikelimi evet tehlikeli ama bu bir mazeretmi değil elbet dikkatli özenli davranırsanız sorun yok.