Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni başlamak istiyorum ama...

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında M.Talha Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. M.Talha Yılmaz

M.Talha Yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    Abilerim(forumda genelde herkes benden büyük) yıllardır bisiklet sürerim ama yazlıkta fln gezerdim.ama şimdi sehir ici sehirdisi gezilere katılmak istiyorum.bunun icinde yeni bir bisiklet alacağım.fakat bir sorunum.babam arabalardan dolayı endiseleniyo.arabalar gercekten büyük bi tehdit olusturuyomu? Eğer iyi bir cevap olursa babami ikna edebilirim.ve bide oturak yüzünden rahatsizliklar oluşuyormuş dogrumudur.cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Not:konuyu nereye açacağımı bilemedim.siz uygun yere taşırsınız.yazımda kelimeler yanlış yazılmış olabilir.lpod tan yazdığım için öyle olur

2. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    emniyet şeridinden veya kenardan gidersen pek sorun olmuyor ama herşeyde başına gelebilir.oturak konusunda şöyle evet pedli tayt almazsan kıçın ağrıyor bir yerden sonra yada jelli sele kılıfı al bu agrıyı azaltmak için fakat belli bir kmden sonra birşey fayda etmez :D

M.Talha Yılmaz bunu beğendi.
  3. Çağrı Ç.

Çağrı Ç. Aktif Üye

Seviye:
    Maalesef arabalar hala büyük bir sorun ve de olmaya devam edecekler. Ne kadar emniyet şeridinden gidiyor olsanda tehlike durumu var. Tabi bu birazda şehirden şehire değişiyor. İnsanların bisikletlilere bakış açısıyla alakalı bişey. Anayolda çok fazla sürmezsen, doğal ortamlarda, köy yolları vs patikalar işte o zaman bu işin keyfi çıkıyor. Babanın endişelenmeside normal ve gerekli. Ona gerekli güvenlik önlemlerini alarak (kask eldiven vs) bisiklet kullanacağını söylersen belki bi nebze güveni artar. Ama ne kadar iyi bi bisiklet binicisi olsanda yada bütün korunma kıyafetlerini giysende arabalar gerçekten büyük bir sorun bunu unutma...
    Oturak olayına gelice de Batuhan Keleş 'in dediği gibi ped li bi tayt ve de konforlu bi sele şart.

4. M.Talha Yılmaz

M.Talha Yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    Yorumlarınız için cok sagolun

5. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Şehir içinde trafikten korunmanın en güzel çözümü bence kask aynası, farkedilmek için reflektif yeleklerdende giyebilirsin.

6. Emre Nakipoğlu

Emre Nakipoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Valla kardeşim ;

Ben bisiklet kullanan bir arkadaşın olarak bu ülkede motosiklet bile kullanırken adam üstüne kırıyor, senin dengenin bozulabileceğini hesap etmiyor, yol kenarından giderken emniyet şeridine giren onlarca araç varken, yollar bu denli bozukken, insanların senin yanından geçerken bağırıp, küfür edip, tabiri caizse ağır laflar söyleyip arabalarıyla gitmeyi göz önünde bulundurup ve birgün arkadan birinin gelip çarpma ihtimalini yüksek olduğunu düşünürsek ve hala bisiklet kullanmak istiyorum bu denli dersen bence kendi karşı koyamıyorsun diye düşünürüm ve kullan derim ; bu durumda sana düşen ne ????

1. Kask
    2. Eldiven
    3. Müzik Dinleme
    4. Kurallara uy
    5. Yayalara saygılı ol
    6. Reflektör kullan
    ve bisikletine bin .... Tavsiyelerim ve başıma gelenler bunlar ... Saygılarımla

Bilal Karatağ ve M.Talha Yılmaz bunu beğendi.
  7. hüseyin özbakır

hüseyin özbakır Aktif Üye

Seviye:
    Geçenlerde bir abimiz sahilde bisiklet sürerken dikkatsızce bisiklet yolunu kaplayan sevgililerden kurtulmaya çalışırken kaza yapmış bunu bizimle paylaştı ve demek istedigi şuydu KASK olmasa kafam kırılacaktı. Kaskını eldivenini giydikten sonra birazda dikkatle hiçbir sorun yaşamazsın diye düşünüyorum açıkcası. kurallara uymak dikkat etmek tek sorun oda senin elinde...

8. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Görünmez adammışsın gibi hareket etmek bu işin en temel kuralı, millet sana değil sen millete dikkat edeceksin, iki pedal az basmak için riske girmeyeceksin. Tabi ana yolda emniyet şeridinden gitsen bile heran her şey başına gelebilir bunu da unutmamak lazım.
    İşe bisikletle gittiğimde gidiş ve dönüşte mecburan 12-13 km şehirler arası yolu kullanmak zorunda kalıyorum, normalde bir dikkatliysem o yolda 5 kere dikkat ediyorum ama arkadan birisi gelip çarparsa da ona yapacak hiç bir şeyim yok bunun da farkındayım.

9. Mustafa Özgür Aslan

Mustafa Özgür Aslan Yeni Üye

Seviye:
    Ukalalık olarak algılamayacaksan bir öneride bulunayım. Ehliyet alıp (ya da almadan), arabayla trafiğe karışmadan şehirler arası turları falan çok düşünme. Otomobil kullanıyorsan, trafikte bir otomobilin nasıl hareket edeceğini bilebiliyorsun. Aksi halde çok tehlikeli.

10. M.Talha Yılmaz

M.Talha Yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    Demek ki tehlike gerçekten büyük.Ehliyet için bisiklet 2 senem var eğer bisiklete başlamadan ehliyet alırsam bisiklet hevesim kaçabilir.Hepinize teşekkürler.Dediklerinizi dikkate alacağım

11. karatren

karatren Aktif Üye

Seviye:

arabaların ne yapacagını kestirmek için illede ehliyet almana gerek yok. 16 yasında bisiklet kullanmak için hevesli bir gence verilecek tavsiyede bu olmamalı bence. forumda uzun tur yapanların yazıları var, bol bol oku araştır. ilk uzun turlarına kesinlikle yalnız çıkma. mutlaka tecrübeli birileriyle git. sonra mı ne olacak? yaşa gör..

korkuların hayallerine engel olmasın, yolun açık olsun...