Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni başladım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında jokeremre tarafından paylaşıldı.

1. jokeremre

jokeremre Yeni Üye

Adı:
    yunus emre boztepe
    Bisiklet:
    Salcano
    yaklaşık bir ay önce başladım bisiklet sürmeye amacım işe gidip gelirken kullanmaktı fakat toplamda 7km olan gidiş dönüş yolumu 40 km ye çıkarttım birde geceleride artık kullanıyorum bisikletim salcano ng 650 29 dağ bisikleti sanki bisiklet küçük gelmeye başladı boyum 187,önerileriniz nedir birde gerçekten sevdim bisiklet sürmeyi bir kaç ay sonra daha iyi bir bisiklet almak istiyorum bu konuda önerilerinz nedir yine dağ bisikleti mi? olmalı yoksa başka bir model mi?

pilot bunu beğendi.
  2. pilot

pilot Forum Demirbaşı

Adı:
    mehmet coşkun uzak
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    hayatınızda yeni bir döneme girmişsiniz. sizi tebrik ediyorum. bisiklet konusunda acele etmeyin. forumda çokça vakit geçirip zamanla karar veririseniz daha isabetli olur.

3. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @jokeremre bisikletin pertini çıkarana kadar kullen bence. zaten ng650 lerin perti çabuk çıkar.
    dağ bayır varsa vur bisikleti oraya. hem eğlenir zevke gelirsin hemde bisiklet hakimiyet tecrüben artar. tabi güvenlik önlemlerin vardır umarım. kask eldiven gözlük vs...
    sonra gerçekten yeni bi bisiklete ihtiyaç duyarsan yol bisikletimi dağ bisikletimi tekrar bi gözden geçirmen gerekecek.
    tabi dağ bayır hoplaya zıplaya binersen yol pek düşüneceğini sanmıyorum. :)

4. herdagli

herdagli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Merhaba.
    Ben de her gün işe bisikletle gidip geliyorum. 15+15 günde 30 km'den ayda 500' deviriyorum. Benim kafamda oluşan fikirleri sıralayacağım. Öncelikle üst sınıf bir bisiklet almadan önce, altımdaki demir Bianchi ile iyice pişmem gerektiğini düşünüyorum. Çünkü iyi bisiklet tamircisi bulmak problem. Çoğunlukla insanı avutuyorlar verdiğin para ve sorununla baş başa kala kalıyorsun. Vites ayarı, göbek bakımı, temizlik-yağlama, sele-gidon ayarları, sele seçimi, lastik seçimi, akort ayarı hepsi ayrı ayrı tecrübe edilmesi; öğrenilmesi gereken hususlar. Üst sınıf yedek parçalar oldukça pahalı. Vasat bir bisiklet, öğrenmek için daha geniş alan bırakıyor. Yani şu işi kendim yapmayı deneyeyim demek daha kolay ve uygun maliyetli. Nasıl yapılır videolarına baka baka kendin yapmayı denemek tecrübe biriktirmenin öğrenmenin en mantıklı yolu. Bindikçe neye ihtiyacın olduğu da netleşiyor. Mesela ben hiç asfalttan inmediğimi fark ettim. Bundan sonra alacağım bisiklette en öncelikli referansım bu olacak. Sonra her hava koşulunda biniyorum. Çamurluk olmazsa olmazlardan. Geceleri sürüş yapmaya bayılıyorum. Özellikle iyice geç vakitlerde; sanki bütün yollar bana tahsis edilmiş gibi, bomboş. "Av sezonundaki tavşan gibi" hissetmeden güneşin yakıcılığından uzak... Harika... Dur kendimi kaptırdım:) Gece süreceksem far-reflektör şart. Bunlar gibi referanslar biriktirip beni daha mutlu edecek bir bisiklete geçeceğim. Bu arada mevcut bisikletimi aydan aya yavaş yavaş iyileştirmeyi deniyorum. Lastiklerim 1.9'du 1.5 ile değiştirdim. Hızlıyken oluşan asfalt sesi kesildi. ÖN-arka göbeklerimi rulmanlı göbekle değiştirdim artık daha akıcı oldu. Bir jel sele aldım, artık ani çukura girişlerde vuruntuyu taa karnımın içinde hissetmiyorum. 3000 km'yi geçtim. Artık dişlilerimde sıkıntıları gözle görebiliyorum. Ön arka dişlileri ve zinciri yakında değiştirmeyi düşünüyorum. Belki ayna kolu büyüteceğim. Bazen yetmediği oluyor.
    Sonuç. Asfaltta biniyorsan. Asfalt için bisiklet al. Bence amortisörden uzak dur. Ben düşmeye neden olabileceğini düşünüyorum. Islak yolda biniyorsan çamurluğu olsun. Hızla işim olmaz konforlu sürüş istiyorum diyorsan city bike bakmalısın. İstediğin hız ise alman gereken alet belli zaten. İyi-bol sürüşler.

Mr. Potato bunu beğendi.