Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni başladım kardiyo nasıl yapmalıyım

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında mehmet ulaş tarafından paylaşıldı.

1. mehmet ulaş

mehmet ulaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Arkadaşlar yeni mosso wildfire md aldım kardiyo yetersiz çabuk tıkanıyorum ne önerirsinz antreman ve yemek hakkında

2. Özer Koç

Özer Koç Kıdemli Üye

Adı:
    Özer Koç
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben de bisiklet sürmeye başlayalı 6 ay oldu. İlk zamanlarda gittiğim mesafeyi kısa tutuyordum. Git gel 10-15 km'ydi. Daha snra yavaş yavaş gideceğim yolu uzatarak bir kondisyon yakaladım. İlk başlarda iki veya üç günde bir sürüyrdum. Yavaş yavaş antreman sayısını da arttırarak kondisyonu arttırabilirsin. İlk başlarda kısa molalar verirsin. Gitgide molaları ve sürelerini kısaltabilirsin. 50 km'yi Non-Stop sürebilirsin bu yollarla

3. mehmet ulaş

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Beslenme hakkımda önericeğin

4. Özer Koç

Özer Koç Kıdemli Üye

Adı:
    Özer Koç
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu konuda fazla bilgim yok. Muz yiyin diyorlar ben de onları dinleyip yiyorum. Ama biraz forumda araştırma yaparsan bir kaç konu bulabilirsin beslenme hakkında.

5. Reahax

Reahax Forum Demirbaşı

Adı:
    Recep
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bende merida speeder t3 almıştım 3 hafta önce.

Acemi olarak sürdükçe kondisyonda artıyor. Ben mesela işe bisikletle gidip geliyorum hava iyi olduğu zamanlar. Mecbur olarak 25-27 km günlük yol gidiyorum. İlk zamanlarda gidiş 13 km yi 1 saate yakın zamanda giderken şimdi 35-40 dakika arası gidiyorum pek fazla zorlamadan.

Benim merak ettiğim kondisyonu ve poweri daha hızlı elde etmenin yöntemleri nedir, yokuşlarda çabuk yoruluyorum( ruble 26-34 aynakol) bisiklet fitness olduğu için tabi bu biraz normal.
    Sanırım yokuş çıkmanın poweri arttırmada etkisi büyük. Ama bunun bir yolu yordamı varmı acaba ve başka uygulayabileceğimiz yöntemler nelerdir.

Diğer bir sorumda düşük kadansta ayakta yokuş çıkmak yine power ilemi ilgilidir ? Bu şekilde çok çabuk yoruluyorum ve yapabildiğim mesafede oldukça kısa.. Bu yeteniği nasıl geliştirebilirim.

Tabi 20 kilo kadar fazlalıkta var... Bir yandan t25 bir yandan bisiklet sürüyorum fazlalığı atabilmek için. Bunları yaparken beslenmeme de mümkün olduğunca önem gösteriyorum. Kiloları verince durumun çok farklı olacağını düşünüyorum :)

6. Atakan Y

Atakan Y Aktif Üye

Seviye:
    Kondisyon diycektin galiba kardiyo ayrı birşey :D

7. mehmet ulaş

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    evet özür dilerim ama ikiside lazım :d