Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni Baradıneler Çok Sesli

Konu, 'Frenler' kısmında can akıncılar tarafından paylaşıldı.

1. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,geçtiğimiz günlerde arka frenlere takmak üzere Baradıne pabuçlar almıştım.Pabuçları doğru yerleştirmek,her hangi bir hata yapmamak için bir kaç fren montaj konularına baktım.Frenleri janta milimetrik ayarladım,kolu çektiğim zaman 2 pabuç aynı anda janta temas ediyor ve pabuçların düzgün erimesi için jant yüzeyine tam oturması için uğraştım.Sonuç mükemmel oldu fren performansı vs..her şey güzeldi taki frenleri test edinceye kadar.Balataları bitmiş diskli bisiklet bile bu kadar ses çıkartamaz,arka tekerdeki vibrasyon resmen gidona yansıyor.Bir kaç forum konularında frenlerin janta paralel temas ettiğinde ve bu durumda ses yaptığında pabucun arka kısmını bir kaç mm janttan uzaklaştırın diyordu ama o seferde pabuç düzgün erimeyecek ve denedim o şekilde yapamadım:=)Başka çözümü yok mudur? Şimdi zımpara çekecem ama pabuçlarda yeni kıyamıyorum duvar zımparası var ama felaket eritir pabuçları.Yapabileceğim başka uygulama var mı?(Ekleme:Akord ayarları kusursuz)

2. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hangi model acaba ?

3. can akıncılar

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Modelinden dolayı ses yapacağını sanmıyorum.Baradıne 955

4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Acele etme papuçlar ile jant yüzeyi birbirine uyumlu hale gelsin......

can akıncılar bunu beğendi.
  5. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Doğrudur.Benimkilerde az bir nemde havalı korna efekti veriyor :)

6. can akıncılar

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben rodajı dolsun belki ondan ses yapıyordur dedim ama nerdeyse 80 km yol yaptım pabuçları aldıktan sonra,birde jantları ve pabuçları sabunlu suyla sileyim diyorum belki bir işe yarar.

7. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    tek çaresi papuçları biraz çap ayarlamak.papuçları fren ayağına tam ortadan bağlanmaz.bir kenar daha uzundur.kısa olan kısım janttan 2 mm kadr uzak olmalı.fren kolunu sıktığınız zaman. papuç tüm yüzeyi ile jantı öperse berbat bir ses çıkarır.kolu sıktığınızda janta ilk uzun olan kısımın ucu değicek.sıktıkça uzun olan kısmın tamamı ve ardındanda bütün olarak değicek.sabun zımpara işe yaramaz.sabun yüzeyleri daha duru hale getirir.sürtünme daha zorlaşır.papuçlar çapraz ericek diye korkma.mum gibi gidicek değiller.ben 4 bin km dir çap kullanıyorum.hiç ayarını ellemedim.

İsmailÇağrı ve can akıncılar bunu beğendi.
  8. can akıncılar

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ses sorununu hallettim.Ama biraz ters oldu galiba pabucun kısa tarafı daha erken basıyor,buna karşılık arka taraf fren kolunu biraz daha çektiğim zaman janta temas ediyor.Lakin benim lastiğin kalınlığından olsa gerek pabucun üst kısmı lastikle nerdeyse milimetrik sürtme vs yok ama inşallah ilerde bi sorun çıkartmaz.Ayarları sıkı yaptım.Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim