Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yeni amatöre yardım

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında babyface_aytac tarafından paylaşıldı.

1. babyface_aytac

babyface_aytac Misafir

Merhaba pedal severler,
    belirli aralıklarla ziyaret ediyorum gezileri turları ve sizlerin yorumlarınızı okuyorum.zevklide olsa bunları okumak bir o kadar da acı verici oluyor benim için.Merak ettiğim bazı şeyler var.Bana cevap verirseniz yaptıklarınızı sanal alemde takip etmek bukadar acı vermez diye düşünüyorum.katılabilirmiyım gibi sorulara da cevap bulabilirim o zaman.

şehir içinde yapmış olduğunuz turların hız ortalaması nedir?amatör biri bu turlara katıldığında diğer uyelere eziyet olur mu?

ayrıca siz çalışmıyor musunuz?çıldırıyorum yapılanları okudukça.bende mi bir sorun var, zamana hükmedemediğim için mi vakit problemleri yaşıyorum.nasıl başarıyorsunuz?

bana cevap verirseniz inanın çok yardımcı olacaksınız.

hepinizi tebrik ediyorum ve kıskanıyorum haberiniz olsun

2. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Selam hızlar oldukça değişkendir muhtemelen ama genel turlar tahminimce 15-20 km/s gibi ortalamalarda yapılıyordur, genellikle düz yoldan ziyade yokuşlarda acemiler yavaşlama sorunları oluyor, bu yüzden turlar dışındaki zamanlarınızda biraz yokuş antrenmanı yaparsanız daha rahat edersiniz turlarda.

Zaman konusuna gelince elbette herkesin işi gücü, okulu vs var, önemli olan boş zamanları verimli kullanabilmek, zaman planlamasını iyi yapmak...

3. babyface_aytac

babyface_aytac Misafir

15 20 km/s evet zorlamaz ama dediğin gibi okuşlarda zorlanırım ve tam bir problem olurum.:(
    acıkçası tek çıkmakta problem oluyor yoksa buna da katılmayıp işleri yokuşa sürdüğümü mü söyleyeceksiniz.

4. gültekin

gültekin Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Gültekin Gültepe
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bisikletiniz fazla ağır değilse gezi boyunca yapılacak hızın pek önemli olduğunu düşünmüyorum. Şimdiye kadar yaptığım gezilerde en fazla 25 km/s hızda tempo tutulduğunu hatırlıyorum. Bisikletinizde 11-12 kg civarındaysa sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

5. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Bu arada 15-20 km/s ortalama hızdır, bu genellikle bu hızların %20-%40 daha üzeri hızda seyredildiği anlamına gelir (misal 25 ortalama genellikle düz yolda 30 km/s a yakın km hızlarda gidildiği anlamına gelir, yokuşlar duraklamalar vs ortalama hızı daha düşük olmasına neden olur), biraz yokuş antrenmanı yaparsanız zaten düz yolda da hızınız artar yani her açıdan iyi bir antrenman...

6. babyface_aytac

babyface_aytac Misafir

13 kg.sanırım hakan'ın da dediği gibi biraz yokuşta çalışmam gerekiyor galiba.Teşvik edici olmandan dolayı teşekkür ederim.

acıkcası hakan beni okul zamanlarına götürdün.Yapmam gerekenleri ve durumumu ne kadar da sert bir dille söylüyorsun.ama olsun sanırım böyle olmalı.belki sana inat çok daha fazla çalışırım.iyi gelir yani.:boese157: