yeni alacağım bisiklet

çağrı ekşi

Aktif Üye
Tepki
20
arkadaşlar city sporum vardı sattım yeni bisiklet alıcam çok kararsızım.günde 350km yapıyorum rahat.ama aklım çok karışık yol bisişkleti konusunda.Scott s30 düşündüm ama ağır geldi biraz daha hafif istiyorum ve en fazla vericeğim para tl bazında 2500-2600 Tl ama bu bisiklet aklıma daha fazla yatıyor bana vericeğiniz önerileriniz varsa dinle8yebilirim..

(link)

Scudo

çağrı ekşi

Aktif Üye
Tepki
20
evt ama tabiki her gün değil..sadece bir kez yaptım.400 yapmayı planlıyorum .ama rahat 250nin üstüne bir kaç defa çıktım

MuhammedErkan

Forum Bağımlısı
Tepki
419
Günde deyince ben de şok oldum. Ortalama vermiş gibi olmuşsunuz. Meğerse rekorunuz 350km.

MuhammedErkan

Forum Bağımlısı
Tepki
419
Dediğini bisiklet yerine şu daha da iyi gibi hem fiyat da daha iyi.
(link)

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
@çağrı ekşi

Karbon bir bisiklet alabilirseniz karbon alın derim.Eğer alamam diyorsanız, en iyi seçenek whistle - modoc xenon olur...o paraya o ekipmana eşdeğer bir ekipman ve whistle kalitesinde bir kadro bir arada bulamazsınız...
He whistle istemiyorum diyorsanız bir de carraro nun 700 küsür euro luk xenon veloce sistemli bir bisikleti var,hemen hemen aynı component ler whistle ile..

Onun dışın da alüminyum bir bisiklet dura ace li ultegralı bir ekipman almadığınız sürece zaten 9 kilo civarında olacaktır diye düşünüyorum.. çünkü jant setinden maliyet kısan ekipmana, ekipmandan kısan jant setine yatırıyor ağırlıklar birbirini dengeliyor diyebilirim...

Yani 2500 tl direkt bir 105 component alüminyum yol bisikletine dökmektense taş gibi xenon-veloce ekipmanlı whistle alıp ,daha üst bir jant seti ve ya ikinci el karbon sele borusu vs. gibi yükseltmelerle gayet hafif bir bisiklet elde edebilirsiniz...

Bu arada yukarıdakilerin hepsini sizin scott s30 u ağır bulmanız karşılığında yazdım...Scott aldığınız zaman,ömür boyu garantili bir kadro elde edeceksiniz,geometrisi ve ağırlığı(mecaz) cabası(2011 ler için değil öncekiler için konuşuyorum :)).. Scott'ın birazcık daha pahalı olma sebebi bu... ;)

• Beğen
Tepkiler: bislet

çağrı ekşi

Aktif Üye
Tepki
20
karbon düşünmüyorum zaten..ilk gönderdiğim linke bir bakarmısınız sizce nasıl??bana çok uygun geldi.ve üstündeki easton jant takımını çıkartıp üstüne para eklemeden mavic aksium takabiliyolar..ve 1000euro fiyatı yurt dışına gönderdikleri için yüzde 19kdv den kesiyolarmış ..o mağazdan mal alan arkdaşlardan duydum..yani bisiklet 800euroya gelicek

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
@çağrı ekşi

Haberiniz var mı bilmiyorum ama,Yurtdışından mal alımlarında 75 euro üzerine gümrük vergisi uygulanıyor,buna dikkat etmenizi öneririm, bir kaç kişiden hediye pakedi olarak gönderilince sorun çıkmıyor vs. bir şeyler duydum ama aynı zaman da da büyük boyutlu paketlerde inceleniyor gibi bir şey de duydum...İyi araştırın bence.

Teknik olaya gelecek olursak o bisikletler hakkında hiçbir bilgim yok..
Ama jant seti ve ekipmanları fiyata göre iyi gibi... Ama dediğim gibi o markayı hiç bilmiyorum...

Bilgili bir arkadaş konuyu görünce yardımcı olacaktır...

Aceleye getirmeyin derim..Az para değil verilecek olan.

çağrı ekşi

Aktif Üye
Tepki
20
edirne bisiklet klübündenim.klübümüzden 3 kişi o firmadan bisiklet aldı 2si city sport biri red bull yol biisleti başkanımızn bisikleti ve çok güzel bisiklet.alma işine gelince yunanistana sipariş ettireceğim oraya adres verip sonra çıkıp kendim alıcam ordan..

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
Çağrı, Harun da bisiklet yenilemeyi düsünüyor scott s40 vardı sanırım onda (emin degilim) o da arastırmalar icinde.. L'ampre falan diyordu (mesut arda'nın kullandıgı bisiklet) istersen ona da bir ulaş; fikir al.. bakarsın 2 tane siparis edersiniz de uyguna gelir =)

• Beğen
Tepkiler: çağrı ekşi

olgun şenel

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Bisiklet
Specialized
@çağrı ekşi
@çağrı ekşi

250-350 km yolu sürüş saati olarak ne kadar sürede gittiniz? Bende uzun bir yola çıkacağım da...