Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni alacağım bisiklet konusunda yardım.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Suphi BAHADIRLI tarafından paylaşıldı.

1. Suphi BAHADIRLI

Suphi BAHADIRLI Üye

Seviye:
    Herkese iyi günler,

Foruma yeni katıldım, aslında iyi bir forum kullanıcısı ve okuyucusuyumdur ancak içimdeki bisiklet alma heyecanına yenik düştüğümden ve bu konuda biraz daha hızlı yardıma gerek duyduğumdan başlık açmak durumunda kaldım. Sebep olduğum kirlilik için forum yöneticilerinden özür diliyorum peşinen..

24 yaşındayım,1.93boy ve 96kilodayım (biraz güreş tanıtımı gibi oldu :) ), Gaziantep'te oturuyorum.

En son lise dönemlerinin başlarında orta halli bir dağ bisikletim olmuştu ve şu an biraz iyi birşeyler almak istiyorum.

Bianchi markasının "miles" isimli bir modelini beğendim açıkçası. 28"jant olması boyuma uygun olacak diye düşündüm.

Bütçem 1000ytl civarında.. Şehir bisikleti olarak tabir edilen çamurluklu ve arka çamurluğun üzerinde selesi (aslında bunun adı sele mi bilmiyorum) olan modellere bakıyorum.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. aihsan

aihsan Üye

Seviye:
    hocam bu tür bisikleri bilmiyorum pek ortalama ağırlığı nedir ama Ağırlık 17,18 Kg. olarak geçiyor biraz fazla değil mi?

3. Suphi BAHADIRLI

Suphi BAHADIRLI Üye

Seviye:

bilmiyorum ki..bu çamurluktan falan dolayı mı ağır acaba? bianchi'nin özel serisi olarak geçiyor.. ancak forumdan okuduğum kadarıyla 11-13 kg arası ağır sayılıyordu :S sanırım bu bisiklet fazla ağır..

önerebileceğiniz modeller olursa bakmak isterim.

4. Onur Berberci

Onur Berberci Bisikletkolik

Seviye:
    ben de bu bisikletlerin ortalama ağırlıklarını bilmiyorum ama bu ağırlık fazla tabi eğer sadece boyundan dolayı bu bisikletleri seçiyorsan pek bi gereği yok dağ bisikletlerine de bakabilirsin 26 jant olsa bile boyuna uygun kadro boyunda bir bisiklet bulabilirsin ayrıca aslında ben de yeniyim bu işlerde ama forumu baya bi araştırdım kimse bianchi önermiyor kimseler. Bu bisikletin bütçesine göre çok daha iyi bisikletler bulabilirsin. trek, scott, corratec, kron gibi markalara bakabilirsin. Mesela ben haftaya trek 4300 modelini alacağım. Dediğim gibi yeniyim bu işlerde eğer yanlış bir öneride bulunduysam tecrübeliler lütfen düzeltsin beni:)

Suphi BAHADIRLI bunu beğendi.
  5. Suphi BAHADIRLI

Suphi BAHADIRLI Üye

Seviye:
    şimdi verdiğiniz markaların şehir modellerine de bakacağım.teşekkür eederim.

bir kaç saattir okuma sonucunda bianchi'den zaten döndüm:) ama hangi modeli alacağım diye bakınıyorum şu an..

dağ bisikleti istemiyorum açıkçası, biraz ağır başlı geliyor bana şehir bisikletleri. İşim gereği hastaneye gidip gelirken de zaman zaman kullanmak istiyorum. 26"jantın üzerinde garip durduğumu düşünüyorum(biraz büyük duruyorum:) ) bu yüzden 28" istiyorum.

asfalt yol ile gidilen yerlere gitme planları yapıyorum haftasonları ortalama 40-50km lik mesafeler..
    bunun yanında haftasonu sabahı fırına ekmek almaya giderken de kullanmak istiyorum..

bayağı heyecanlı durumdayım biraz da bu "bahar" durumundan sanırım..

kısa bir süre içinde kaliteli,şık ve işimi görecek bi bisiklet alabilirim umarım.

6. Onur Berberci

Onur Berberci Bisikletkolik

Seviye:
    Ben de haftaya alıyorum bi aksilik olmazsa bisikletimi ben de çok heyecanlıyım bianchiden dönmekle iyi yapmışsın bu markaların şehir modellerine bakman iyi. Umarım isteğine uygun bir model bulursun. Şimdiden kazasız belasız sürüşler dilerim.

7. aihsan

aihsan Üye

Seviye:
  8. Suphi BAHADIRLI

Suphi BAHADIRLI Üye

Seviye:
  9. aihsan

aihsan Üye

Seviye:
    linklerde sıkıntı yok.

10. Suphi BAHADIRLI

Suphi BAHADIRLI Üye

Seviye:
    açtım evet:)

allant modeli gayet güzel, bir de calypso adlı 7 vitesli bi model var o da çok hoşuma gitti ancak sanırım üretimde olan bi model değil çünkü başka yerlerde bulamadım.
    http://www.velespit.com/asp/listgroup.asp?group=B1.7

bu linkte en altta soldaki model, ürün hakkında bi özellik de yok.. bu yüzden linkini verdiğiniz "allant" modeline yoğunlaştım.
    daha sadece trek e baktım diğer markaları da bir araştıracağım.

trek'i antepte kime monte ettiririm, kime bakım yaptırırım bunlar da biraz muamma konular ama bir usta bulacağız elbet (sitede türkiyedeki servis ağı falan yok)

sedonanın 311 isimli modeli de var sanırım treke göre bir alt sınıf ama antepte servisi var.. daha mantıklı gibi geldi.

bu tarz bir bisiklette ön tarafta amortisör olmaması sizce eksi bir özellik değil mi?

yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.

11. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ben bir arkadaşım için sizin istediğiniz kriterlerde bir bisiklet bakıyordum."Bianchi miles"ı İzmirde yakından görme fırsatım oldu. Kadro ve maşa alu değil, amortisörsüz , ağırlığıda yukarıda yazıldığı gibi ama yakından bakınca güzel bir bisiklet 504 Tl. fakat kağıt üzerinde aşağıdaki ürün fiyat-performans olarak daha doğru gibi

http://www.deltabisiklet.com/new.aspx?_Args=ProductImage,2945,DeltaBisiklet,2389

12. Suphi BAHADIRLI

Suphi BAHADIRLI Üye

Seviye:
    hocam bahsettiğiniz "espirit" modeli olmasın? "miles" in fiyatı 966ytl gibi... ve diğer özellikler de tutmuyor..

bahsettiğiniz bisiklete baktım, beğendim ve listeme ekledim çok teşekkür ederim..

sizce şu an için benim "vitesi şu model olsun, kadrosu böyle olsun" deme gibi bi lüksüm var mı? yani iyileri hangileridir?
    anladığım kadarıyla shimanonun altus ve acera serileri iyi ama alivio onlardan daha iyi..
    ve kadro konusunda hafif olması önemli..

biraz çıkmaza girdim sanırım.. okumaya devam:)

13. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    pardon ben "Mirage" şehir bisikleti modeli diye anlayıp cevap vermiştim. modeli yanlış anlamışım ama yorum cuk oturmuş :D tekrar özür.
    şimdi "miles" modeline baktım. Yazan özelliklere göre 906 Tl fazla görünüyor.

14. Suphi BAHADIRLI

Suphi BAHADIRLI Üye

Seviye:
    Tercihim galiba sizin önerdiğiniz geotech life deluxe olacak gibi. antepte bayisi de varmış, fiyat olarak da uygun geldi peşin fiyatına 10 taksit de yapıyor site.

pazartesi bayiye de gideceğim.. o zamana kadar araştırmaya devam:) öneriniz için teşekkür ederim.

15. emrea

emrea Üye

Seviye:
    Buna ne dersiniz?

16. Suphi BAHADIRLI

Suphi BAHADIRLI Üye

Seviye:
    öneriniz için teşekkür ederim, geotech life delux hala daha mantıklı.

yalnız bir sorunum var: size kısmında 43,46,49cm yazıyor;

http://www.deltabisiklet.com/new.aspx?_Args=ProductImage,2945,DeltaBisiklet,2389

bunlar kadro boyu ise bana küçük gelecektir çünkü yaklaşık 1.95cm olduğum düşünülürse bana 49cm den daha büyük bir kadro boyu gerekecek değil mi?

bir de daha amatör bir soru sormak gerekirse bagaj olarak tarif edilen yere 60kg lık bir ağırlık (sevgili) oturtulabilir mi? :) oturursa jant çöker mi?

17. Suphi BAHADIRLI

Suphi BAHADIRLI Üye

Seviye:
  18. aihsan

aihsan Üye

Seviye:
    eğer bu ikisi arasında kalmışssanız geotech derim sizin istediğiniz modele daha uygun hem bisikletin kilosu oldukça ii. ama 1000 bütçem var demiştiniz trek ve corratec lere bakmanızı ısrarla öneririm.

19. Suphi BAHADIRLI

Suphi BAHADIRLI Üye

Seviye:
    hocam onlar 1300-1500 arası hep ve biraz aşıyor açıkçası. yoksa trek allant çok daha hoş geliyor bana.

20. aihsan

aihsan Üye

Seviye:
    internet fiyatları o şekilde olabilir peşin ödeme düşünüyorsanız adrenalin le trekk için bi görüşün derim. taksitli ödemelerinizde bile bi deneyin görüşmeyi . bence faydası olacaktır.