Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yeni acemi salcanocuya öneri verecek??

Konu, 'Salcano' kısmında Özgür Önde tarafından paylaşıldı.

1. Özgür Önde

Özgür Önde Yeni Üye

Biraz uzun yazmışım okumaya üşenenler ----- lerin altına geçebilirler direk :)
    Saygılar

31 yaşındayım en son lisede bisiklete binmiştim. İlk bisikletim bmx e benzeyen markasız bir bisiklet, lisede ise bisan touring mi öyle bi adı olan abimin eskisi :). Neyse bir heves bu yaşta hanımla 2 bisiklet aldık http://www.hepsiburada.com/ProductDetails.aspx?categoryid=27012996&productid=sporsal176
    şimdi bu mu aldığınız bisiklet diyenler olacak tabi. Öncelikle yeni evlendim maddi sıkıntılar :) ayrıca 2 adet olması, yaşadığım yerin (Giresun Espiye) yağmur çamur vs koşullarından dolayı çamurluklu olması gerekiyordu, çocuklukta vites diye birşey bilmediğimden ve de acemi gözüyle "o zincir ordan çık oraya nasıl girer ordan atmaz mı o hızda hemen bozulur bu" tarzı komik düşüncelerim ve tekrardan maddiyattan ayrıca maymun iştahlılığın gazıyla alıp da borç harç pahalı birşeyler sonra sıkılıp kenara atma korkusundan bu bisikleti seçtim.
    2-3 gün oldu geleli, evde yeterli malzeme (alyen, pompa vs) bulunmadığı için birleştiremedim. Burada bisikletçi de yok, bisiklet satan bi beyaz eşyacı "bunun tekerine 25 tl sıkışmış" dedi 25 ligi alıp eğri büğrü birleştirdi bisikletleri.
    ---------------------------------------------------
    http://www.hepsiburada.com/ProductDetails.aspx?categoryid=27012996&productid=sporsal176
    soru 1) Bu bisikletlerin birleştirilmesinden ayrı bi ince ayarı vs yapılması gerekiyor mu ön arka tekere falan (bugün kullanırken zincir attı misal)

soru 2) eskiden fıldır fıldır gezerken dandirik bisikletlerle, bugün bir-bir buçuk saatlik gezintide tabiri caizse gebermem ve şu an bacaklarımın ağrısından duramamam, ve dahi bisikletle az bi rampayı çıkamamam sadece yaşla ve göbekle mi alakalıdır yoksa bi gariplik var mıdır bisiklette (lakin hatun bana mısın demiyor)

soru 3) bu kontra pedal ne gıcık bişeymiş, bunu hafifletmenin (çok sert, yavaşlayamıyor direk duruyorum) bir yolu yok mudur?

soru 4) pedal çevirirken sıklıkla boşa dönüyor hissine kapılıyorum ki 2 bisiklette de aynı şey var, bu bir sorun mudur yoksa kontra pedala has bi özellik midir?

soru 5) bisiklet bu göbeği eritir mi?

Tuğrul Tomba bunu beğendi.
  2. SerkanNamazcı

SerkanNamazcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ng 650 ilk alacagın bisiklet olsun sonra igman

3. Özgür Önde

Özgür Önde Yeni Üye

Bir gün inşallah o da olur

4. Cengizhan Terzi

Cengizhan Terzi Forum Bağımlısı

Seviye:
    salcano astro bence :)

5. semihh

semihh Bisikletkolik

Seviye:
    cevap1 - bisiklete inceden bi ayar gerekebilir
    cevap2-yaş ve göbeğin illaki etkisi vardır ama bisikletle de alakalı bi durum olabilir sanırım vitessiz bir bisiklet bu yuzden rampada biraz sıkıntı cekebilirsiniz
    cevap3- kullandıkca asınır o zaman yumusar abi :)
    cevap4- kontrapedallarda öyle bir özellik var mı bilmiyorum ama gobekte hafif bosluk olabilir
    cevap5 - kesinlikler eritir :D

6. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    ilk önce yeni bisikletiniz size ve eşinize hayırlı olsun.Sorularınıza gelince şöyle;
    1)Tabii ki bisiklete ince ayar yapmak lazım ve monte edildikten sonrada bütün bağlantı elemanlarını kontrol etmekte fayda var.
    2)İlk başlayanlar için,bu rahatsızlıklar normaldir.Kendinizi çok yormayın.Yavaş yavaş tempoyu arttırın.Bisikletinde vitessiz olması bu konuda daha hassas olmanızı sağlamalıdır.
    3)kontra pedal bisiklet piyasada azdır,bir süre kullandıktan sonra,hoşunuza gidecektir ve yumuşayacaktır.
    4)Hafif boşluk pedal çevirirken olur.Özellikle fren yapıp,pedal çevirmeye başladığınızda olur.Kontra özelliği bir süre sonra alışırsınız.
    5)Göbekte bu arada bayağı bir size küser,yani erir.Zaten sağlığa zararlı.Fakat adale yapacaksınız.

7. geotechme

geotechme Aktif Üye

Seviye:
    maddi olarak maximum nekadarınız var birde yol mtb yarış şov hangi bisiklşettten istiyorsanız ortaya karışıkta yapabliriz hybrid vs. ona göre güzel tavsiyelerde bulunalım :()

8. Dizdar MERT

Dizdar MERT Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben bisiketten önce 56 kiloydum o kadar dikkat etmeme rağmen 50 ye düştüm :D bu da ayrı bir yanı :D

Acaba herkesde böyle oluyor mu?

9. Tuğrul Tomba

Tuğrul Tomba Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba Özgür bey,
    öncelikle yeni bisikletiniz hayırlı uğuru olsun. Güle güle, kazasız belasız kullanırsınız umarım. Sizin gibi ben de bu bisikleti satın almayı düşünüyorum. Hepsiburada sitesinde renk seçeneği konusunda, firmanın elindeki rengi gönderdiği yazıyor. Size sormak istediğim sitenin satış sayfasında kullanılan resimdeki renge sahip bisiklet mi geliyor, yoksa farklı renkte mi? Örneğin şu anda geçici olarak temin edilemeyen 28 jant modeli var onun rengini daha çok beğendim. Ayrıca kadro malzemesi de alüminyum diyor. SAtışa çıkarsa onu almayı düşünüyorum. Teşekkür ederim.