Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni 321`imle İlk Günde Şikayetim Var. Fikri Olan??!

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında fatih kurt tarafından paylaşıldı.

1. fatih kurt

fatih kurt Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar uzun bir aradan sonra iki teker dünyasına Sedona 321 ile girmiş oldum. Ancak Ortaköy kaçkar şubesinden eve kadar 20 km lik deneyimde pedaldaki boşluk beni çok rahatsız etti.20 sene önce kullandığım efsane bisanı getirdi aklıma.
    Aldığım yere sorduğumda normal olduğunu söylediler ama eleman beni yedi gibi geldi bana. Bu işle ilgilenen arkadaşlar ne dersiniz? maliyeti de düşününce biraz moralim bozuldu ne yapmam gerekiyor

2. Murat BAYRAKTAR

Murat BAYRAKTAR Aktif Üye

Seviye:
    Pedaldaki boşluktan kasıt nedir? biraz daha açıklarsanız yardımcı olabiliriz.

3. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yeni alınan hemen her bisiklette o boşluk sorunu oluyor sorun değil, bendede olmuştu. Eğer bir bisikletçiye gidip pedalın vidalarını sıktırtırsan sorun düzelecektir. Sanırım bisiklet fabrikada üretilirken bazı vidaları çok iyi sıkmıyorlar.

cagdasgulcehre bunu beğendi.
    fatih kurt

fatih kurt Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Pedalı boşta çevirip ya da pedallamayı durdurduktan sonra, ilk basarken bazen çok az bazen baya hissedilir boşluk var.

5. ahmet1

ahmet1 Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    hayırlı olsun bende 3 gün oldu sedona 321 alalı yolda giderken ayağımda hissettiğim bi boşluk vardı uygun alyan yoktu sıkamadım şimdi yüklenince çok az ses geliyo yolda iken, umarım orta göbekten değildir.

fatih kurt

fatih kurt Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ahmet bey size de yeni bisikletiniz kazasız belasız hayırlı olsun.

Az önce arayıp sordum bayinin verdiği cevap arka göbekde dişlilerin kavramasında boşa dönme olayı her bisiklette olan bir durummuş. Sadece göbekteki dişli sayısı fazla olan markalarda daha az hissedebiliyormuş. Bu durum bana ilginç geldi demek emektar bisanın da kabahati yokmuş:) neyse yine de bir bisikletçi bulursam soracam forumdakiler pek oralı değil

7. Cüneyt Y.

Cüneyt Y. Kıdemli Üye

Seviye:
    ben biliyorum o boşluğu o boşluk değil,aslında o rubleden göbekten kaynaklanıyor ilk alınan her bisiklette olur bendede oldu ama sonra geçti şmdi sorunsuz kullanıyorum ama rublem s çiziyor servisinde rubleyi düzgün takmasını isteyin ve rubleyi düz bir şekilde sıkmasını isteyin iyi günler :)

8. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ayni sorunu bende Salcano City Sport 30'a ilk bindigim gun yasadim. Yetkili servis dislilerde sorun oldugunu soyledi. Yedek parca istedik. Bir haftadir bisiklet evde yatiyor.

Benim tavsiyem Sedona ile direkt gorusup yedek parca gondermelerini iste. Kendiliginden duzelecegini sanmiyorum.