Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yelkenliyle dünya turu

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Gürsel A. tarafından paylaşıldı.

1. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Tek başına dünya turu yapmak üzere 2004 de yola çıkan arkadaşım Hakan Öge'nin sayfası-seyir günlüğü:Tıklayın
    Fakat tek başına başladığı bu yolculukta artık yalnız değil.. Hayat arkadaşını okyanus ortasında bulmuş..Kendisi gibi seyyah olan bir Fransız kızıyla yolda evlenmiş..Yolculuğun bitimine az kaldı.. Umarım görkemli bir karşılama olur onun için..

bora_jb ve Ozge Deniz bunu beğendi.
  2. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Sevgili ATLAS Dergisi Yazarı ve Fotoğrafçısı Hakan ÖGE'yi sürekli takip içerisindeyim. Hakan ÖGE'nin hayranıyım. Hayallerimi süsleyen birisi. Bu çok uzun seyirinde kendisine başarılar diliyorum. Büyük bir kısmını bitirdi zaten. Şuan Avusralya Sınırlarında olsa gerek.

Rüzgarın Bol olsun Mardek ve Hakan ÖGE....

Sevgiler...

3. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Hoyyyyy. Hangisine efekt yapacağımı şaşırdım. Dünya turu yaptığına mı hoyyyy diyim yoksa okyanusun ortasında aşkını bulmasına mı? Vay anasını sayın seyirciler. Tek kelime ile muhteşem.

Benim de dünya turuna çıkmam gerek. Duramıyorum, sığamıyorum hiç bir yere...

4. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    bence hepimiz çıkmalıyız o tura:rolleyes: .vay be ne güzel hayatının aşkını yolda bulması.kısmet işte.teşekkürler Gürsel Abi bende dönüp dönmedigini bilmiyodum...

5. Gunesak

Gunesak Aktif Üye

Seviye:
    Dünya denizlerinde dolaşan Türkler konu olunca Sadun Boro'nun ismini anmadan geçmek olmaz. 60'lı yıllarda dünya denizlerinde dolaşan Boro'nun seyahatiyle ilgili yazmış olduğu "Pupa Yelken" adlı kitap, pekçok denizcinin başucu kitabı olmuş ve deniz sevgisini pekçok kalbe bir daha çıkmamak üzere perçinlemiştir.
    Sadun Boro ve Eşinin 1962-65 yılları arasında "Kısmet" isimli tekneleriyle yaptıkları Dünya seyahatinden sonra başka Türk Yelkenciler de dünya seyahati yaptılar.
    Tanıl Tuncel 86-91 yılları arasında "Kelebek" isimli teknesiyle, Haluk Karamanoğlu ve ailesi 88-93 yılları arasında "Deriska" ile, Zuhal-Osman Atasoy çifti de 92-98 yılları arasında "Uzaklar" ile dünya seyahati yaptılar ve şu anda da Hakan Öge'nin seyahati "Mardek" ile devam ediyor.
    Ne yazık ki dünya denizlerini dolaşan binlerce denizcinin en çok sevdiği ve en uzun süreyle konakladıkları kıyılara sahip olan bir ülke olarak dünya denizlerinde sadece bir avuç denizciyle temsil ediliyoruz. Denizler, yepyeni bir hayatın karşı konulmaz cazibesini vaadediyor bizlere. Bu sese biraz daha fazla kulak kabartmak gerektiğini düşünüyorum.

6. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ben farklı bir bilgi ile katılayım sohbete. Tekne ile Dünya turu yapan Türklerin sayısı sanırım 9 kadar. Bir kısmı da Türk asıllı yabancı ülke yurttaşları bunların.
    Dünya turu yapan Fransız sayısı ise 900 civarında. Yoruma gerek yok sanırım.

Erden Eruç un kas gücü ile dünya turu projesi belki bu çok geri kaldığımız alanda bize önemli bir aşama kazandırabilir.

7. bora_jb

bora_jb Forum Demirbaşı

Seviye:
    evet yelkenle dünya turu benımde hayallerımın en bas sıralarında gelıyor benım babam denızcı (dolayısıyla bendede asırı bır hayranlık var)hayatımın 6 senesını denızde yasadım ve annemlerın su ankı teknemızden once yelkenlı bır teknesı varmıs bılırsınız atasoylar annemlerın en yakın arkadaslarıymıs ve dunyta turuna beraber cıkacaklarmıs ama tam hazırlıklar yapılmıs 1 ay kala annem bana hamıle oldugunu ogrenmıs ve babamlar vazgecmıs dıyorum kı keske bıraz daha gec dogsaymısımda en azından onlara bu fırsatı bıraksaymısım :) ama pek de benım elımde deıl gıbı :)
    saka bır yana DENİZ DENİZ DENİZ.....

8. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    hakan öge'nin yaptığı hiç kolay bir şey değil Allah yardımcısı olsun sevdiği insanıda bulmuşki ne mutlu o'na