Yedikule Triathlonu :) (pişmanlık içerir)

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Bugün istanbulda yedikule triathlonu vardı. kız arkadaşımla merak ettik gidelim dedik.
aklımca triatlon izleyecem :) hayatımda da ilk kez hani. merak da ediyorum.

iett ile zar zor ulaştık, sahile yürümek zorunda kaldık 10-15 dk kadar. bu tip ulaşım zorlukları anlatmıyorum artık zaten :) bizde devlet sadece akp mitingine otobüs kaldırdığı için :)

neyse vardık, kapıda 2 bekçi var. uflaya puflaya bize doğru yürümeye başladı. yasak, geçiş yok dedi.. sadece sporcu ve görevli girebilirmiş. şuralardan izleyebilirsiniz dedi. gösterdiği yere gittik, saçma sapan biyer.

yani kısaca triathlon izlenmiyormuş :) izlemek için değilmiş. o öyle kendi haline kapalı bir sistem. sadece yarışmacılar ve görevliler var.
işi olmayan giremiyor yani :)

peki internette neden bu bilgiler var?
(link)
ben şahsen bunu okudum da gittim.
sandım ki izlenebilir bişey :)
biz bekçi ile tartışırken baya bi sporcu da gelip geçti yanımızdan. %99u yabancıydı sanırım.

daha da komik olan, türkçe sunum ve anons yapılıyordu :) kime, neyin anonsunu yapıyolar anlamış değilim.
kendi hallerinde müsabaka yapıyolar. resmen soğudum triathlondan ya.
benim amcam,dayım,halam,teyzem orda sporcu ve görevli değilse giremiyormuşum, izleyemiyormuşum.
bara giriyoruz sanki :)
spor müsabakası lan.
spor izlicez.

türkiyede triatlondan haberi bile olmayan kesim haklıymış yani kısaca. kesinlikle izlenebilir, takip edilebilir bir spor değil çünkü. sporcular var, görevliler var. bukadar.
"işi olmayan giremez"
:) sabah sabah sinirden gülmekten alamadım kendimi ya. bu sıcakta oraya boşu boşuna 3 vesaitle gidip 3 vesaitle döndüm

neyse. triatlonun nekadar ciddi bi spor olduğunu öğrenmiş oldum :) işi olmayan giremez

Scudo

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Siz yine de Triathlon dan soğumayın, Türkiye'de hala kasklı bisikletçi gördüğünde ufo görmüş masum köylü gibi bakan zihniyetler varken Triathlon düzenleniyor olması bile birşey. Haklısınız serzenişinizde...

MDT

Daimi Üye
Tepki
248
Bisiklet
Specialized
olay biraz karışık arkadaşlar. age gruplarda trafik bahane edilerek iptal edildi :(

İsmailÇağrı

Aktif Üye
Tepki
37
Canlı yayında dün izledim adamın biri elinde çocuğuyla birlikte parka alınmak istemedi ancak adam elinin tersiyle tepki gösterip bekçiyi muhatap almamayı tercih ederek ardına bakmadan yürüyerek parka giriverdi. Aslında parkın önündeki bekçi parka insan alınıp alınmayacağı konusunda ikircikliydi keşke siz de bekçiye kulak asmasaydınız.

cato

Aktif Üye
Tepki
133
Bisiklet
Trek
son günlerde ben de triahtlon a merak sardım ama anca bisikletle -koşu yapabildiğimiz bir de paylaşılanları okuyunca soğuyor insan . .
sevdirmek gerek bütün spor dallarını.saklı saklı yapmak değil
paylaşmak gerek .herkese mutlu sağlıklı bol pedallamalar .