Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yedigöller

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında outoftune tarafından paylaşıldı.

1. outoftune

outoftune Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Selamlar
    aranızda istanbuldan bisikletleri ötöbüse atıp Yedigöllere günü birlik bisiklete binmeye giden oldu mu?
    olduysa nasıl bir yol izledi?

:eek:

2. cagan0403

cagan0403 Forum Bağımlısı

Seviye:
    yapmadım ama mtb bile olsa çok sıkıntılı bi yolculuk olur yol yol diil orman normal toprak yol bile yok düzgün.kaybolmamak için eğer gitmek istiyosanız pusula almanızı tavsiye ederim:)

3. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    burada Sakarya Alifuatpaşa'dan Bolu Yedigöller'e uzanan bir yolculuk mevcut.

4. polo34

polo34 Aktif Üye

Seviye:
    bir kere arabayla tırmanmıştık diyorum :) yavaş yavaş iğrenç bir yoldu, sis bastırmıştı, yol neredeyse tek şerite düşmüştü, tabelalarda km yazıları yanlıştı, çık çık bitmiyordu:) sonra oraya ulaştığımızda çok yağmur yağmıştı, oradaki barakalarda yer yoktu ve arabada mahsur kalmıştık, geceyi arabada geçirmiştik, ilk ve son gidişimiz olmuştu:) cross tipi bir motorla harika bir yolculuk olur ama bisikletle eğer grup kalabalıksa zevkli geçer yoksa çık çık bitmediği için motivasyon kaybolabilir :)

çadırlı olarak kalınabilir, eğer kalabalık bir grup istanbuldan giderse bende katılırım

5. kayhan1907

kayhan1907 Kıdemli Üye

Seviye:
    bu mevsim için çok zor bir parkur bence soğuk ve bozuk yollar kaybolunmaz ama üşüyüp batarsınız

6. outoftune

outoftune Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bilgiler için teşekkürler

7. Volkan Çağlar

Volkan Çağlar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben en son bu yaz gittim elma büyüklüğünde çakıl taşları var yollarda .Son 2 haftadır Bolu'da aşırı derecede yağmur yağışı var.Bazı yüksek yerlerde de kar yağışı.Yolun bir 10-15 km lik kısmı çakıllı gerisi toprak yol.Yani arabayla da gitseniz yolda kalma ihtimaliniz var.Hem bu mevsimde kurda kuşa yem olursunuz orada :) Arabayla gidiş 2 saat sürüyor 40km ama :D
    Önümüzdeki yaz proje kapsamında(eğer gerçekleştirebilirsek) yedigöller'de var bir gün gidiş çadır kamp ve ertesi gün dönüş.Gerçekten güzel olacak.Eğer ailelerden izin çıkarsa gerekli sayıyı bulabilir ve sponsor bulabilirsek Bolu'yu Tanıtıyoruz adı altında bir projemiz var.Buradan duyuracağız.Dileyen katılabilir o zaman.

Bayramda bir projemiz var bir bakın derim.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=33086

Pedalla kalın

8. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Şu an mevsim itibarıyle gitmek sıkıntılı olur, geçen hafta gittiğimde bazı yerlerde kar vardı, ki o gittiğimden sonra oralara baya bi kar yağdığını biliyorum. Gitmek için en ideal zaman bence ekim sonu kasım başı, sonbaharın bütün güzelliklerini, sarının, kırmızının, yeşilin oluşturduğu renk cümbüşünü görme imkanınız olur.
    Oraya giden 3 yol mevcut, Bolu merkezden, Mengen tarafından bir de Yığılca tarafından. Yığılca tarafından hiç gitmedim ama en kötüsünün o olduğu söyleniyor. Mengen tarafından 2 sefer gittim sanki bisiklet için daha kolay gibi geldi bana, kışın arabayla gitmek isteyenler için bu yol kullanılıyor, diğer yollar kar nedeniyle kapandığından açık kalan tek yol bu. Merkezden ie 20-30 kere gitmişimdir, yol oldukça dik sayılabilecek iniş ve çıkışlara sahip, büyük bölümü stabilize yol. Yolda kaybolma şansı pek yok, yedigöllere giden yol hep kendini belli ediyor.
    Yolu bilmeyenler için kml ve gpx formatında rota.

http://uploaded.to/?id=elqqzz

Bu da mesafe-yükseklik grafiği.

BBK, serhad ve outoftune bunu beğendi.
  9. lordofthedance

lordofthedance Misafir

geçen hafta oradaydım.
    7 gollere yagan yagmur bolu daglarına kar olarak yagmıştı 1 karış kar vardı. arabayla zor boluya varabildik. Mevsim olarak hiç mantıklı degil ayrıca bisikleti oraya goturmeye degecek ne bir yol var nede başka bişey. Zaten arazi şartları cok iyi degil. Kamp kurup Treking yapıp fotograf çekmek için ideal bir yer. Ayrıca işaretler yalan soylemiyorsa bolu merkezden 42 km ve yol cok iyi degil.

outoftune bunu beğendi.
  10. cagan0403

cagan0403 Forum Bağımlısı

Seviye:
    bence de bu mevsimde gitmek mantıksız bolu ve çevresinde bisikletle gidip gezilecek başka bir sürü yer var:)