Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yedigöller-Abant-Mudurnu-Göynük-Taraklı Gezisi

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Yavuz SARIGÜL tarafından paylaşıldı.

1. Yavuz SARIGÜL

Yavuz SARIGÜL Üye

Seviye:
    Uzun zamandır kamp yaparak bir kaç günlüğüne biryerlere gitmeyi planlıyordum. Sonunda Bolu'ya gitmeye karar verdim. Yolculuğum 21 haziran cumartesi başladı. Sabah erkenden kalkıp Hareme yolaldım. Birkaç denemeden sonra Bolu'ya giden, binbir nazla da olsa bisikletimi de götürebilecek bir otobüs buldum. Bolu'ya vardığımda saat 13:00'tü. Hemen Yedigöllere doğru yola çıktım...

Yoldan geçen bir amcaya Yedigöllere nasıl gidebileceğimi sordum, o da bana "aha şu dağları aşacan" dedi. Kesin abartıyordur diye düşünerek dağlara doğru giden yoldan devam ettim. Ama amacam hiç de abartmamış:)

"Kardeşim niye bakıyorsun öyle, tren miyim ben?" (Bu arada bu canlı "manda"ymış)

Dağın doruklarında yayla evleri.

Yedigöller yöresine tependen bakan en yüksek tepesi Kapankaya tepesi

Manzara seyir terası (Bu ismi ben uydurmadım, gerçektende ismi bu :) )

Yedigöllere bir kaç kilometre kaldı.

Ve Yedigöllere varıyorum. O yokuşlardan sonra dik durmakta biraz zorlanıyorum.:)

Ve çadırımı büyük gölün hemen kenarına kuruyorum.

Yedigöller gerçekten görülmeye değer çok güzel bir yer ama
    20 km'lik yokuş-ki bu benim daha önce gördüğüm yokuşlara hiç benzemiyor-insanı bayağı bir yoruyor. Sonrasında da sanki ödül gibi bir 20 km iniş var. Tabi bu ödül ertesi gün için yine zulüm oluyor:)

Bolu-Yedigöller : Alınan yol 48 km, bisiklet üstünde geçen süre 4 saat, gerçek süre 5 saat 15 dakka.

Dün kaybettiğim enerjimi toplayamamanın üzüntüsüyle dönüş yolunun 10. kilometresinde pes ediyorum ve yol yapımında kum taşıyan ve yükünü boşaltmış bir kamyonla Bolu'ya kadar sarsıntılı bir yolculuk yapıyorum.

Bolu'dan sonra yine yokuşlarla boğuşarak Abant'a varıyorum ama dünkü yokuşlardan sonra bunlar çocuk oyuncağı. :)

Abant da çok güzel bir yer. Kesinlikle görülmesi gereken yerlerden.

Çadırımın manzarası.

Burada iki de çadır komşum vardı. Çadırımı kurmuş, karanlık da basmıştı. Allah rızası için komşu çadırlardan biri çağırsa da bi çay ikram etse diye aklımdan geçirirken bir ses "delikanlı gel yalnız yalnız oturma orda" dedi. Ben de koşarak gittim, hayalimdeki çaya kavuşmak için. Ama gördüğüm sofradan sonra amcamı çayın kesmediğini anladım. Mütevazi sofrada iki kızarmış tavuk, güzel bir salata bir de bir büyük vardı:) Eyvallah dedik daveti geri çevirmedik, çayı başka zaman da içeriz:)

Çadır hayatını merak edenlere...

Göl kenarında çok güzel ve çok keyifli bir kahvaltı yapıyorum.

Bolu-Abant : Alınan yol 35 km, bisiklet üstünde geçen zaman 3 saat, gerçek süre 4 saat.

Abant'tan Mudurnu'ya doğru yola çıkıyorum.Dik bir yokuşu daha çıktıktan sonra gideceğim yola bakıyorum ve keyifleniyorum. Yaklaşık 12 km gayet sessiz sakin ormanlık bir yol ve neredeyse hiç pedal çevirmiyorum.

Ve Mudurnu... Çok güzel bir ilçe, bir kaç tane restore edilmiş konak var. Burdan sonra Göynük'e doğru yola devam ediyorum...

2. Yavuz SARIGÜL

Yavuz SARIGÜL Üye

Seviye:
    Daha önce kasklı-bisikletli bir insan görmemiş birkaç canlı daha :)

Mudurnu Göynük yolu da yine çok güzel bir yol. Yol kenarındaki bir çayda ayaklarımı serinletiyorum...

Göynük yolunda hafif çıkışlar ve sonra 2.5 kilometrelik bir dik yokuş var ama sonra yine yaklaşık 10 km pedal çevirmenize gerek kalmıyor.Hele Göynük'e varınca çıkılan bütün yokuşları unutuyorum çünkü çok güzel bir ilçe, mutlaka görün.

Göynük'ün her tarafı görülebilen, kasabanın merkezinde bir tepe ve tepeye 1926 yılında dikilmiş bir saat kulesi.

Göynük'te Sünnetli ve Çubuk göllerinin çok güzel ve görülmesi gereken yerlerden olduğunu söylüyorlar ama benim zamanım kalmadığı için bir dahaki sefere erteliyorum.

Göynük'te o kadar çok kalınacak güzel konaklar var ki çadırda kalmak canım hiç istemiyor ve o konaklardan biri olan Paşazadeler Konağı'nın kral dairesini tutuyorum.:)

3. Yavuz SARIGÜL

Yavuz SARIGÜL Üye

Seviye:

Abant-Göynük : Alınan yol 87 km, bisiklet üstünde geçen zaman 5.5 saat, gerçek süre 8 saat.(Abant ve Mudanya'da yapılan turlamalar dahil)

Göynük'ten sonraki hedef Taraklı'ydı. Oradı da Göynük kadar olmasa da konakları olan güzel bir kasaba.

Taraklı'daki en güzel konaklardan biri.

Ve Taraklı'nın harika çarşısı.

Göynük-Taraklı : Alınan yol 28 km, bisiklet üstünde geçen zaman 1 saat 10 dakika, gerçek süre 1 saat 10 dakika.

4. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    tbr ederim gezini bastan sona okudum cok güzel bir gezi olmus resimler harika çımış bütün gezi sanki bizde katılmısız gibi canlı cıkmıs... pedallerin sonsuz güzellikler için atmaya devam etsin...

erdemis bunu beğendi.
  5. sevims

sevims Aktif Üye

Seviye:
    harika bir tur olmuş... özellikle bu küçük şirin ilçelerimiz gerçekten mükemmel :) konaklar da harika...

ayağınıza sağlık :)

erdemis bunu beğendi.
  6. erhan438

erhan438 Aktif Üye

Seviye:
    ne güsel bir tur doğa ile iç içe doğa aracıyla :D

7. Özcan AYDINOĞLU

Özcan AYDINOĞLU Yeni Üye

Seviye:
    fotolar süper olmuş özellikle kuru ağacın olduğu fotoğraf muhteşem. ben fotolara bakarken mest oldum eminim sizin içinde çok keyifli bir tur olmuştur.
    Fotoğrafları paylaştığınız için teşekkürler.

8. Yavuz SARIGÜL

Yavuz SARIGÜL Üye

Seviye:
    Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar, beğendiğinize sevindim...

suledeg ve radife bunu beğendi.
  9. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    Memleketim diye demiyorum çok güzel yerler. :)

Fotoğraflar için teşekkürler.. ;)

10. EXIT26

EXIT26 Üye

Seviye:
    harika bir tur olmuş resimlere bakarken içim açıldı çok güzel manzaralar yakalamışsınız ;)

11. Tolga Gürgün

Tolga Gürgün Onursal Üye

Seviye:
    Çok teşekkürler paylaşım için , fotolar mükemmel . .

Selamlar,
    Tolga Gürgün

12. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    pedallarına sağlık yavuz,yalnızda olsan turun tadına varmışsın ve bu güzel turdanda harika kareleri bizlerle paylaşıyorsun.
    turlarının devamını dilerim.

13. radife

radife Yeni Üye

abicim harikasın tebrik ediyorum.fotoğraflar şahane :p bu gezide senle olmayı çok isterdim belki seneye.....:) :(

14. outoftune

outoftune Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ok sıcak oluyormu oralar gibi komik bir soru sormak isterim:)?

15. Yavuz SARIGÜL

Yavuz SARIGÜL Üye

Seviye:
    Yedigöller ve Abant'ta hava çok güzeldi. Ne çok sıcak ne de çok soğuktu. Ama Mudurnu ve Göynük taraflarında tabiri caizse amele gibi yandım :)

16. Yavuz SARIGÜL

Yavuz SARIGÜL Üye

Seviye:
    İnşallah güzelim...

17. outoftune

outoftune Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    fotolarda gözüm kaldı muthiş
    direk yedigöllere giden otobus olsa
    orda laylaylom dolaşısa mesela

18. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Tebrikler. Bu rota bisikletçiler için biçilmiş kaftan. Zevkli yokuşları tatlı inişleri var. Geçen yaz yedigöller hariç diğer bütün gittiğiniz yerleri Taraklı yönünden kat etmiştik. Gerçekten görülmesi gereken doğa harikası yerler. Bizim çıktığımız Mudurnu-Abant yönünü siz gerisin geriye inmişsiniz. Gerçekten çok güzel. Ben de özellikle Hacıayaz geçidi ile Mudurnu ayrımı arasında kalan yolu çok beğenmiştim. Paylaşım için ayrıca teşekkürler...

19. Kemal Tecimen

Kemal Tecimen Kıdemli Üye

Seviye:
    yavuz kardeşim çok güzel bir gezi harika resimler bizde bir iki arkadaş aynı güzergaha gitmek istiyoruz fakat bende yol bisikleti var biraz düşündürüyor ama yinede gidicem herhalde bide otobüste bisiklet sorun oluyormu teşekkürler
    kemal tecimen

20. suledeg

suledeg Yeni Üye

Ay Yavuz harika birşey yapmışsın, resimlere bakarken içim açıldı. Yorulmuşsun resimlerden anlaşılıyor ama "başardım" bakışın daha hissedilir biçimde yerini almış, yüz görümlüğü karelerde. Bir ara bizim yokuşa da tırman arkadaşım. Özledik.