Yazın Yunanistan Turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Serhan E. tarafından paylaşıldı.

1. Serhan E.

Serhan E. Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba herkese, yaza doğru @merhumceksin (Özgür) arkadaşımla planladığımız (rota şöyle: İpsala-Selanik-Atina) Yunanistan turunu yapmayı düşünüyoruz. Bu rota hakkında tavsiyelere ihtiyacımız var. Konaklama çoğunlukla çadırda olacak. Deneyim kazanmak içinde turdan önce en az 1 haftalık şehirlerarası tur düşünüyoruz.Bu zaman zarfı içerisinde kendi çabalarımızla Yunanca nın temelini oluşturulabilir diye düşünüyorum. Her türlü tavsiyelere açığız.

2. Osman Kıtay

Osman Kıtay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Uluslararası bisiklet turu yazılarına bakarsanız @five ın tur yazısı mevcut. Size epey yardımcı olur.

nonsteril, five ve Edip Dinçer bunu beğendi.
  3. sukrututar

sukrututar Yeni Üye

Adı:
    şükrü tutar
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Yazın tam Yunanistan Bisiklet turu niyetim var.Çanakkale/Gökçeada'dan çıkacağım.Trakya üzerinden İpsala sınır kapısından Yunanistan'a giriş.Batı Trakya'dan Yunanistan'ın iç bölgelerine ilerleme.Üç-beş ada üzerinden İzmir'e varış.İzmir'den Çanakkale/Gökçeada'ya dönüş.Yaklaşık 1500-2000 km lik 25 günlük bir tur.Ege Denizi'ni tavaf edeceğim.Mümkün olduğunca çadırda ve kamplarda kalacağım.Görüşlerinizi,tavsiyelerinizi,eleştirilerinizi vs... bekliyorum.

five bunu beğendi.
  4. S.Koca

S.Koca Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @sukrututar ben de düşünüyordum epey bir yazı okudum. Hatta Avrupa turuna da çevirebilirdim ancak euro zıplayınca İran tarafı ağır bastı. Yine de takipteyim.

5. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @sukrututar merhaba
    Planlarınız mı bilmiyorum ama size Meteora'yı görmenizi öneririm. Ben gittim ve çok etkileyici buldum.
    İlgili bolum tur yazımda var.

Kazasız ve keyifli turlar

five

6. sukrututar

sukrututar Yeni Üye

Adı:
    şükrü tutar
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Teşekkürler Euro nun fırlaması beni de düşündürüyor ama çadır ve kamp modunda fazla kasmayacağını düşünüyorum Ancak yaza kadar döviz daha çok artacak gibi.Öyle olursa milletçe daha bi ayvayı yedik.Yurtdışı hayal olacak.Olmadı Bulgaristan'na niyetlenebilirim Güvenlik düşündürüyor Bulgaristan için.Tecrübesi olan var mı,Bulgaristan konusunda?

7. İsmail Emir

İsmail Emir Aktif Üye

Seviye:
    Türkiyede yaşayıp bu cümleyi kurmak cesurca olduğunu fark ettim bak şimdi@sukrututar

8. S.Koca

S.Koca Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @sukrututar Ben de Avrupa veya Yunanistan düşünüyordum ama Euro fırlayınca vazgeçtim. Kamping vs de işin içine girince epey maliyet olacak. Şu an İran için planlama yapıyorum ucuz ve güvenli.