Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yazın telesiyeji çalışan kayak tesisi var mı?

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında Murat.K tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Murat.K

Murat.K Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    İnsanlık ne zevkler yaşıyor, Bike Park videolarını ağzımızın suyu akarak izliyoruz. Bizde bike park gibi bir kavram 20 sene sonra belki diyorum..
    Oysa ne güzel İzmir'de Teleferik'te bu işe çok elverişli..Zaten halihazırda yukarıya çıkan kabinler mevcut.
    Yukarıda yeme içme yerleri de müsait..Şehir dışından gelenler için konaklama da çok kolay.
    Tek yapılacak biraz iniş parkurları ve güzergahları çıkartıp güzelce reklamını yapıp gerçek anlamda bir bike park işletmek ama nerdeee..

Hal böyleyken, telesiyeji kış sezonu dışında açık olan Kayak Merkezi var mıdır acaba diye düşündüm.
    Malum İzmir'e en yakın yer Bozdağ, ancak sordum ki kapalıymış, kapalıyı bırak Allah'ın kulu yokmuş kış sezonundan sonra.
    Geriye Davraz ve Uludağ kalıyor yakınlık açısından. Acaba oralarda durum nasıldır?

2. Koray Yılmaz

Koray Yılmaz Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yanlış bilmiyorsam Bursa Uludağ'da Karkay otelin telesiyeji yazın da açık ve bisikletçiler gidip yukarı çıkıyorlar...
    Kartalkaya'da ise kış sezonu bittişinin ertesi günü telesiyejler sökülüyor diye biliyorum. Sarıkamış'ta sezon bittiğinde bütün yaz telesiyejlerin bakımı yapılıyor ama sökülmüyor diye biliyorum. Hatta oradaki görevli yazın gel söz bisikletle seni yukarı çıkarıcam demişti ama bisikletle Kars'a gitmek pek mümkün değil :))

3. Emre Aslan 1981

Emre Aslan 1981 Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Mesafe olarak uzak ama bilgi olsun diye söyleyeyim. Erciyeste Zümrüt tesisleri yaz kış açık, ama kış sezonu dışında çıkışları daha pahalı yapıyorlar (hoş kış sezonunda da en pahalı tesis onlar) Bir de geçtiğimiz kış sezonunda yapılan Hacılar Kapıdaki gondol da turistik amaçlı yazın hizmet veriyor. Hacılar tarafında dik eğimler mevcut ve downhille uygun olabilir belki ama bisikletle çıkmaya izin vereceklerini sanmıyorum.

4. MertTheGreat

MertTheGreat Yeni Üye

Seviye:
    Bu sene 2 kere gittim ben erciyes hacılar tesislerine, snowboard için, gerçekten çok güzel yapılmış, gondol harika diğerleride çok iyi, yazın açık mı bilmiyorum ama ben bir ara kesin gidicem, bisikletle çıkarmayacaklarını sanmıyorum sonuçta ne gibi bir sorun olacak ki, eğer gondola binemezsek bile iyi bir arazi gezisi olur artık.

5. Emre Aslan 1981

Emre Aslan 1981 Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu ayın başında şehir dışından gelen arkadaşları gezdirmek için çıkardığımızda gondol çalışıyordu. Tepede şehir manzaralı cafe/restoran olduğu için yaz kış sürekli çalışacaktır gondol.

Fakat gondola bisikletle binmeye izin vereceklerini hiç sanmıyorum. Çünkü oradaki ekip sizin başınıza gelecek bir kazanın sorumluluğunu almak istemez. Kışın bile sabahları skipatrol (sabah pistlerin güvenliği için yapılan devriye) bitmeden kimseyi gondola almıyorlardı, yukarı çıkan yayaların yürüyerek dahi aşağı inmesine izin vermiyorlardı (Bence mantıklı olan da bu zaten) Bunlara izin vermeyen bir ekibin bisikletle yukarı çıkmaya izin vereceğini hiç sanmıyorum.

6. MertTheGreat

MertTheGreat Yeni Üye

Seviye:
    Ekip bir sorun çıkarsa sorumluluk almıyor ztn, o pistlerde sakatlanıp da işletmeye tazminat açan birini daha ben duymadım. yani işletme asgari önlemleri almışsa sorumluktan kurtuluyor, (kusursuz sorumluluk hali, BK m54) o önlemler de kışın alınıyor pistin yanlarına bariyerler, işte sisli zamanlarda anonslar fln gibi ama pistte kayarken ayağını burkmuş biri işletme sorumludur diye dava açamaz.
    Bu sebepten dolayı yukarı çıkıp aşağı inerken bir kaza olsa bile kendi düşen ağlamaz hesabı kimse işletmeye bir şey diyemez, sonuçta Erciyes dağı hepimizin dağı ;) aynı Uludağ da olduğu gibi yukarı çıkmasında bir sorun olucağını sanmıyorum, ayrıca ek olarak tesisin dağ bisikletine de açılması yörenin truzimi için iyi bir şey. Benim gördüğüm kadarıyla oradaki insanlarda spora meraklılar ve önem veriyorlar yani dağ bisikletine binilmesine karşı çıkacaklarını veya engelleyeceklerini sanmıyorum.