Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yazin eldiven kullanmak

Konu, 'Giyim' kısmında Samet K. tarafından paylaşıldı.

1. Samet K.

Samet K. Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Merhabalar. Yarim bisiklet eldiveni konusunda kararsiz kaldim. Elimde amele yanigi yapar mi diye dusunuyorum. Sizce eldiven ne kadar gerekli? Bu iki soruma cevap bekliyorum arkadaslar.
    Bazen de diyorum 300 liralik bisikleti spor amacli kullanicam masrafa gerek yok kask yeter, surekli kafamda bunlar var. Goruslerinizi bekliyorum. Iyi geceler...

2. Tahir ERDEMİR

Tahir ERDEMİR Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    10-15 tl lik bir eldiven al. elin nasır tutmasın canın yanar uzun sürüşlerde gününü zehir eder. amele yanığı konusunda katılıyorum. bugün o yanığı yaşadım :) ama çok da kötü değil. decathlon da yanılmıyorsam kol ve bacak için giysi parçaları vardı. onlar da kullanılabilir. uzun kollu ince bir şey giysen de olur. terlersin ama sağlıklı olanı uzun kollu giyinmek. çölde o sıcakta çıplak dolaşan bedevi görmedim. hepsinde kışlık mı bu?! diyeceğiniz kaftanlar var :D

Samet K. bunu beğendi.
  3. EgemenOzan

EgemenOzan Üye

Seviye:
    iyi geceler, öncelikle yere düştüğün zaman eldiven avuç içini koruyacak, düştüğü zaman eldiveni olmasına rağmen avuç içinde yaralar oluşan arkadaşlarımı gördüm ben. ikinci olarak Antalya gibi bir yerde, güneşin her vakit tepede olduğu bir ilde bile amele yanığı yapmıyor.

Samet K. bunu beğendi.
  4. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    bisiklettten düşerken reflex olarak önce ellerinle kendini korumaya çalışırsın ve hızlıysan ellerinde sürüklenirsin. eldiven olmazsa derin yaralar olabilir. amele yanığımı önemli derin yaralar mı :)

Samet K. bunu beğendi.
  5. Abdülsamed AKBULUT

Abdülsamed AKBULUT Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bak adaşım sana eldivenden önce şunu diyim, 300 tl lik bisikletini sakınola küçük görme kendine, onu gözünde ve yüreğinde değerlendir, değerlendir ki bir yeri olsun, gün gelir 3 bin tl ye bisiklette alırsın yaşın daha çok genç onunda daha iyisini alırsın sonra ve bu böyle devam eder sadece herşey zamanla oluyo ama ilk bisikletini ucuz diye kötü diye küçük görme, ayrıca dediklerimide yanlış anlama sakın ben sadece seni biraz efkarlı gördüm ondan sana bunları yazdım :) eldiven konusuna gelelim, herzaman kullanmalısın amele yanığı yapmaz eğer bembeyaz tenin yoksa :)

Fanonn bunu beğendi.
  6. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Devamlı güneşin altında kullanacağınızı zannetmiyorum. Gerekli mi değil mi ? Ona siz karar verin düşüş esnasında refleks olarak ilk elimizi yere koyarız ve genelde avuç içi en fazla hasar alan bölge olur. Ve tamamen iyileşinceye kadar kullanamayacak olmanız ki hatta elinizi bile yıkayamayacak olmanızı hatırlatırım.Allah kaza bela vermesin ama ben 1-2 saat lik gezinti için 3-4 hafta eziyet çekmeyi riske edemem diyorum.En güzeli takın ekipmanınızı rahat rahat sürün.Burada 300 lira lık alet kullananda 2.000 liralık alet kullananda kaza yapıyor :)

Samet K. bunu beğendi.
  7. Mehmet D.

Mehmet D. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kardeşim bak benim sana tavsiyem şu:
    Eldiveni takmalısın. Bende Bursadayım ancak amele yanığı denen o illet bende bir türlü oluşmuyor. Yani demek istediğim şey şu Bursa'nın güneşi amele yanığı yapmaz.

Samet K. bunu beğendi.
  8. Mehmet D.

Mehmet D. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kardeşim bak benim sana tavsiyem şu:
    Eldiveni takmalısın. Bende Bursadayım ancak amele yanığı denen o illet bende bir türlü oluşmuyor. Yani demek istediğim şey şu Bursa'nın güneşi amele yanığı yapmaz.

9. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    fiyatı az olan bisikletle yapacağın kazanın hasarı az olmaz. :D bide böyle yaklaş duruma

Samet K. bunu beğendi.
  10. Özgür Türker

Özgür Türker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Uzun sürüşlerde ellerimde nasır veya su toplaması olmuştu. Eldiven kullandım hiç sorun yaşamadım. Bisikletin elciği inanılmaz ergonomik tasarımdaysa eldivene gerek kalmayabilir. Ama kullandığım elcik yumuşak ve ele uygun olmasına rağmen yeterli olmamıştı. Bu elciğe ek olarak kumaş(Malzemesini tam bilmiyorum kevlar da olabilir) eldiven de kullandım sorun kesildi.

Samet K. bunu beğendi.
  11. Samet K.

Samet K. Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Yorumlar icin tesekkurler arkadaslar farkli acidan bakmami sağladıniz. Bisikletimden cok memnunum aslinda, 4 senelik ve masallah daha tamir yuzu görmedi tekeri bile patlamadi. Ancak forumda okuyorum hep o 300 liralik bisiklet asagilamasi var biraz etkilenmisim sanirim. Yeni bisiklet alacak durumum yok. Bisikletimi 14 yasimda kendi kumbaramdaki parayla almistim bilgisizce ama onu seviyorum. Bir eldiven edinecegim kendime...

Engin er. bunu beğendi.
  12. Birtan Kolburan

Birtan Kolburan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    eldiven amele yanığının kralını yapıyor ama yinede eldiven tak parmak uçlarına ve kollarına en yüksek faktör güneş koruyucu krem sür yada tam kapalı eldiven al

Samet K. bunu beğendi.
  13. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    evde unuttuğum da kendimi rahatsız hissettiğim şey eldiven.

emre özbay ve Samet K. bunu beğendi.
  14. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Dostum kesinlikle eldiven kullanmalısın. Ha yok, illa kullanmayacağım diye ısrar edersen de, uzun-orta mesafeli sürüşlerde avuç içlerindeki ve elinin kenarında oluşacak ağrıyı birkaç kez yaşadıktan sonra koşa koşa eldiven almaya gidersin zaten. Bu ağrılar uzun vadede nasırlaşmaya dönüşür.

Bu arada elde amele yanığı olmaz. Bugüne kadar görülmüş bir şey değildir. En azından ben görmedim. Ne beyaz tenlisinde gördüm, ne de koyu tenlisinde.

Samet K. bunu beğendi.
  15. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bırak olan amela yanığı olsun. Konu güvenlik olunca bazı şeylere katlanmak gerek.

Samet K. bunu beğendi.
  16. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Amele yanığı derdin olmasın. Ben Diyarbakır'da 46 derecenin altında bisiklet sürmüş biri olarak hep eldiven kullandım. Bir sıkıntı olmadı. Zaten paso güneş altında duracak da değilsin. Dursan bile parmakların gidonun altına gelir ki her zaman da güneş karşıdan vurmayacaktır. Sen eldiven kullanmaya özen göster yeter.

Samet K. bunu beğendi.
  17. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bir yaz günü eldiven takmadığım için sağ avucumun içinde ilk bisiklet kazamın hatıralarını taşıyorum.

ufuk şimşek ve Samet K. bunu beğendi.
  18. AykutÇ.

AykutÇ. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Değerli kardeşim emin ol senin o 300 liralık bisikletin, yollardaki nice BMW'lerden, Porsche'lerden vs kat kat daha değerli. Kalite olarak elbette 2000 - 3000 TL'lik bisikletlerin altında kalır ama kalitenin sonu yok. 2000'lik bisikletin olsa 5000'liğe göre kalitesiz kalacak vs. Önemli olan senin için "değerli" olması ve içine sinmesi. Nitekim kendi biriktirdiğin paranla almışın, var mıdır bundan daha güzeli. Ben sokakta bisikletli birisini gördüğümde, kafasında kask da varsa, hele bir de eldiveni varsa tanısam da tanımasam da tutup sarılasım gelir. Bisikletin markası modeli fiyatı vs farketmeksizin, önemi olmaksızın, o an o trafikte en saygın kişi odur benim gözümde. Eminim bilinçli herkesin gözünde de aynıdır. Bisikletinin zevkini sonuna kadar çıkarmaya bak sen :)

Eldivene gelince, bariz bir amele yanığı yapmaz. Hadi yapsın diyelim, olası bir kazada elinin darma duman olmasından, dikiş atılacak, belkide kaslarda ve sinirlerde fonksiyon kaybına kadar gidecek durumlardansa (emin ol bu hiç uzak bir ihtimal değil, bugün eldivensiz sürecek olursan birkaç saat sonra bile o halde gelebilir elin Allah korusun, kaza geliyorum demez) bırak amele yanığı olsun be kardeşim. Kendine değer verdiğinin en bariz göstergesi olur işte ne güzel :)

Kaskı ve eldiveni "ek masraf" olarak görme lütfen. Bisikletin temel bileşenleri onlar. Temel masraf. Ya da öyle algılanmalı en azından.

Samet K. bunu beğendi.
  19. Samet K.

Samet K. Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Flood icin ozur dilerim yorumum gozukmeyince tekrar yazdım , mesajlar icin tedekkur ederim aydinlattiniz beni arkadaslar.