Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yazin bursa-batum turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Mehmet D. tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet D.

Mehmet D. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    BArkadaşlar Yaz aylarında muhtemelen haziran'da Bursa-Batum turu planlıyorum tahminen 20 günlük.Güzergahım ise Bursa-Düzce-sinop-samsun-ordu-giresun-trabzon-rize-artvin-batum şeklinde olacaktır.katılmak ve detaylı bilgi almak isteyen arkadaşların mesajlarını bekliyorum.çok iyi ve eğlenceli bir tur olacak. Bu turda amacımız çok az bir bütçeyle 1790 km yakın bir yolu gitmektir.konaklamamız çadırda olacak.Bu yüzden gereksiz harcamalardan kaçınıcam.Ama siz kendi bütçenizi istediğini gibi ayarllayabilirsiniz.otelde de kalabilirsiniz bu size kalmış. Günlük ortalama 70-80 km gidicem geri kalan zamanı dinlenerek veya bulunduğumuz bölgede gezinerek geçiricem.:)

2. adnan kahveci

adnan kahveci Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    rota biraz sert ..rampa tecrübesi olan arkadaşlar size eşlik edebilir ..

3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba, Haziran ayında bir arkadaş ile Düzce -Artvin arasında bir tur planımız var. Farklı şehirlerde olduğumuz için tura Düzce'den başlayacağız. 12 günlük süremiz var ve eğer vaktinden önce Artvin de olursak Batum a geçmeyi düşünüyoruz. Şayet tarihlerimiz uyarsa birlikte pedallayabiliriz. Düzce den sonra rotamız aynı. Çadırda konaklamayı ve kendi yemeğimizi pişirmeyi düşünüyoruz. Tarihi arkadaşım Taha Güngör'ün sınavlarına göre ayarlamaya çalıştık. Bir değişiklik olmazsa 22 Haziran da çıkış yapacağız. Umarım denk geliriz. Saygılar

4. Mehmet D.

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    haklısınız bu rota çok yorucu ve rampalı bir yol bu yüzden uzun yol ve rampa tecrübesi olanlar eşlik edebilir

5. Yücel Demirkılıç

Yücel Demirkılıç Forum Bağımlısı

Adı:
    Yücel Demirkılıç
    Seviye:
    2 Sene önce Giresun-İstanbul turu yaptım ve parkurun çoğuna aşinalığım var bazı yollar tehlikeli dikkat etmeniz dileğiyle . Eğer sizde isterseniz Ordu-Giresun arası eşlik etmek isterim :)

6. Mehmet D.

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    tarihlerimiz uyar beraber pedallayabiliriz ancak siz günlük kaç km yol alacaksınız ve tur için tahmini ne kadar bütçe ayıracaksınız.saygılar

öncelikle teşekkür ederim.tabiki eşlik ederseniz sevinirim.bu turdski amacımız o tarafları en az bütçeyle gezmek.ulaşırsanız sevinirim sygılar.

7. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Günlük 70-90 km arası düşünüyorum fakat yol durumuma göre bu mesafe azalıp çoğalabilir. Çok fazla kasmaya gerek yok neticede amaç gezi ve tatil :) yemek masrafı dışında; eğlence ve herhangi bir sıkıntıya karşı ek bütçe ayıracağım. Çadır dışında konaklama yapmayı düşünmüyorum. Planımızda ufak bir değişiklik olabilir. Tarih ve başlangıç noktası olarak. 15-16 haziran gibi İstanbul dan başlayacağız sanırım. Düzce de sizle buluşur ve yine civar şehirlerden birinden diğer arkadaşı da alıp devam edebiliriz.

8. Mehmet D.

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    tamam o zaman gerekirse istanbula gelirim ordan başlarız sorun olmaz.saygılar

9. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    İstanbul'a gelirseniz de çok iyi olur hep birlikte yola çıkmak daha avantajlı olacaktır. Benim için tek sorun gün sayısı. 15 günlük yıllık iznimi kullanacağım ve tur için 12 günümü ayırdım. Bu süre zarfında ne kadar yol alabilirsek 12 gün sonunda bitecek benim için tur.

10. murat kurukafa

murat kurukafa Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Önce Batum'a gidin.Oradan start verin. Karadeniz boyunca rüzgara karşı direnmemiş olursunuz. Hem Batum'dan gelirken Sinop'a kadar düz yol. Sinop - Bursa arası antrenmanlı olmuş olursunuz. Şunu da ilave etmek isterim. Günlük 70 - 80 km çok ideal bir seviye. Çadır kurup dinlenebilirsiniz, lakin yine de bulunduğunuz bölgede geze bileceğinizi tahmin etmiyorum.
    Rota dışında Uzungöl, Ayder gibi yerleri gezerim derseniz ekstra 1 gün ilave edin. Aynı gün içinde Rota dışındaki etkinliklerinize 1 gün ekleyin. Günlük 80 km performans sonrası, araç bulup rota dışında çıkmak Karadeniz sahillerinde zor.

11. Mehmet D.

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İsterseniz murat beyin dediği gibi batum'dan başlayalım

öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.Ben turum boyunca Tonya-Ayder-Fırtına Deresi-Uzungöl gibi yerleride gezip görmek ve kamp yapmak istiyorum.bu yüzden ek günler koyucam onlar için.Beni bu rota hakkında biraz daha bilgilendirebilir misiniz

öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.Ben turum boyunca Tonya-Ayder-Fırtına Deresi-Uzungöl gibi yerleride gezip görmek ve kamp yapmak istiyorum.bu yüzden ek günler koyucam onlar için.Beni bu rota hakkında biraz daha bilgilendirebilir misiniz

birde batum sınır kapısından geçerken pasaport istiyorlar mı.benim pasaportum yok

12. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    İki arkadaşın da durumunu göze alarak istanbul dan çıkmaya karar verdik. Batum dan başlama imkanları olmayabilir. Onları bırakıp da bu teklife evet diyemeyeceğim.

13. Mehmet D.

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    o zaman istanbuldan başlarız

14. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Sizin için de uygunsa neden olmasın.

15. Mehmet D.

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    benim için uygun.o zaman netleştirelim herşeyi

16. Cihan Soyugazi

Cihan Soyugazi Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Selam arkadaşlar ;

Ben de karadeniz turu yappayı planlıyorum ancak benim 1 hafta iznim olacak haftasonları ile birlikte 9 gün olacak.Size 9 gün eşlik edebilirim belki.Rota ve tarihleriniz netleştiğinde paylaşırsanız ayarlamaya çalışabilirim.

17. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Aleykümselam Cihan seni görmek güzel :) şu an için katılımcılar Candeniz Özcan, Taha Güngör, Mehmet D., şeklinde. Mehmet beyin de onayıyla İstanbul'dan çıkacağız. Tarih şu an için 16 haziran olarak düşünülüyor. Taha 22 Haziran tarihinde uygun bir şehirden aramıza katılacak. Fakat Taha ile Candeniz in bazı sebeplerden ötürü katılamama ihtimalleri de mevcut. Aksi durumda 3 kişi devam edeceğiz. Candeniz in yaptığı rotaya göre kıyılardan gideceğiz. Fakat detaylı inceleme şansım olmadı. Bir ara buluşup ortak bir rota çalışması yapabiliriz. Mehmet bey Bursa da, Taha ise Konya'da olduğundan, onların görüşlerini de telefon bağlantısı ile alabiliriz.

18. Mehmet D.

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    istanbul bana uygun.

19. murat kurukafa

murat kurukafa Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yol Sinop'a kadar düz. Batum'dan, Bursa'ya gelmek çok eğlenceli olur. Hele ki yanında anlaşa bildiğin bir arkadaş varsa. Amacın aheste aheste gezip gerçekten kamp yapmaksa 20 gün kesinlikle yetmez. Ancak 20 günde tur biter. Dolayısı ile yapacağınız her etkinliğe 1-2 gün ilave etmek gerek. Yol aşağıdaki fotoğrafta görünen yer dışında güvenlidir. Batum'a pasaportun olmadan giriş yapabilirsin. Kimliğinin yeni orjinal olmasına dikkat et. Silinmiş yıpranmış okunmayan günü geçmiş kimliklerle geçiş yapılmıyor. Kimliğinde böyle bir durum varsa yenileyerek çıkmanı öneririm. Kapıda, geçiş ücretleri en son 15 lira idi. Ekonomiye gelince 20 gün açlık sınırında bir bütçe ile karnını doyura bilirsin. Günlük 15 Lira bir bütçe çok rahat yeter. Suyu çeşmeden içersiniz. Size bu tur hakkında verebileceğim en güzel öneri, önce Batum'dan başlayın derim. Size şimdiden hayırlı eğlenceler.

20. Mehmet D.

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    çok teşekkür ederim.yol sinopa kadar düz ise,sinop-bursa arası zaten öyle fazla yokuş ve yorucu yollar yok. kimliğim yeni ama resmi biraz eski. o tarafta gezip görmemizi önereceğiniz bir yer var mı.teşekkür ederim umarım bir ara beraber pedallarız