Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yazın bisiklet sürmek zor zenaat

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında mehmetsunu tarafından paylaşıldı.

1. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Şu sıcak yaz günleri bisikletle aramı ciddi ciddi açtı. Birde buna 3 hafta müddetince silifke civarlarında bisiklet sürme çabalarım eklenince. Hani şu bisikletçilerin yolu google haritalarından görüp ammada kolay bir parkur demeleri ve sonrasında pedallamaya başlayınca ilk tepecikte havlu atmaları gibi tatile gittiğimde bisiklet yetmez birde yanıma römork alayım hiç birşey yapamazsamda gider silifke pazarından alışveriş yaparım deyip bisikletide sırtımıza vurup yola çıktım. Klima ile siteye varıncaya kadar herşey yolunda ve çekiciydi. Yol boyunca kafamda akdeniz manzarasına eşlik eden şu güzel doğa karşısında insanların bisiklet sürmemeleri nede garip düşüncesi. Tabi bunların hepsi siteye ulaşıp arabanın kapısını açmam ile yüzüme saldıran cehennemden çıkma ısrarcı ve yapış yapış sıcağı hissetmemle birden dağılıp gitti. Tatile gelmişim bilmem kaç km den bisikleti yüklenmişim bisiklet yüzüme bakıyor bir türlü cesaret edipte yola koyulayım diyemiyorum. neyse en azından buraya kadar getirdik bari bir pazara gidelim dedik. Normal şartlarda bir çırpıda devirdiğim 20 km yol tam bir çileye dönüştü. Tamamlayana kadar nerdeyse bir damacana suyu bitirdim. Sıcak resmen beynimi kemirdi. Yolda benden başka bisikletçi yok, etraftakiler deli niyetine bana bakıyor. tekrar eve dönene kadar bisiklet üzerinde nerdeyse telef olacaktım.
    Demem oki bu sporun kuzey ülkelerinde, nispeten daha serin iklimlerde geliştiği kadar var. Zaten dünya hindistan, arabistan veya afrikadan ibaret olsaydı büyük bir ihtimalle bisiklet icatta edilmezdi. Bu sıcak ve sıcakların dahada artacağı günlerde sahil kesimlerinde bisiklet sürmeye çalışanlarada şimdiden kolaylıklar diliyorum. Aman sağlığınızı düşünüp önlemlerinizi alarak yola çıkın.

D.Mustafa bunu beğendi.
  2. Ahmet Keçeci

Ahmet Keçeci Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Güneş erken doğuyor güneşin doğuşuyla/güneşin batışıyla yola çık :) Güneşin batışı hava sıcaklığını pek etkilemiyor gerçi güneyde.. Ama sabah saatlerinde fena olmuyor hava

mehmetsunu bunu beğendi.
  3. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Hocam bence yazın ara ver çoğumuz erkeğiz ileride sağlık problemi yapar bak malum yerde sıcaklık artışı kısırlığa neden olabiliyormuş o yüzden dikkat et derim.

mehmetsunu bunu beğendi.
  4. Samet POLAT

Samet POLAT Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Eddy Merckx
    Seviye:
    Sabah 5-6 gibi çıkarsan yola mis gibi olur. Güneş yeni doğmuş kuş civiltilari altında gerçekten güzel olur.

5. onur güneş

onur güneş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sabah 6-9 aksam 16-17 den sonra hic birsey olmaz sıcakta daha iyi oluyor :D