Yazıklar Olsun Avrasya bisiklet gezisi ücretli

Scudo

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Her katılımcıdan 20 lira alacaklarsa ve 1000 kişi sınırlaması varsa,İlk 20'ye gireceklere hediye olarak verilecek olan bisikletlerin bedelini bedavaya getirmek istiyorlar galiba.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@cömert

evet olabilir,,,,,,20.000 lira para yapar, 1000 kişiyi toplamaları bence zor,,,,,,,,,,,,,,

chari

Üye
Tepki
86
Bu konuyla ilgili tüm yazıları okudum ve bu saldırgan hal biraz şaşırttı beni. 20 TL olayını tasvip ediyorum manasına gelmesin ama büyük bir organizasyon yapılıyorsa bizim gözümüze görünmeyen bir sürü de harcama vardır. Yani tabi ki ideali, bisiklete teşvik amaçlı bedava ve herkese açık olması ama arkadaşlar bence bu sıkıntımızı bir şekilde dile getirebiliriz, bu şekilde aşırı tepkiler vermektense.
Bisiklet sporuyla ve yaşam şekliyle ilgilenen bizler böyle bir şehirde pek düşünülmüyoruz bunu herkes biliyor ama bu sıkıntılarımızı biraz olsun yapıcı bir şekilde dile getirerek ve hoşgörüyle yaklaşırsak olaylara insanların da bize yaklaşımı o şekilde olur bence.
Evet tepkileri bekliyorum:)

Tepki
28
@Chari: "Tepki" derken? Verdik ya? :)

Haklısınız söylediğinizde, organizasyon işi kolay iş değil. Ama benim bildiğim kadarıyla devlet desteği olması gerekiyor bu işte, doğru değil mi?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@chari

saldırgan tavır 29 nisanda olmayacak tabi sadece sorular olacak o gün spor bakanı orda olursa kendisine ya da federasyon başkanına, bisikletliler derneği kanalıyla cumhurbaşkanlığı yarışlarında 4 yıl önce federasyon başkanına pankartları açarak gösterdik bu pankartlarda bisiklet yolları istiyoruz yazıyordu federasyon sadece bisiklet yarışımı düzenleyecek aynı zamanda bu ülkede bisikletin kitleselleşmesi için faliyet yapmayacakmı spor bakanlığı var ise bisiklet için hangi çiviyi çaktı bunları sormak bizim hakkımız,,,18 yaş sınırlaması neden bu soruyuda soracağız tabi ayrıca 20.000 lira az para değil herşey şeffaf olmalı ,harcamalar nedir ,bisikletliler derneği köprüden çok geçti ama bi gün olsun adam başı 20 lira demedi hemen hemen köprü geçişlerinde var idim geçen sene tam 3000 kişi köprüden geçtik kimseden para istenmedi,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
istanbulda bisikletliler derneği vardır validen izin alır her sene köprüden geçer kimseden para alınmaz buyrun burdan yakın bu işin peşini bırakmayacağım ve ayın 29 unda dikileceğim beşiktaşta

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
acaba 1000 kişi sınırı, köprünün risk taşımasından kaynaklanıyor olabilir mi?
yanlış hatırlamıyorsam avrasya maratonunda yüzlerce insanın köprüde koşması da sorun yaratmıştı.... hatta eleştirilmişti vs vs... :S
dolayısıyla da 20 tl ile de, bu organizasyona laf olsun torba dolsun diyer katılmak isteyenleri elemek amaçlanmış olabilir mi?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@CandanC

olabilir,zati o köprünün sorunu bi başka konu tabi kapatılması lazım bir yıllığına bakıma girmesi lazım son dünki fırtınada köprü 120 km hızla esen rüzgara muhatap oldu o çelik halatların mukavemet güçlerinin testi yapılması lazım 30 yılı geçti birinci köprü ,,,yalnız 18 yaş sınırlaması halk gezisinde olması atılan mesajlarda arkadaşların tepkisine sebebiyet verdi,,

halil fatih akbaş

Forum Bağımlısı
Tepki
274
Bisiklet
Specialized
organizasyon büyükte gören eskortlarla falan geçeceğiz zannedecek!! sadece köprüden geçilecek ve bunun dışında direk trafiğe maruz kalınacak .. Birilerinin oğlu gemicik alırken, elmas madenlerine ortak olurken cebine benim paramı indirirken herkeze açık olması gereken topluma mal olması gereken bir organizasyonun 20 TL olmasından müzdarip olmayalım. . . İnsana değer verilmezken değerlerimize ve bisikletimize değer verileceğini hiç zannetmiyorum. Bu organizasyondan rant sağlanıyorsa eğer bence tepki olarak kimsenin katılmaması en doğrusu ama bu benım doğrum başkası için 20 tl lınması doğal karşılanıyor ona da saygı duymaktan başka çarede olduğunu zannetmiyorum Sınavım olmasaydı bende Kudret Abi'ye sonuna kadar destek verecektim

Tepki
28
İnşaat mühendisi arkadaşlar daha iyi bilir ama köprüden çok sayıda insanın geçmesi insan sayısından değil adımlardan kaynaklanıyor. Köprüden x tane tank geçirin sorun olmaz; geçirdiğiniz tankların ağırlığı kadar insan aynı anda yürüsün attıkları adımların harmonikleri birleşince rezonant frekansında köprüyü sallar.

• Beğen
Tepkiler: CandanC

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@halil fatih akbaş

valla 3 beş kişide olsak orda olurum,,,,,,,,,,,,,,,

bozokaydin

Daimi Üye
Tepki
156
Bmx'li sovcular da gelsin sovunu yapsin. Herkesin tarzi farkli. Bu genclerin bazilari egitimli duzgun efendi cocuklar.

Barış Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
Fenerbahçe'den sonra trafiğe açık bölgeden geçip sahil yolunda bitecek tur için 20 lira. Komedi. Ayrıca bu turun başlangıç saatini filan gören var mı acaba?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Barış Kılınç

bende görmedim ama saat 09.00 da beşiktaşta olacağım barboros yolu üzerinde solda yahya kemal parkı var oraya yoklama çekeceğim,,