Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yaz yağmurunda bisiklet...

Konu, 'Giyim' kısmında Shadow Rider tarafından paylaşıldı.

1. Shadow Rider

Shadow Rider Yeni Üye

Seviye:
    Herkese selam,

Arkadaşlar daha forumda çok yeniyim. Aynı zamanda geçen cumartesi bir de yeni bisiklet aldım. Şimdi sıra kıyafete geldi. Malum yaz geldi, ben de bisikletçiden askılı bir giant tayt takım aldım. Yağmurlardan dolayı bisiklet kullanamıyorum ve kullanmak istiyorum. Bisiklette nasıl su geçirmez olunulur? Yaz'ın sıcakta yağmur altında nasıl en serin ve en kuru gidilir. Hangi markalar iyidir? Öneri, fikir ve tecrübelerinizi esirgemezseniz çok sevinirim.

İyi geceler

2. kamil şahin

kamil şahin Aktif Üye

Seviye:
    bence çamurluk takıp az hızla gezmenin sorun yaratacağını sanmıyorum bide delta bisiklette veya diğer bisikletçilerde yağmur kaydırıcı spreyler var benim bildiğim bu kadar daha bilgimm yok malesef :(

3. Cavit Ziya

Cavit Ziya Misafir

dostum bosver ya ıslan soyle rahatlarsın ben ne camurluk kullanıyorum nede baska bısey dırek yagmur camur ıslana ıslana dogayla savasıyorum cok zevklı ve bedava tavsıye edıyorum.eve gelınce de bı ılık duş tamam :)

cedrick41 bunu beğendi.
  4. Mehmet Akif MALKOC

Mehmet Akif MALKOC Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yav biz pazar günü o yağmurda büyükadaya gittik..Sırılsıklam olduk..Ayakkabılarımın içleri bile vıcık vıcık oldu..Yağmur,çamur olmazsa bisikletin tadı çıkmazki..Bisiklet sadece güneş olduğu zaman binilmez :) ben kar yağdığında kaptım bisikleti çıktım valla..O dengeyi korumak bisikletin kayması...Bunlar adrenalin :) Bence sende tadını çıkart..Aktiviteden sonra kuru bezle bisikletini kurula..Sende bir duş al..Hiçbir problem olmaz:)

Özcan Avcı ve Onur Kahraman bunu beğendi.
  5. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Su geçirmez pantolon ve ceket ve ayakkabı kılıfı.. Bu üçü yeterli, ceket ve pantolonun nefes alabilen kumaşlardan yapılması ayrıca çok önemli, aksi takdirde yağmurdan değil ama terden sırılsıklam olabilirsin..

6. hakan sancaktar

hakan sancaktar Kıdemli Üye

Seviye:
    bence yağmur yağarken bisiklete binmek çileden başka bir şey değil. ama aksiyon oluyo diyen varsa da saygı duyarım :)

7. Hüseyin Demirel

Hüseyin Demirel Kıdemli Üye

Seviye:
    yağmurda harika oluo tabi arka tekerin kayması yada kaldırımlara çıkarken kayarak düşme tehlikesi var :)

8. Kadir Özen

Kadir Özen Kıdemli Üye

Seviye:
    2-3 ünde gidince öyle birşey olmuyor. iki frenide azar azar bastığınız takdirde kaymada olmuyor. yani 3 yağmur yağışındada aynısını yaptım hiç kaymadım daha...

9. Furkan Çetin

Furkan Çetin Üye

Seviye:
    Kadir haklı.Sağanak yağmurda çıkarsanız gözlük takın.Gerisi yazılmış zaten.

10. Gökhan TESKİ

Gökhan TESKİ Aktif Üye

Seviye:
    Islanmak iyidir.Biraz ıslanmanın kimseye zararı olmaz görüşündeyim fakat kesinlikle böyle havalarda hızlı bisiklet kullanılmaması gerekir...Ama illa korunmak istiyorum derseniz bir yağmurluk taşımakta fayda var yağmurlukların bisiklet için olanlarından görmüştüm bir sitede arkası uzun oluyor ve daha çok koruma sağlıyor..

11. Necatii Durmaz

Necatii Durmaz Yeni Üye

Seviye:
    o2 ve scott markalarının arka eteği uzun (seleye takıyosun arkasını) şeffaf yağmurlukları var kapşonlu. yağmur sonrası serinlikte antremana çıkmak için kullanıyoruz gayet güzel tavsiye ederim..

12. Serdar Emre ACAR

Serdar Emre ACAR Forum Bağımlısı

Seviye:
    Pedalı kesmeyin ıslanın gitsin.Gerçekten çamurun yüzünüze sıçraması bile ayrı bir mutluluk verecektir.Eve gidince kurulanırsız ama pedalı keserseniz o havada hasta olabilirsiniz.

13. murathan arıkan

murathan arıkan Yeni Üye

Seviye:
    valla ben en son yaz yağmurunda sürdüğümde donumun içine kadar su ve kum oolmuştu :D :D :D :D :D

14. aso2

aso2 Freedom way with Giant

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    vites sistemine yeni bakım yaptıysanız tavsiye etmem:D

15. cruphasulie

cruphasulie Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kesinlikle en iyi çözüm :in:. Yağmur kesildiğinde, hareket halindeyken bisiklet
    kıyafetleri fazla ıslak kalmaz zaten kurur. Üzerinde pamuklu varsa vay
    ozaman haline. İki durumda da yapacağın tempolu pedallamak, vücudu
    soğutmamak.

16. oguzvardarli

oguzvardarli Üye

Seviye:
    bende seninki gibi yaz yagmurunda sürmüştüm arkamda 5 cm kalınlığında camur izi vardı yoldaki beyaz serit gibi :D

17. djayo

djayo Forum Demirbaşı

Seviye:
    Öncelikle yağmurda bisiklet sürmeyi hiç bir bisiklet firması kullanım klavuzlarında tafsiye etmiyor. Gerek güvenlik gerekse teknik donanıma zararı yüzünden.

Sizin sorunuza gelince. Su geçirmez olmak elbette mümkün fakat bu kıyafetler hem pahalı hem yaz sıcağında hiçte konforlu değil. Yaz içn bu tarz kıyafetler düşünmenize gerek yok.

Üzerinizde taytınız ve formanız olsun yeter. Bisiklet tekstilinde kullanılan kumaşlar teri dışarı atar , çabuk kurur ve cildi tahriş etmez.

Su ve rüzgar geçirmez kıyafetleri kış için düşünürsünüz.

18. Ercx

Ercx Aktif Üye

Seviye:
    pedal çevirdiğin durumlarda yaz yağmuru için en önemlisi gözlük ve su geçirmeyen ayakkabı kılıfı, çünkü ne kadar ıslanırsa ıslansın rüzgar ve vücut sıcaklığından tayt hemen kuruyor. Yağmur sırasında ya da sonrasında uzun inişler yapabileceğin bir rotada sürüyorsan su geçirmez özellikte ve sele altı çantasındaki boşta kalan alana sığabilen üstler var. biraz araştırman gerekiyor, ülkemizde bulunmasa da mavic'in florasan renklerde güzel üstleri olduğunu biliyorum, internetten alabileceğin. Ayrıca istanbul ya da ankaradaysan decathlon'a bakmanı öneririm.