Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yaz ortaları Güney turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Serkan Dizdar tarafından paylaşıldı.

1. Serkan Dizdar

Serkan Dizdar Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Aklımda net bir güzergah ve zaman yok. Tek bildiğim bu tur planını yaz ortasında gerçekleştireceğim.
    Burada paylaşma sebebim ise turu yalnız yapmak istemediğim. Bu süre içerisinde bana katılabilecek veya katılabileceğim turlar için beni davet edebilecek birileri olabilir diye düşünüyorum. Aklımda en azından 2 haftalık bir plan var.

İstanbul'da yaşıyorum ve mtb'den Tur bisikletine yeni terfi ettim. "Trek Fx 7.6" Ve tüm malzemeler tamamlandığı için helva yapımına geçiyorum.

Teşekkürler.

2. Erhan Tanrıkulu

Erhan Tanrıkulu Üye

Seviye:
    Konuyu takip ediyorum.

3. Yılmaz Adıgüzel

Yılmaz Adıgüzel Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hadi bakaLım takipteyiz :)

4. Fatih Kibar

Fatih Kibar Hayallerinin peşinden koş!

Adı:
    Fatih K.
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhaba,

Üzerinde çalıştığım bir tur rotası var; Güzergah, kamp yerleri ve gezilecek yerleri analiz ediyorum şuan. Sizin aklınızda ki turu da konuşabilir uygun olanı gerçekleştirebiliriz. Özel mesajdan irtibata geçebilirsiniz.

5. ramirez

ramirez Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende yazın bir tur düşünüyorum. Haziranın 20 sinden sonra. Daha önceki tecrüberlerime dayanarak yaz ortası güney turu (günlük km ortalanızı bilmiyorum) zor oluyor. Sıcak kavururken bisiklet yoruyor insanı. Bende kuzey ege düşünüyorum. En azından biraz daha rüzgarlı olur diye. Yinede kolay gelsin... Güney değilde benim tercihimi düşünürseniz detaylı konuşabiliriz.

6. Orkun Turgay

Orkun Turgay Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    ankaradan yola çıkacaklar varsa beraber gidelim beyler

7. eserburak

eserburak Yeni Üye

Seviye:
    İstikamet Akdeniz olacaksa akşamüstü, gece ve sabah yol alıp gündüzleri dinlenmenizi tavsiye ederim çünkü asfaltta 3 dakikada yumurta pişen bir yolda pedallamak hem tehlikeli ve hem de yorucu olacaktır.

8. Mustafa ÜNEL

Mustafa ÜNEL Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Temmuz başında ben de istanbuldan ege ve akdeniz turu düşünüyorum. Tarihler uyarsa en azından rotanın bir bölümünde eşlik edebilirim.

9. Murat Ekmekçi

Murat Ekmekçi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    eylül başında istanbuldan ayvalıka otobüsle,ayvalıktan fethiyeye( ya da ötesine) bol gezmeli yüzmeli bir tur düşünüyorum. haftada 1-2 günü pansiyonda kalanı çadırda planlıyorum.Yanıma çok fazla yük almayı planlamıyorum(back to basics). yol üzerindeki görülmeye değer her yeri gezmeyi gerekirse sahilden 100km içeri kadar girmeyi planlıyorum.Gezimin ana teması "gezi" olacak bisiklet aracı olacak(tam tersi değil). Performans planlamıyorum zaten istesemde olmaz altımda mtb var. Sabah 7-10 ve akşam 5-7 arası pedal şeklinde düşünüyorum(haftada 1-2 gün mola,saatler esnektir). Antik kentlerin çoğunu gezdim ama gene de gitmeyi görmeyi severim. Hadi şuraya da gidelim deyince "boşver yaa" demiyecek arkadaşlarla pedallamaktan keyif duyarım. Bu arada Osmanlı'nın Kuruluş rotası(haziran sonu) ile Büyük İskender'in Anadoludaki fetih rotasını(bu biraz uzun) takip eden 2 tur daha planlıyorum. Dolaşmayı, muhabbeti, tarihi ve eğlenmeyi seven arkadaşlarla turlamayı can-ı gönülden isterim.

tahirkaya bunu beğendi.
  10. tahirkaya

tahirkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sizinle gezmek eğlenceli ve öğretici olabilir.

Osmanlı'nın Kuruluş rotası ve Büyük İskender'in Anadoludaki fetih rotası hangi destinasyonları içeriyor?

11. Murat Ekmekçi

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Osmanlı turu olarak kocaeli,bursa,bilecik,balıkesir,çanakkale,edirne,tekirdağ,istanbul yani marmara çevresini ecdad için önemli noktalarına uğramak kaidesi ile-söğüt gibi,iznik gibi, gelibolu gibi ve de diğerleri- gezmeyi planlıyorum. Tabi gerçek fetih sırasını tarihine göre takip etmeye kalkmak bir ileri bir geri gitmeyi gerektireceğinden sırada oynamalar olabilir. Maltepeden başlayıp-sonuçta Pelakannon da orada yapıldı değil mi:)-yalovaya geçip oradan iznik ve diğer merkezlere en sonunda çanakkaleden edirneye ve oradan şarköye inip sahilden İstanbul surlarına dayanıp surları dövüp, gedik açıp bizansın surlardaki Tinerciler birliğini aşıp İstanbula girmeyi planlıyorum.
    İskenderin fetih rotası birazcık uzun. Otobüsle Çanakkaleye oradan Biga çayında granikos meydan muharebesinin yapıldığı ova, sonra keyif amaçlı bir ayvalık peşinden Manisa Salihli civarında antik Lidya başkenti Sard, Aydında Afrodisyas(Türkiyedeki tek sağlam Roma hipodromunda atlar yerine bisiklet ile müsabakalar!), sahilde Efes, Milet, Bodrum şeklinde Karya ve Likyanın antik kentlerini seke seke geçip(Xsanthos-Anadolunun Spartalılarına saygı duruşundan sonra), Psidya bölgesine kuzeye doğru ve tabi en sonunda ankaraya hala mecal kalmışsa artık kapadokyaya devam. İnsan yazarken zorlanıyor.

tahirkaya bunu beğendi.
  12. Serkan Dizdar

Serkan Dizdar Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Murat kafalarımız biraz aynı gibi seninle .. prensip olarak benimde aklımdan bu geçiyo.. maksat gezi olacak bisiklet işin keyif tarafı. ileriki tarihlerde konuşalım.

tahirkaya bunu beğendi.
  13. Mehmet Kepme

Mehmet Kepme Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İstikamet Ege ve oradanda Akdeniz olursa Haziran ortasından sonra bende heryer varım tek çıkacaktım yanıma arkadaş güzel olur... Eskişehirdeyim bende

14. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben Sogut'teyim yolunuz duserse biraz pedallariz :) bunun haricinde sogutlu olmam dolayisiyla aklima osmanli kurulus rotasi yillar oncesinden gelmis idi. Tabi daha yeni pedallamaya baslayacagim icin bu olacak sey degil. Amac gezmek olmali kanaatindeyim bende bu tip turlarda. Ayrica kendimi eylul ayindaki tura hazirlamak istiyorum. Buda osmanli ile alakali. Sogutten canakkaleye bisiklet turu. Bu hem gezmeli hemde devlet destekli bir tur. Tavsiyede ederim. Ben bu yil ucuncusune katilmayi hedefliyorum. :)

15. Mehmet Kepme

Mehmet Kepme Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İlgileniyorum :)

16. Murat Ekmekçi

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    -Arkadaşlar özellikle bu yazın extra sıcak olacağını söylüyor tvde rastgeldiğim meteoroloi uzmanları. Yaz ortasında 2 haftalık ve üzeri turlar işin zevkinden götürür, dayanıklılık olarak mental olarak çok yorar. Güneyi bilenler bilir saat 10da da ikindi vaktide bunalma yaşanır. Hele ki turun ilerleyen günleri en güneylere denk geliyor. Uzun turlar için eylül ideal. Hem deniz suyu sıcaklığı tavan seviyeye gelir hem yollardaki ve turistik mekanlardaki kalabalık azalır. Güneşinde etkisi biraz azalır.
    -İbrahim haklısın öyle bir tur var ama gitmeyi istediğim bazı mekanlar yok. Üstelik böyle organizasyon turların avantajları çok olmakla beraber benim sevmediğim şey, istediğim zaman pedallayıp istediğim kadar kamp kurabilme özgürlüğümün elimden alınıyor olması. Ayrıca tur rotasına yakın güzel biryer varsa, sırf rotada değil diye onu es geçmek, "Ağrı dağına tırmanmaya gidip son 100 metreyi tırmanmaya negerek var " demek gibi geliyor bana. Bu arada Söğüte geleceğim. Önceden haberleşiriz.
    -Osmanlı Kuruluş turunu haziranın 3. veya 4.haftasında, İskenderin Rotasını(iskender bahane! güneyler şahane turu) Eylül 2. veya 3.haftasında pedallamaya başlamayı düşünüyorum.
    Her türlü tavsiye alınır, yol üzerinde eşlik edecek veya Anadoluyu Phalanx düzeninde fethedecek pedalşör arkadaşlarla beraber turlamayı isterim

17. Fatih Kibar

Fatih Kibar Hayallerinin peşinden koş!

Adı:
    Fatih K.
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhaba Mehmet,
    Özel mesaj gönderdim sana bilgin olsun.

18. Mehmet Kepme

Mehmet Kepme Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bende aynen yaz ortasında böyle bir tur düşünüyorum.

19. Gamerasi

Gamerasi Üye

Adı:
    Ruhi Kurt
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  20. Mehmet Kepme

Mehmet Kepme Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçen sene yaptığınız tura baktım bende haziran ortasında tur düşünüyorum ama sıcaklıktan korkuyorum...neler yapılması gerekir acaba