Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yaz Kokuları ( Parfümler )

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında bisikletci tarafından paylaşıldı.

1. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Yazın gelmesiyle malum herkez gibi kış parfümünü geride bırakıp hafif yaz kokuları içeren bir parfüm almak istiyorum..

Daha öncede Polo Bluo sport ve Aqua di gio kullandım ama bu sefer parfumu değiştirmek istiyorum .. Aklımda CK Truth ve Lanvin var .. Önerebilceginiz bir koku varmı ? Bi ara bi markanın fahrenheit ı vardı onuda bulamıyorum ismini ..

Kullananlar , şunu tavsiye edeerim diyenler varsa görüşlerinizi almak isteim .. :rolleyes:

2. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    5 mevsimde de Rochas Man :)

3. Sercan

Sercan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Parfüm konusu aslında öneriyle olacak iş değil. Zira bende hoş duran bir parfüm, başka bir tende daha farklı hissedilebiliyor. Tene uyum sağlaması önemli biraz da... Özellikle derler, ''mesela esmer tenli insanlar şu kokuyu kullanmalı ki kalıcı olsun, işte buğday tenliler şunu kullansın, daha kalıcı olacaktır.'' gibi.

Ben en son Calvin Klein Escape kullandım. Cidden etkileyici ve dikkat çekici bir kokusu var. Ama tenime iyi uyum sağlayamadı, çünkü kalıcı olmuyordu. Bu sebeple kalıcı olsun diye bol bol sıktım ama bu sefer de çabuk tükendi :) Calvin Klein Escape tam bir yaz kokusu, yumuşak ve burun direklerini sızlatmayan bir yapıda. Ama kesinlikle tester'lardan deneyin ve mümkünse tester'ı sıktıktan bir gün sonra parfümü alın ve gün içinde göstereceği değişkenliğe bakın. Eğer ilk sıkıldığı gibi uzun süre aynı hissi veriyorsa bence uygun seçim olacaktır.

Fahrenheit ise Christian Dior'un bir ürünüdür bu arada ;) Fena bir parfüm olmasa da, hıyar kokusu benzeri kokusu yüzünden tercihim olmadı hiç :)

4. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Benim bir fantazim var: Toprak ıslanınca bir koku yükselir; işte o kokuyu şişeliyip sıkmak lazım :)

5. Sercan

Sercan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Selim Abi ben yazarken yazmış, o yüzden onun yazdığına da yorum getirmek istiyorum :)

Rochas Man hatrı sayılır derecede kalıcı ve etkileyici bir parfüm (etkileyici olduğu onayı bir çok bayan tarafından verilmiştir :)), ama yazın çok ağır olabiliyor. Kararında sıkılırsa çok fazla rahatsız etmez, ama normalde de yoğun bir parfüm olduğu için ne kadar kararı tutturmaya çalışsanız da, yine de yaz için biraz ağır kalabilir. Rochas Man genellikle gece parfümü olarak da tercih edilmektedir. Yaz geceleri tercih edilesi bir parfüm olabilir, ancak gündüz gereğinden fazla yoğun olacaktır. İmkânı olan insan bence iki adet parfüm kullanmalı. Kışın Rochas Man, Armani (Black) Code gibi yoğun bir parfüm, yazın daha yumuşak olan Calvin Klein Escape, Davidoff Cool Water gibi bir parfüm kullanmalı. Yazın ise geceleri, kışın kullandığı parfümleri kullanabilir. Zira hava sıcaklığına göre de parfümün yoğunluğu ve etkisi artıp, düşebilir.

EK: Önemli bir nokta var ki, bu da kalıcılığı arttırmak için destekleyici ürünler kullanmak ve duştan çıktıktan sonra henüz kurulanmış hafif nemli cilde sıkmak... Destekleyici ürün olarak parfümün serisinden bir duş jeli, vücut losyonu ya da seri içerisinden bir destekleyici kullanılabilir.

Ben bunları yapıyor muyum? Tabiki hayır. Zira nerden baksanız tam bir set 300 YTL'den aşağı değil. Ben elime para geçtiği zaman -eğer o dönem alacak başka bir ihtiyacım yoksa- parfüm alıyorum. Ve genellikle free shop'dan ya da yurtdışından getirenlerden alıyorum.

Bu arada İncirlik'den de güzel parfümler bulabilirsiniz, ki sanıyorum oradan alacaksınız. Eğer uygun fiyatlı Rochas Man düşerse bana da haber verir misiniz? :) Gerçi bu ara olmaz da, Temmuz ya da Ağustos gibi alabilirim.

6. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Davidoff Cool Water kullandım; kokusu benim hoşuma gitmedi ama farklı bir kokusu olduğu kesin.

7. Karakartal Platton

Karakartal Platton Forum Bağımlısı

Seviye:
    Her yerde her mevsimde :D STR8

8. rochas

rochas Kıdemli Üye

Seviye:
    Bende Rochas Man kullanıyorum ancak sadece kışın.. yaz için oldukça yoğun bir koku rahatsız edici olabilir. Yazın ise en favorim Jean Paul Gaultier. Hem kalıcı hemde inanılmaz güzel bir kokusu var.. tam yazlık! :in:

9. Sercan

Sercan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Jean Paul Gaultier de uygun aslında yaz için. Ama mutlaka denemek lazım almadan önce ve bir gün süreyle ciltte değişimini izlemek lazım. Daha sonra kokusu ve kalıcılığına göre seçersiniz. Rochas Abi, Rochas Man'i normal fiyattan mı alıyorsun, yoksa bildiğin uygun satan yer var mı? :)

10. fiestahmet

fiestahmet Kıdemli Üye

Seviye:
    açık parfüm kullanan varmı? ben genelde tshirtime sıkıyorum o yüzden açık parfüm alıyorum yazında parfum buharlaşıp gidiyo gene tshirte sıkıyorum zaten
    bu aralar zaranın uzun şişelerindeki parfumu çok güzel geliyo ama kalıcığını bilmiyorum hiç....açık parfüm alan varsa en kalitelisi nerde acaba bilgisi olan varsa yazsın lütfen ;)

11. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Jean Paul Gaultier i bir arkadasım daha şiddetle önermisti .. Rochas man de anladıgım kadarıyla kışlık bir parfüm.. CK , Jean Paul , Belki hugo boss ve kenzoya bakıcam tabi varsa alternatif bildiginiz guzel kokular onlarada bakabilirim ..

Sercan , bu sefer incirlik degil :) Tekin acardan alıcam sanırım .. Cunki incirlikten girip istedigimi alamıyorum .. Ne cıkarsa sansıma :)

12. abdullahabdullah

abdullahabdullah Forum Bağımlısı

Adı:
    Abdullah YEŞİLTAŞ
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    yaz zamanı baharat tarzı ağır kokular itici olur. Parfüm, terli, kirli tene uygulanmamalı.

lacoste, jean paul baya iyidir. Bursa'da ne güzel Kaan parfümeriye giderdim, İstanbul'da parfüm üzerine klasik olmuş bir mağaza bilmiyorum. Nişantaşı'nda belki vardır.

Yazın çiçek kokuları, hafif kokular gider diye düşünüyorum.

Kimisi bir sıkıyor, sanki böcek ilacı.

13. rochas

rochas Kıdemli Üye

Seviye:
    Fiyatlar ateş pahası çok haklısın.. Malesef, eşim iş için yurt dışına çıktığında benim için free shop'lardan alıyor. Eğer istiyorsan 4 hafta sonra belki getirtebilirim. ancak fiyatını bilmiyorum öğrenmen gerekecek. ;)

14. rochas

rochas Kıdemli Üye

Seviye:
    ahh evet bak nasıl unuttum "hugo boss" da çok güzel. oda ikinci favorim diyebilirim ;)

15. abdullahabdullah

abdullahabdullah Forum Bağımlısı

Adı:
    Abdullah YEŞİLTAŞ
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    o zaman o iş kolay. Toprağı öğle vakti sula ve üstündeki gömleği yada t-shirtü toprak üstünde 5 cm kadar gerdirerek tut. Sonra gez. Takvimlerin arkasındaki pratik bilgiler gibi oldu. :)

16. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    :) Çok teşekkür ederim; deniycem :)

17. yagmurertekin

yagmurertekin Yeni Üye

Seviye:
    Ben de farklı bir şey diyeceğim: Ya ben hayatımda jagler kadar berbat bir koku daha duymadım. N'olur kimse kullanmasın, burnumuzun direğini sizlatmasın. Hakikaten berbat ya...

18. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    benetton EDT deodorat set aldım geçen haftalarda..
    yaz için çok uygun..
    hafif ve canlandırıcı (!) :D kokusunu beğendim.

19. güray

güray Kıdemli Üye

Seviye:
    fahrenheit gerçekten hıyarımsı :p .insana oturması gerekiyor.bencede her parfüm herkese gitmez.fahrenheit daha bi gitmez..ama yinede hep bi çekiciliği vardı benim için gidip alayım mı almayayım mı arasındaydım.eğer çok kararsız kalınırsa beraber sıkça vakit geçirilen insanlara bir danışılmalı.mesela bir kız arkadaş yada erkek arkadaş...

20. mcyc

mcyc Kıdemli Üye

Seviye:
    ben açık parfüm kullanıyorum. d&p perfumum mağazalarında satılan J4 numaralı parfümü kullanıyorum. alırken markasına bakmıyorum direk J4 diyorum, alıyorum :D ağır olmayan ve hoş bir kokusu var. denk gelirseniz d&p perfumum' a da uğrayın derim...(erkekler için olanı tabi ki)