Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yaz için Şort tavsiyesi

Konu, 'Giyim' kısmında aso2 tarafından paylaşıldı.

1. aso2

aso2 Freedom way with Giant

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    arkadaşlar 50-60 km'lik sürüşler için ne tarz şort önerirsiniz ?yada sağlık için illa tayt şart mı dır?

2. aso2

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    25 kişi okumuş hiç yardımcı olucak yok ?

3. Ali ATAY

Ali ATAY Kıdemli Üye

Seviye:
    50-60 km az molalı gidilecekse direk tayt derim ben! şort ne kadar da climatic kumaşta olsa taytın rahatlığını hiçbiri veremez!

Hasan Çağri ve aso2 bunu beğendi.
  4. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu sporu pro seviyesinde yapmadığım ve yarışlara katılmadığım için sırf tayt giyip bisiklete binmeyi hiç denemedim. Giyebileceğimide sanmıyorum. Ben genellikle outdoor tarzı oldukça ince dokusu olan shortumun altından tayt giymeyi tercih ediyorum. Beni hiç rahatsız etmiyor her ikiside kaliteli tercih olmalı. Belli başlı bisiklet sitelerinde short+tayt takım halinde satılıyor. Böyle bir takımıda tercih edebilirsiniz. Yine outdoor sitelerinde oldukça kaliteli ve özellikli shortlar var bunları inceleyebilirsiniz. Yazın bisiklet üzerinde bacaklarımızın üst kısmı güneşe uzun süre maruz kalabiliyor. Çok kısa olmayan en az diz üstü shortları tercih etmenizi tavsiye ederim.

5. aso2

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bende sizin gibi pro seviyesinde yapmıyorum, ama günde 50-60 km sürüşler mutlaka yaparım.Şimdiye kadar adidasın şort veya eşorfmanlarını tercih ediyordum.Ama Bisiklet üzerinde belli bir zaman sonrası rahatsızlık veriyo cidden,
    Hangi siteler acaba ,yada adidas yada nike 'ın bu tarz(özel) elbiseleri varmı başka?

6. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Adidas ya da Nike ın bu tarz bisiklete özel ürünleri yok ama bisiklet mağazalarında böyle ürünleri bulabilirsiniz rahatlıkla...

aso2 bunu beğendi.
  7. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hemen hemen bütün bisiklet sitelerinde giyim bölümünde bu tarz ürünler bulabilirsiniz. Adidas ve Nike gibi markaların bisiklet için ürettikleri ürünler var fakat ülkemize ne hikmetse getirilmiyor.Yine outdoor ürünler satan sitelere bakmanızı öneririm. Çok ince dokulu terletmeyen ıslandığında çabuk kuruyan özel kumaşlardan üretilmiş kaliteli shortlar var. Bir kaçınının linkini aşşağıda veriyorum bakıp incelersiniz. Bu arada tek başına tayt giyebilirim diyorsanız en doğrusu yine bu olacaktır. Ben cesaret edemediğim için shortla beraber giyebiliyorum yoksa elbette tek başına giydiğinizde bu tür terleme sorunu problem olmaktan çıkacaktır.

http://www.atlaskamp.com/index.php?page=urunler&kat_id=5&alt_kat_id=430

http://www.everestoutdoors.com/inde...7&marka_id=&alt_kat_id=173&limit=15&offset=15

http://www.kutupayisi.com/Category.aspx?Page=4&categoryId=52

gokhan erdogan, Bedreddin ve aso2 bunu beğendi.
  8. Onur Onursal

Onur Onursal Aktif Üye

Seviye:
    Adidasın kuru tutmaya yarayan koşu için ürettiği bayağı dar olan stretch bir üst giyim ürünü var. Mağazada denemek için giydiğinizde durduğunuz yerde vücudunuzda bir serinlik hissediyorsunuz. Adidasın o özelliğe sahip ürünlerdeki teknolojiye verdiği isim sanırım climacool ya da drifit. Koşu için yapılmış bir ürün ve iççamaşırı tarznda kullanılanları da var. Ben görmedim daha doğrusu sormadım ama aynı ürünün tayt ı var mı diye sorulabilir. üzerine de çok bol olmayan herhangi bir şort bence iyi gider.

9. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
  10. aso2

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    yukarıdaki sitelerde baya güzel şeyler var, ama o dediğin şortlar türkiyede satışı var mı? zannetmiyom ama:)

11. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tek fark taytın shorta tutturulmuş olması. Kumaş kalitesi olarak kaliteli bir shortla eşdeğerler. Taytlar dokusu gereği shorta tutturulmazlarsa kayma eğiliminde oluyorlar. Bu tarz bir ürün yerine tayt ve short ayrı alıp giyme niyetindeysek tayt ve short üzerinde küçük bir işlem yapıp iki yandan shorta tutturmak suretiyle kaymayı engelleyebiliriz. Yalnız bisiklet üzerinde giymek için short seçerken kumaşının özellikli ve esnek olması dışında bacak kısmı geniş olmayan paça kısmı dar inenleri tercih etmek gerekiyor.

12. Fikret Öztürk

Fikret Öztürk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Erman ALKAYA bunu beğendi.
  13. Erman ALKAYA

Erman ALKAYA Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben gibi tayt giyemeyen arkadaşlar için çok kullanışlı bir şorta benziyor paylaşım için teşekkürler. :)

14. sercanczo

sercanczo Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben Adidasın bisiklet için üretilmiş pedli şortunu kullanıyorum.Yurt dışından getirtmiştim Türkiyede bulabilirmiyiz bilmiyorum.Mavic in ürünlerini tercih edebilirsiniz .Yanlış bilmiyosam mavic tekstil ürünlerini adidas üretüyo.

15. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    yukarıda fotodaki şort tur için değilde zor engebeli düşme kalkma ihtimali yüksek kullanım alanı için gibi. bu kadar uzun ve anlayabildiğim kadarı ile düşme bölgeleri desteklenmiş kalınlaştırılmış, diz bölgesini kapatan şorta pek gerek yok. gerçi fotodaki şortun görüntüsü gerçekten şık ve kaliteli

16. H.Sages

H.Sages Kıdemli Üye

Seviye:
    Shimano saint in takımı çok hoş. Bulabilen varsa ben de alırım.

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

aso2 bunu beğendi.
  17. aso2

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Shimano iyimiş baya gerçi şortu biraz mayoya benziyo ama=))

18. M.öztürk

M.öztürk Üye

Seviye:
    Açmayı düşündüğüm konuydu tayt giymek istemeyenler için pedli şortlar çok iyi. Gerekli araştırmaları tamamladıktan sonra anneme diktirmeyi düşünüyorum :). İyi hava alan rahat ve kasık bölgesi musait bir şorta kaliteli bir ped kısmı ekleyerek iyi verim alacağımı düşünüyorum.

19. Fikret Öztürk

Fikret Öztürk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:

Bu şort özellikle bisiklet için tasarlanmış. İnternette bu şortla ilgili bir kullanıcı yorumu vardı. Kullanan kişi çok memnun olduğunu söylüyordu. Benim için diz altı olması olmazsa olmazlardan.Bisiklet haricindede kullanıma elverişli bir ürün. Ama diz üstü modelleri de var aynı markanın.

20. Kıvanç Pürtelaş

Kıvanç Pürtelaş Aktif Üye

Seviye:
    Pedli taytlar görüyorum yarışçıların altında.
    Yalnız bacak arası kısmı biraz dikkat çekiyor, o kısmı şişik yapmışlar biraz.

Birde yazın diz üstü taytların dışında ayak bileklerine kadar olan taytlar(uzun tayt) terleme, bacak hareketlerinde kısıtlama veya benzer bir sıkıntı yaratır mı?