Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yaz geldi bisiklet alalım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mehmet DEMİRBİLEK tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet DEMİRBİLEK

Mehmet DEMİRBİLEK Yeni Üye

slm arkadaşlar ben urfalıyım fakat iskenderunda yaşıyorum devlet memuruyum arabam yok işe bisikletle gidip gelmek ve haftasonları balık avına gitmek için şehir bisikleti almak istiyorum boyum 180cm ben bisan roadstar klasik bisiklet ve bianchinin şehir bisikletleri aklımdan geçiyor fakat 750 tl yi geçmeyecek şekilde bir bisiklet tavsiye edermisiniz ayrıca bisan roadstar klasik bisikletin aklımda daha ağır bir yeri var bu bisan roadstarklasik bisikletin avantajları dezavantajları nelerdir kullanımı nasıldır veya bianchinin hangisini tavsiye edersiniz

not: dairede oturduğum için bisiklet hafif ve yokuşlarda yorucu olmazsa tercihimdir ayrıca sağlamlık hele hele tekerlerde patlama sıksık olmasın havası insiin istemiyorum dolgu tekerleride varmı bu bisikletlerin şimdiden tşk ler

2. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhabalar,bisan roadstarlar çok sağlam bi o kadarda ağır bisikletlerdir.Bizde 40 yaşını doldurmuş bir tane var:).Fakat alüminyum,hafif ve göze hitaben güzel bisiklet almanızı öneririm.http://www.bianchi.com.tr/urunler.aspx?kat=2&akat=3&urunid=261 bu arada vitesli bisiklet istemiyorsunuz her halde?

3. tunahan beyhan

tunahan beyhan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Mehmet bey Bisan dışında bisikletlere bakmanızı tavsiye ediyorum 750 Tl ye Salcano ve Bianchi bakmanızı tavsiye ederim model vermek pek istemiyorum çünkü hepsi bir birinden güzel... Salcano ng303 var arkadaşta, satıyor 2.el fiyatı 750 tl istiyor ilgilenirseniz arkadaşa yönlendiririm sizi.

4. Ahmet Yusuf Gürkan

Ahmet Yusuf Gürkan Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
  5. Musab Yardım

Musab Yardım Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Gideceğiniz yolların nasıl olduğuda önemli bir konu aslında.

6. Mehmet DEMİRBİLEK

bilgilendirmeler için çok tşk ederim tavsiye ettiğiniz bisikletler gerçekten harika bisikletler fakat şunu belirteyimki benim daha önceden bir beldeyama bisikletim vardı ve apartman dairesinde oturduğum için daireye çıkartamıyordum binanın içine merdiven demirlerine kilitlemiştim bir akşam hırsızlar kilidi kırıp bisikleti çalmışlar bisan almak istememin sebebi iskenderundaki bisikletlerin %90nı bisan klasic cycle yada bisan klasic roadstar ondan dolayı fazla göze çarplasın diye bisan almak aklıma daha çok yatıyor yoksa yukarıda tavsiye edilen bisikletlerden alsam iskenderun gibi bir yerde bisikletle yolda giderken bisikleti benden çalarlar nasıl olur demeyin çünkü iskenderunda bir hırsızlık şebekesi var bisiklet motosiklet çalıp üstelik sahiplerini arayıp şukadar para getir bisikletini al şukadar para getir motosikletini gel al bizim elimizde diyorlar bunu tüm herkes biliyor fakat ne alemetse ne polis ne başka bir kolluk kuvveti bunun önlemini almıyor iskenderunu bilenler bilirler adamlar gözlerine kestirdikleri otomobili çalıp sahibini arıyorlar şu kadar para getir otomobilini gel al diyorlar zamanında adamın biri size para yok demiş adama demişler gel bak otomobilin şu saatte şurda yanıyor olacak gerçektende otomobili yakmışlar işte olaylar böyle önceleri bende inanmamıştım çünkü daha iskenderuna yerleşeli bir yıl oldu benimde bisikletim çalındıktan sonra inandım artık :(

7. Ahmet Yusuf Gürkan

Ahmet Yusuf Gürkan Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    2000-2001 yılları arasında iskenderun'da yaklaşık 1 yıl kadar yaşadım, aslında düşündüğümden çok daha güzel bir yer çıkmıştı. Bu tarz şeyler duymamıştım, hatta o zamanalar orada motora binen sayısının fazla olması dikkatimi çekmişti. İskenderun içinde böyle bir durumun olması beni çok üzdü. Ne kadar mümkün bilmiyorum ama alacağın bisikleti evinde muhafaza etmek alabileceğin en iyi önlem.

8. Mehmet DEMİRBİLEK

slm arkadaşlar bir kaç günlük küçük bir araştırmadan sonra şu bisikleti aldım bakalım sizlerin yorumu nedir ve sizlerden kullananlar varmı bu bisikleti ama ilk binişte bile beğenmedim ben çünkü daha önce vitesli beldeyama bisikletim vardı ondan mıdır nedir bunu aldım ama biraz pişman gibiyim :-( inş. zamanla binişine alışırım birde sizin yorumları alayım

http://www.mondialbisiklet.com/sehir-bisikletleri/transporter.html

9. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim..

10. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hayırlı olsun ama bisiklet seçimi yanlış olmuş.Uzunca süreli sürüşlere el vermez sizi yorar.

11. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    heyecanınızı kırmak istemem ama 1 vitesli 1990ların bisan modelini almışsınız.Günümüzde halen daha üretiliyomu diye merak ederdim.Merakımıda giderdiniz.Bence çok ama çok yanlış bir yorum olmuş.Satsanızda satamıyacaksınız.Keşke biraz daha araştırsaydınız.Neyse olan olmuş bizede hayırlı olsun demek düşer.

12. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Sevgili kardeşim,

Konulara yazdığın yorumları okuyorum. Heyecanını, bisiklet sevdanı takdir ediyorum. Bu yorumu yazarken yaşını ve deneyimlerini de dikkate alıyorum.

Tüm yorumlarında aynı şeyi söylüyorsun, bir model beğenmişsin herkesin onu beğenmesini ve kullanmasını istiyorsun. Herkes bisikletten aynı şeyi beklemez, aynı amaçla kullanmaz. Eğer böyle olsaydı bir model üretilir sadece o satılırdı. Senin yorumuna cevaben yazıyorum ama bu şekilde yorum yapan herkese lafım; Türkiyenin yollarında başka bisiklet kullanılmaz diyen arkadaşlar kaç ülke yolu gördünüz, hangi yollarda hangi bisikletleri kullandınız ki bu yorumu yapabiliyorsunuz.

Bisikletin kalitesi vites sayısı ile ilgili değildir. Öyle olsaydı Single, fixed bisikletler dünyada ve yeni yeni Türkiye'de bu kadar popüler olmazdı. Yokuş olmayan bir şehirde yaşıyorsanız single speed bisiklet rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Konuda bahsi geçen bisiklet hizmet bisikleti diye adlandırılan bir modeldir. Buna göre dizayn edilmiştir. Bakımı kolay ve masrafsız, uzun ömürlü, sağlam bunun yanında ağır bir bisiklettir.

Konu sahibi ilk mesajında alma nedenlerini açıklamış, aldıktan sonra da kullanım amacına uygun olmadığını anlamış. Bu forumda bu yüzden yazıyoruz bilgi alışverişi için.

Yazdıklarımı yanlış anlama sakın. Amacım seni eleştirmek değil. Farklı yerden bakılabileceğini göstermek içindi. Tutkunu hala takdir ediyorum.

Konu sahibinden özür dilerim lafı fazla uzattım. Umarım bisikletinden aradığını bulabilir. Herkese iyi pedallar.

13. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Abi son derece haklısın heyecan işte :) yaşımız daha 15 abi böyle şeyleri yaşıma ver.Haklısın abi yazdıkların son derece doğru bidahaki yorumlarımda yazdıklarını dikkate alıcam.Eleştiri için teşşekkürler abicim.

Oguzhan.Pilgir ve Tolga Günsezer bunu beğendi.
  14. Tolga Günsezer

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Anlayışın için teşekkür ederim.
    Yaşına vererek yazdım zaten ama daha çok "oğlum sana söylüyorum damadım sen anla" diyelim biz anlayanlara.

15. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    tolga abi inşallah bizde bir kusur etmedik?

16. Tolga Günsezer

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Kusur ne demek, ayrıca yorumunda haklısın hizmet bisikletleri ağırlığından dolayı uzun sürüşlerde yoracaktır.
    Ben her yardım isteyen mesaja aynı cevabı yazanlara, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlara yazdım muratt35 kardeşimin üstünden onun affına sığınarak.

Yoksa haddime değil başka türlüsü.

M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
  17. Mehmet DEMİRBİLEK

herkese yorumundan dolayı tşk ederim benim bu bisikleti almamdaki tek neden uygun fiyatlı ve hırsızların gözünün içinde kalmayacağı bir bisiklet olmasıdır daha önceden beldeyama bisikletim vardı çaldılar binanın içine kilitlemiştim kilidi kırıp çalmışlar müstakil bir evim olsaydı kesinlikle daha kalite bir bisiklet alırdım bisikletlere baktım 1000-1500 tl lik güzel bisikletlerde vardı fakat onlardan birini alsam 2 günde çalarlar binanın içinden bisikleti fakat bunu çalsalarda 300 tl lik bir bisiklet olması açısından diğerlerine kıyasla daha az zarara ugratır ondan dolayı tercihim bundan yana oldu tek sorunu çukurlarda amatisörlü bisikletler gibi rahat değil çok sarsıyor ve alüminyum değil demirden yapılmış ondan dolayı pişman oldum aldığıma ama kendi şartlarımı düşünecek olursam tekrardan seçilecek en ideal bisiklet buydu ve bu tarz aldım bende ayrıca forumda çok güzel herkese güzel paylaşımlar.

Tolga Günsezer bunu beğendi.
  18. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Tekrar hayırlısı olsun, iyi günlerde kullanın bisikletinizi. Burada konunuza vakit ve emek harcayarak iyi-kötü, usta-amatör yorum yapan tüm arkadaşlarımızın önerilerini ve naçizane tavsiyelerini dikkate alarak, aynı zamanda kullanım şartlarınızı ve bütçenizi de göz önünde bulundurarak en doğru seçimi yaptığınıza inanmışsınız, önemli olan da bu. Sizin de deneyimlerinizi, bisiklet ile tecrübelerinizi, bisikletin maddi manevi değeri ne olursa olsun her türlü yorumlarınızı buradan paylaşmanızı ve bu işe yeni başlayanlar için tavsiyelerde bulunmanızı rica ederim. Her işte olduğu gibi tecrübe ve deneyim önemli elbette, ama herşeyden önce insan olmak, erdemli olmak, kibirli olmamak ve tecrübelerinizi bu işe yeni başlayanlara hava atma aracı olarak değil de onlara ışık olacak şekilde açık ve net yorumlar yazarak paylaşmanızı rica ederim.

19. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    ne olursa olsun ömürlük bir makine.

Mesut DOĞRU bunu beğendi.