Yaylı ve havalı maşa farkları

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Bisiklet
Diğer
@ilkercom Bir etek giymediğiniz kaldı zaten piro raydırlar

Scudo

ilkercom

Forum Demirbaşı
Tepki
533
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bebeğim bunlar senin çapındaki apaçiler için büyük laflar.

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Bisiklet
Diğer
@ilkercom Kendi çapinda eğlenmene bayılıyorum. Senin gibi zekası tek haneli rakamlar ile sınırlı insanlar olmasa foruma şenlik gelmeyecek. Kenarı sıkışınca karşındaki insana apaçi diyecek kadar aciz ve acınası bir insansın. Bu sınırlı zekanı kendine sakla.

OnurÖzdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
694
Kullandığı malı ölümüne savunan bir ''çomar'' daha tespit edilmiştir. Arkadaşım adam kırmış ki kıralacağını söylüyor. Hani 180mm olsa neyse de 203mm de çok bariz kırılacağı. Sen o XCM'in kullanıcı kılavuzunu okursan 160mm üstüne önerilmediğini göreceksin. Burada en iyi ben bilirim, Epicon'u sadece apaçiler kırar gibi bir havaya gerek yok. Ayrıca 10km/h da kırılma olasaılığı farklı 25km/h da kırılma olasılığı farklı. Yorum yaparken düşünelim 2dk.

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Bisiklet
Diğer
@ilkercom Klasik çomar tamlamasi. Tokatlarim olmadi hemen küfür değil mi ? Tabi zeka ile doğru orantilı bunlar. Yaşın buyümüş ama beyin yaşın hala aynı. Kuyrugunu kıçina kistirarak kaçardin 15 dk mesafede olsaydin. Gerçi senin seviye inmek bana yakışmaz. Havlayan çomar isirmaz.

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.289
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
Medeni şekilde küfürlü mesajı şikayet ettim ve yönetimden şu cevap geldi teşekkür ederim.

"Yakın zamandaki şikayetiniz halledildi: Konu Mesajı 'Yaylı ve havalı maşa farkları' - üye sınırsız banlandı"

• Beğen
Tepkiler: Xoqo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@OnurÖzdağ hocam siz bilgi öğrenmeye kapalı insanlara vakit ayırmayı boş verin gelin bana istediğiniz bilgiyi verin seve seve dikkate alırım..
ben şuan MTB seçim aşamasımdayım ve aşırı kararsızım uzun uzun yazacağım şimdiden kusura bakmayın.
Öncelikle bütçem 2700 TL küsür, bu bütçeye almak istediğim bisiklet parca-donanım olarak en iyisi değil sadece maşası kadrosu her detayıyla alabileceğim en iyisini almak istiyorum.
Şuan arada kaldıgım bir diğer hususta Havalı amörtisör mü yoksa normal yaylı amörtisör mü tercih etmeliyim bilemedim hangisi daha sorunsuz daha işlevseldir bilemedim.
Eğer Havalı Amörtisörlü almaya karar verirsem;
- whistle patwin 1760
- carraro big 1029
Bu iki model arasında kaldım. tavsiyeniz ve öneriniz varmı.

Eğer Yaylı Amörtisörlü almaya karar verirsem;
- whistle patwin 1730
- carraro big 929
- sedona 940
- giant revel 29er1
- merida big nine 100
- mosso 2971 deore
bu modeller arasında kaldım..
giant ve merida marka olarak daha başarılı diye biliyorum ancak gidondan maşa kilitlemeleri bile yok bu bence büyük dez avantaj bisikleti sürerken bile maşayı kitleyip açmak önemli benim için bu yüzden bu markaları sadece kalite acısından listeme ekliyorum.
sedona 940 ise kanımda içlerinde en alınabilir olan model ancak vites takımları vb. acısından kıyaslayınca diğer modeller daha üstün.
whistle ve carraro markaları arasında kararsızım çünkü havalı ve yaylı amörtisör arasında kararsız oldugumdan kafam çok karışık durumda.
havalı amörtisör kullanışlımıdır dez avantajları nelerdir. sanırsam ayarlamak için pompa gerekiyor fiyatıda 100 lira civarı en az bunun kolay yolu varmıdır normal pompaya aparat takmak vb.
bilgilerınızı esirgemeden paylasırsanız şimdiden teşekkür ederim

Tepki
0
İsim
Batın tunçay
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar whistle patwin 1827 bisikletimde sr santour xcr maşa var daha bisikleti alali 1 hafta oldu masanin performansindan hiç memnun degilim içine çok az giriyor yumsatmak icin ne yapabilirim.

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.867
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Havalı maşa bir bisiklet parası. Rockshox'lar 2000 TL'den başlıyor. İki farklı satıcıdan Manitou M30'u favoriye atmıştım. Birkaç ay içinde ikisi de satılmış. 1300 TL civarı fiyatları vardı. Ayrıca QR-sokma mil, düz-konik ayrımları var. Seçenekleri iyice daraltıyor.

Clashgood

Üye
Tepki
3
İsim
Onur
Bisiklet
Whistle
@ilkercom xcm masaya 180 lik rotor taktım ve 1 ay sonra alt bacaklar sallanmaya başladı frene basınca ön teker titriyordu yani demem o xcm maşa 200 rotor çok tehlikeli 160 dan fazlası takılmaz takilsada kısa zamanda maşa çöp

Tepki
8
İsim
çağan
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
600 tl bütcem var havalı bir maşa onerirmisiniz en fazla 110 luk
pardon 120

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.118
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@çağan özkan Jant ölçüsü nedir? O bütçeyle havalı imkansız ama iyi başka bir amortisör olabilir.

Tepki
68
İsim
Alperen
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@çağan özkan bir umut sr suntour epicon/epixon modellerinden bulabilirsiniz. Ben yaklasik 3500 km dir kullaniyorum, herhangi bir sikinti yasamadim henüz. Rockshox vs ile karsilastirinca neredeyse yarim kg daha hafif ayrica

Tepki
8
İsim
çağan
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
model verebilirmisiniz en fazla 120 mm varsa tabi
26 dirt jump

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.287
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Rebound ayarlarının tavşan ile kaplumbağa farkını sürüş ensasında pek anlayamadım,şu aralar düz yolla kullandığımdan sanırım. Engebeli arazi için hangi mod kullanmalı. Bu arada maşam rock shox recon yaylı,hidrolik rst den geçince çok konforlu geldi

Hdhdh

Üye
Tepki
1
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
merhabalar!! geçen yeni bir kilitli maşa aldım (yaylı) maşa gayet iyi oynuyor memnunum ama maşa içine giriyor ama kendi kendine geri çıkmıyor elimle yukarı çekmek zorunda kalıyorum bunun için ne yapmam gerekir ??

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
merhabalar!! geçen yeni bir kilitli maşa aldım (yaylı) maşa gayet iyi oynuyor memnunum ama maşa içine giriyor ama kendi kendine geri çıkmıyor elimle yukarı çekmek zorunda kalıyorum bunun için ne yapmam gerekir ??
Ya icindeki yayi cikarmislar, yada yay ortadan kirilmis ve üst tarafi alt tarafa dolanarak asagiya inmis. Baska bir nedeni olamaz.