Yaylı kadro düz kadro ile değişme

Tepki
18
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar merhaba. Konuyu kendim için açmadım arkadaşımın çift amortisörlü bir dağ bisikleti var sanırsam 26' markette satılanlardan Corvette diye bir marka -markaysa-. Üstünde acera vites seti var yeni taktırdı ve yeni bisiklete para yok. Kadro lastik jantı değiştirmeyi düşünüyor. Kafama asıl takılan bu kadro değişimi olur mu sadece kadroyu alıp bisikletçide taktırırsak ekstra bir şey alınması gerekir mi uyumlu olması için fazla bütçe yok ona göre bir önerinizde varsa buyrun. Teşekkürler şimdiden

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Degisim olur ama az masaraf etmek istiyorsanaiz su noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.
arkadasinin elindeki...
1. Aynakol göbek uyumu yeni kadroda ayni olmali.
2. Masa saft borsunun capi yeni kadroda ayni olmali. (Bazi saftlar adaptörle uyum sagliyor ama bunlar detayli isler.)
3. Ön aktaricinin capi yeni kadroda ayni olmali. (Ayrica vites kablosunun cekis sistemi altdanmi üstenmi bunada dikkat etmek gerekir)
4. Sele borusunun capi yeni kadroda ayni olmali.
Bunlar uyumlu olursa geriye kalirsa kalirsa ufat tefek seyler kalir, Mesela fren vites telleri falan. Ama saydigim seyler uyumlu olmasa uyumlu olanini almaniz gerekecektir.

Unutdugum seyler varsa bilgili arkadaslardan yardimci olarak eklemelerini rica ediyorum ki baris arkadasimiz saygili bir üyedir ve yardimi hak ediyor.

Tepki
18
Bisiklet
b'Twin
@Murat Cömez

Arkadaşımla detaylarını konuştum vazgeçti kararından. Fazla vakti olmadığından hazır bir bisiklet aldırmaya karar verdim. Bu hafta ben sedona 345 arkadaşım sedona 310 alacağız inşallah. Beraber gidince biraz daha indirim yaparlar belki :) Değerli yorumunuz için teşekkürler böyle bir kadro değişikliği düşünen arkadaşlara da yardımcı olmuşsunuzdur umarım.. İyi akşamlar