Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yaylaları dolaştım, haritasını çizemiyorum.

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında SametAksuoğlu tarafından paylaşıldı.

1. SametAksuoğlu

SametAksuoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşlar 20 gündür bisikletle yaylaları dolaşıyordum. Ankaraya geldim ve turu bitirdim. Özellikle Ordu, Giresun, Sivas civarında, 3000 metrenin üzerindeki rakıma sahip haritaya göre "Kılıç", halka göre "Karagöl" dağı ve çevresinde çeşitli patika ve traktör yolları saptadım. Ancak MapMyRide.com sitesinde bu alanlar yol olarak tanımlı olmadığından, gittiğim yolu bir türlü çizemiyorum.

Öntanımlı yollları kullanmadan, kendi yolumuzu nasıl sisteme tanımlıyoruz. yaptığım bu değişikliği herkesin kullanımına açabilir miyiz? madem gittik gördük keşfettik, vatana millete bi hayrımız olsun ereğiyle bir işe giriştim ancak işin içinden çıkamıyorum.

İsmailÇağrı bunu beğendi.
  2. Bahadır Ulusoy

Bahadır Ulusoy Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Eğer endomondo gibi bir program kullansaydın ve giderken açık olsaydı eve geldiğinde internete girince gittiğin yerleri sana gösterirdi bu sefer olmazsa bir dahakine olur kafana takma

3. SametAksuoğlu

Seviye:
    diyelim ki endomondo açık olsaydı ( ben blackberry kulanıyorum ve sanırım endomondo yüklenebiliyor) peki ben giderken endomondo nun çizdiği yolu, Google haritalar veya mapmyride gibi harita çizme programları ile eşleştirmek için nasıl bir yol izleyecektim.

bu arada,
    bir hafta boyunca turkcell dahi telefon çekmedi, günlerce insan görmedim, ama önerdiğiniz çözüm bu gibi ekstrem durumlar dışında işime yarayacaktır.

4. Bahadır Ulusoy

Bahadır Ulusoy Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    haritayı tam hatırlamıyorum bir formatta indiriyorsun ve diğer programlara yükleyebiliyorsun mapmyride de destek var ama google de bilmiyorum

5. İsmailÇağrı

İsmailÇağrı Aktif Üye

Seviye:
    Google mapsin harita görüntülerinde --kullanılabilir her yol-- çizilmemiştir. Eğer ''uydu görüntüsü'' nü tanımlarsan ve yakın ölçekte gezersen stabilize yolların izlerini görebilirsin. Geçtiğin yollara bu şekilde mutlaka rastlayacaksın.

6. SametAksuoğlu

Seviye:
    dediğiniz yöntemle yolu gözle takip edebiliyorum ancak üzerini çizemiyorum. çünkü arayüz orada yol olmadığını varsayıyor. peki o alanları da harita veritabanına nasıl ekleyebiliriz. soru bu?

7. İsmailÇağrı

İsmailÇağrı Aktif Üye

Seviye:
    Sistemi şöyle kurmuş olmalılar: Eğer bir hattın üzerinde birim zamanda belirli bir miktardan çok mobil aktivite varsa o hat yol olarak nitelendiriliyor. Bu durumda o yayla yollarını bize el yordamıyla belirt; biz de o güzergahta ekspedisyon yapalım ve sistem o hattı yol olarak tanımlasın. :D Ben Gümüşhane'de yaşıyorum ve bazı parkurlarım var ki haritada yol olarak geçmiyor.

8. Emrah Özşahin

Emrah Özşahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    mapmyride sitesinde insan ve araç resmi var onu pasif hale getirirseniz istediğiniz gibi çizebilirsiniz ancak kırmızı gösteriyor tabi bu alanları. İşinize yararmı bilmiyorum.

9. SametAksuoğlu

Seviye:
    B. Balaban bunu beğendi.