Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yayaya çarptım..

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Adem Kaya tarafından paylaşıldı.

1. Adem Kaya

Adem Kaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    30-35 ile giderken adam araçların arasından birden önüme fırladı iki frene (V-fren) birden asıldım kafası aşağı yöne bakıyordu beni hesaba katmadı. zaten bilindiği gibi trafikte "hayalet" modunda ilerliyoruz. Ucuz atlattık önümde araç yoktu ama 10-15 m ötede çöp kamyonu vardı.
    Kamyon olmasa bu kazada olmazdı zaten.. Direk gidonu sola kırardım..

-Önüne bak dikkat etsene diye tersledi.
    -Asıl sen önüne bak. Dünya sağ taraftan ibaret değil, solunu da kontrol et.!

Sahilde bisiklet sürerken yayalar bisiklet yolunda olduğumuz halde yolumuzu işgal edip laf atıyorlar.. bu da ayrı bi olay,,

2. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    Sahil yolundaki yayalar gerçekten sinir ediyor insanı

Bora Çalışkan bunu beğendi.
  3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    araç veya yayanın yoğun olduğu yerlerde yol kaldırım vs. 20km'yi geçmemeye özen gösteriyorum.
    hidrolik fren kullanıdığım halde daha yüksek hızlarda durmak zorlaşıyor.
    malum bizim memlekette her an her yerden birşey fırlayabilir.

Ziya Yılmaz bunu beğendi.
  4. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    malesef ki hiçbirşey umrumuzda olmadan yürüyoruz araç sürerkende aynı şeyi yaşıyorum bisiklet sürerkende şu öngörü var nasıl olsa beni görüyor nasıl olsa durur.dün sahilde bisiklet yolunda 20 km hızla seyrederken 3 tane çocuklu 1 i bebek arabasında kkadın resmen bisiklet yoluna girdi gördüğü halde böyle insanlardan allah korusun bizleri

5. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Beni hesaba katmayan, dikkate almayan yayayı bende dikkate almam üstüne de sürerim hiç problem değil valla sonra arkama bakmadan da devam ederim.

Berke bunu beğendi.
  6. Kadiri Yağız

Kadiri Yağız Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Aralardan gitmek her zaman risk arz eder, motosiklet yada bisiklet her zaman birilerine çarpmaya kaza yapmaya müsaitdir. Tedirgn bir şekilde ilerlediğinde çokta bi sıkıntı olmuyor aslında, zil çalmama rağmen tarlada yürür gibi yolun ortasından yürümekten vazgeçmeyen yurdum insanına söyleyecek birşey bulamıyorum açıkçası. Orta hızda gitmeme rağmen elindeki telefondan başka bir yere bakmayan adeta robota bağlamış insanlar var, artık çözümü sesli uyarıda buldum. Mesela HEY!! yada DİKKAT ET!! gibi yüksek sesle bağırıyorum. Onlarında canını da düşünüyorum kendi bisikletimide. Malum dolar euro aldı başını yürüdü bisiklet de ateş pahası oldu.Yeni bisiklet almayı düşünenlere Allah kolaylık versin geçmiş olsun kazasız sürüşler bisiklet tutkunu dostlarım.

Süha Tanrıöver bunu beğendi.
  7. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hiç kendinizi parçalamayın valla benim başıma bir kere geldi bu adamın arkasından en az 10 kere zil çaldım takmadı ardından yol biraz genişlemişti gidonu pat diye sağ eline çarptırdım adamın telefonu yere düştü ondan sonra belki aklı başına gelmiştir. :)

8. serkancatak

serkancatak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yurdum insanı bisiklet gördümü önüne atlıyor direkt. Bir çekil yol ver yok. UFO gören masum köylü mode on :)

Berke bunu beğendi.
  9. K. Benli

K. Benli Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Geçmiş olsun, bu konu hepimiz için çok önemli, üzerinde sayfalar dolusu yazı yazılabilir. Kısadan söylemek gerekirse, benim gözlemlediğim son iki yılda kullanıcı açısından bisiklete
    artan bir ilgi var ancak toplumun (büyük diyemeyeceğim) küçük bir bölümünün bile bisikletin trafikteki yeri konusunda bilinçlenmesi için maalesef daha uzun yıllar gerekecek gibi
    göünüyor. İnşallah yanılırım. Herkese kazasız ve keyifli pedallamalar dilerim.

10. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Bisiklet yollarını kullanmadığınız sürece trafikte sıkıntı olmuyor :)

11. K. Benli

K. Benli Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Tam ülkemize uygun bir saptama!

12. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bugün Maltepe-Caddebostan yaptım çıldırıyordum az kalsın bizim insanımız neden bisiklet yolunu "PODYUM" sanıyor anlamıyorum

muzaffer KOCABAŞ bunu beğendi.
  13. Kadiri Yağız

Kadiri Yağız Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Genç bir arkadaşa benziyorsun bu tip hareketler kötü sonuçlanabilir arkandan ateş bile edebilirler malum ülke teksasa döndü kimseye bulaşmamak lazım.

Tunakan Önen ve Berke bunu beğendi.
  14. ali bal

ali bal Aktif Üye

Seviye:
    Doğru söze ne denir ki. "Arkandan ateş bile edebilirler" cümlesini sakın büyük anne öğüdü gibi bir şey sanma. Bence hiç de küçümsenemeyecek bir olasılık.

15. Anıl Çobanoğlu

Anıl Çobanoğlu Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Ben bir kadının 10 cm falan yanından geçtim kadın nasıl bisiklet sürüyon pezevenk diye bağırdı..İnsan çok sinir oluyor

16. AHMET_ÖZTÜRK

AHMET_ÖZTÜRK Yeni Üye

Bisiklet:
    Bulldog
    Seviye:
    Aslında sorun daha derin bence. Memlekette ortalama bir şehir düşünelim. İl ya da ilçe farketmez. Ve kendimizi 3 poziyona göre de değerlendirelim.

1-Araba kullanıyorsak; bisikletliler ve motorlar kural tanımazlar.Her an her yerden çıkarlar.Ani dönüşler yaparlar.Yava giderler hızımızı keserler vs.Yayalar ise kaldırımı kullanmaz. Dikkatsiz ve dalgındırlar. Çocukların ellerinde tutmaz ve onları umursamazlar.yolun ortasında beklerler vs.

2-Bisiklet kullanıyorsak; Sürücüler bizi trafikte gereksiz görür. Fazladan trafiği işgal ediyoruzdur.Gerekli gereksiz korna çalarlar. Üstümüze sürerler vs. Yayalar ise entel dantel bir işle uğraşıyoz diye düşünürler. Onlar içinde fazladan yer işgal ederiz. Zaten önlerine arkalarına pek bakmazlar. Yürür giderler.

3-Yayaysak; Yaya geçidinden geçerken bile kimse durmaz. Hatta hafiften sürterler.Kırmızıda beklerken gereksiz ara gaz verip arabayı bi kaç santim hoplatarak tedirginliğe yol açarlar.Bisikletler ise arabadan kaçıp bizim üstümüze sürerler.sürekli kaldırımı kullanırlar vs..

Yani herkes biraz haklı , biraz haksız. Sorunun çözülmesi ise gerçekten çok zor. Özellikle şehir merkezlerinde. Kaldıımları esnaf işgal etmiştir, doludur mecbur yola inersin.Yolda araba geliyordur tekrar kaldırıma çıkarsın 15 metre sonra kahvehane vardır millet yayılmıştır kaldırıma, eşinle dostunla ,kızınla geçmek istemezsin garip garip bakışlara maruz kalmamak için, yola inersin.İn çık yaparsın sürekli.Belediyeye söversin. Belediye bakar esnafa laf diyemez. Bir sonraki seçimi düşünür.kaldırıma park etmiş araça laf diyemez adam gibi bir otopark yoktur.

Anlıycanız yara derin. Sadece bilinçlenmek meseleside değil yani.

Farklı yorumlar gelirse güzel olur belki çözeriz:)

17. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    demekki herkesin aynı sorunu var bisiklet yolundaki yayalar kocaelide 60 km bisiklet yolu var nerdeyse tüm yol boyunca yayalar mevcut başıma çok geldi bu tür olay hatta neredeyse hergün geliyor bazıları korna çalınca kaçıyor bazılarıda hiç umrunda olmuyor bu durum beni çok sinirlendiriyor.bazen aklıma şöyle bi fikir geliyor sırt çantasının kenarına job asıcan sonrasını siz anladınız. :D

18. Oktay Erkan

Oktay Erkan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Umarım ikinizde de bir şey yoktur.
    Bu hızlardaki çarpışmalar yaya için de bisikletli için de tehlikeli. Bisikletli bir ihtimal kasklı iken yayanın böyle bir durumu olmadığı için yere düşüp başını kaldırıma vs. çarpması olası. Aman dikkat!..

Sanırım tüm Kadıköy, Maltepe vs. halkı sahildeydi bugün. Böyle havalarda keyiften ziyade eziyet oluyor sahil yolu...

Bostancı'dan Kartal'a istikametine gidince de sahil yolu, mangal yolu halini alıyor :D

Tunakan Önen bunu beğendi.
  19. Egemen GÖNÜLAL

Egemen GÖNÜLAL Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Benimde başıma geliş gidiş bir yolda 30 km/h ile giderken araba yandan önüme fırladı solda araç yoktu sola kırdım gidonu bu seferde arkadaki öndekini sollamaya çalışıyordu arkamdan bir korna bir korna camı açıp küfürler etmeye başladı sinirlendim bende adamın yüzüne bağırdım " oda araç buda araç trafikte bizde varız saygılı ol" dedim adam sanki utanmıştı camı kapatıp hızla devam etti umarım bir gün bizide umursarlar. :(

Adem Kaya bunu beğendi.
  20. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aynen Öyle Hele saat 14-15 Civarı Resmen Ölümdü Artık Arkadaşımla Burası Bisiklet Yolu Dememizden İmanımız Gevrildi Ama En Çok Hoşuma Giden Şey Kadıköy Fenerbahçe'nin Orada Bisiklet Yoluna Parkeden Her Araca Ceza Yazılmasıydı :)