Yay maşa mı hidrolik yağlı maşa mı

yigitdogan

Üye
Tepki
9
İsim
Yiğit Doğan
Arkadaşlar rockshox un hidrolik yagli maşasımı iyi yoksa sr suntour'un yaylı maşasımı

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@yigitdogan Havalı maşalar, sürücünün kilosuna göre basıncı ayarlanarak tam performans alınmasını sağlarlar.
Yaylı maşalarda ise her ne kadar sertlik ayarı varsa da bu havalı maşalarla rekabet edebilecek bir teknoloji değildir. .

yigitdogan

Üye
Tepki
9
İsim
Yiğit Doğan
Bana salcano insomnia yollari gözüktü o zaman yağlı maşa olarak :))

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bir sorum olacakti, hep hidrolik yagli masa diye adlandirdiginiz RS masa gibi suntourun yayli masasinda hidrolik yag yokmu?

yigitdogan

Üye
Tepki
9
İsim
Yiğit Doğan
@Murat Cömez valla bana bisikletci dediki astroda yaylı var insomniada hidrolik yag var dedi bende dedim insomnia alayim o zaman

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bisikletci demekki yanlis bilgi vermis yada sen yanlis anlamissin. Eger birinde yag birindede yay var dedigse yanlis ama birinde hava birinde yay var dedigse dogru demis, sen yanlis anlamissin.

Maslarda sag bacakda herzaman yag vardir ve sol bacakda ya hava yada yay vardir. Havali olmasi illaki yaylidan iyi olmasi demek degildir. Evet bu tür bisikletlerde tabiki havali olmasi iyidir ve RS yayli olsa bile suntourdan yinede iyidir.

Koray_Heybelide

Daimi Üye
Tepki
187
İsim
Koray TOK
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Rockshox gordunmu yapiş;)

• Beğen
Tepkiler: gmfaruk

kasapogluu

Daimi Üye
Tepki
154
İsim
onat
Bisiklet
Carraro
Maşalarda hidrolik yağ kullanılıyor mu? Sonucta hidrolik yağın yaglama ozelligi cok iyi degil ve bazı türleri kaucuk veya plastik gibi parcalara zarar verebiliyor, bunun yerine yaglama özelliği yuksek fork oiller tercih edilmeli bence ki adı ustunde "fork"

T

TeknoBus

Misafir
benim maşamda hidrolik diye geçmekte ( rr8.1 rockshox recon silver ) ancak havalı maşa gibi ses çıkmakta hala içinde yaymı havamı olduğunu anlayamadım

yigitdogan

Üye
Tepki
9
İsim
Yiğit Doğan
Arkadaslar yagli maşa dedigim model: rockshox 27.5" XC30 gidondan kilitlemeli maşa

yigitdogan

Üye
Tepki
9
İsim
Yiğit Doğan
@dramorey salcano insomniada rockshox xc30 var bisikletci astro alma insomnia al maşası yagli daha etkili dedi