Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yavaş yavaş yükseltme hakkında sorular

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Mustafa Kocabaş tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Kocabaş

Mustafa Kocabaş Forum Demirbaşı

Seviye:
    selamlar. benim şu an salcano excel diye bir bisikletim var, nefret ediyorum kendisinden. beni soğuttu bisiklet sürmekten. bu kadar nefret etmemin bu bisikletten sebebi eski bisikletim de olabilir. bianchi pluton, çift amortisörlü :p zamanında 350 ye almıştım 2004 falandı. yağ gibi giderdi emekli. çalınınca bunu almak zorunda kaldım. attan inip eşeğe binmek gibi oldu sanırım. neyse işte yeni bisiklet almak istiyordum ama acaba bunu yavaş yavaş yükseltip sonra adam gibi bir kadro falan mı alsam dedim. çünkü şu an asıl amacım olabildiğince ekonomik bir şekilde yeniden bisiklet sürebilmek. sürüşü ince jantl ve dişsiz lastiklerle düzelebilir mi, biraz ayarla acaba? çünkü bu forumda baktığım üzere şehir içi kullanımda ince tekerlekti yol, tur bisikletlerinin faydaları aşikarmış. güzel bir performans artışı sağlayabileceksem uygun fiyata parçaları değiştirmek istiyorum. bisikletin fotoğrafları aşağıda. şimdi size sorularım;
    1-) Öncelikle adam olur mu bu?
    2-) En az maliyetle en yüksek performans artışını hangi parçaları değiştirerek sağlayabiliriz? sanırım jant, lastik öncelikli? öncekiyle nasıl yatardım hatırlıyorum da dönerken, bunla az yatıyım dedim ssşsşşş kaydı zor kurtardım. bir daha kalkışmadım zaten.
    3-) İnce ayar çok farkediyor demişti bir arkadaşım bu konuda biraz bilgili. mesela öncekinde de vardı aynı sorun bunda da var, üst viteslere çıkamıyordum dönmüyordu elimle çevirdiğim yer kabullenmiştim. arkadaş ayar sorunu varmış keşke bana getirseydin dedi. bu ayarları nasıl yaparız?

fotoğrafların hepsi burda:
    http://s1106.photobucket.com/albums/h373/mzhd93/excel/

şu konuyu açmıştım yeni bisiklet tavsiyesi için, beni oldukça bilgilendirdiler böylece şehir bisikletinin benim için uygun olacağına karar verdim. cevaplayan üyelere çok teşekkürler. çok yardımcı olundu bana bu forumda. http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=91341&page=3