Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yaşlı amaçları turist zannetmek

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Selahattin Aydın tarafından paylaşıldı.

1. Selahattin Aydın

Selahattin Aydın sadece talip

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhabalar. Herhalde buradaki herkesin gıcık kaptigi bir durumdur bir turdayken ''hello hello'' diye bağıran çocuklar yada turist muamelesi yapan yetişkinler. Artık o kadar gıcık oluyorum ki bu duruma. Her gördüğünüz sakallı dedeniz mi oluyor demek geliyor ama ya sabır deyip devam ediyorum. Birçok ilde yaşlı amcalar bisiklet kullanıyor. Acaba onlarda böyle hello muhabbetlerine maruz kalıyorlar mı? acaba o yaşlı amcalar bu sorunları nasıl aştı? Konuyu dogru yere mi açtım bilmiyorum yanlışsa Özür dilerim. Eminim buradaki herkesin artık hello kelimesine karşı bir antipatisi olmuştur ve yine eminim ki buradaki insanlar yüzlerce böyle turist muamelesi görmüşlerdir.

Ahmet Onur Çakmak bunu beğendi.
  2. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hello diyene eyvallah der geçersin. Kafaya takacak birşey değil. Dünya bundan çok daha karışık ve sinir bozucu şeylerle dolu...

Selçuk KARABULUT bunu beğendi.
  3. Ali Ceylan

Ali Ceylan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Şuan betimlemeye çalıştım.Bayağı komik bir şey ortaya çıktı :D.Cidden Türkçe cevap verseniz susarlar gibime geliyor.

4. Selahattin Aydın

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Şimdiye kadar yaptığım mini turlarım da her tur için belki en az 20 defa aynı muhabbeti yapıyorum. E sabır da belli bir yere kadar. Aslında sabırlı bilirdim kendimi ama...

5. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kask taktıysanız birde gözlük kullanıyorsanız yurdum insanında merak uyanıyor,bu gibi durumlarda kendinizi rüzgara bırakın ve mutlu olun boşverin turist ,çoluğunu yetişkini:)

6. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Koylerden uzerinizde bisiklet formasi, elinizde eldiven,kafanizda kask ve gozluklerle, sirtinizda canta, altinizda da alisik olmadiklari tarzda bisikletlerle gectiginiz zaman o cocuklarin ilk kez gordukleri bu tip bisikletliyi uzayli sanmasi bile olasi :)
    "Hello" dedikleri zaman "Merhaba cocuklar" diyerek el sallamaniz yeterli :) Hemen bagirarak sizinle sohbet etmeye calisiyorlar veya "aaaa turist degilmiiiis..." derken saskin, heyecanli ve mutlu garip bir ifadeyle ne yapacaklarini sasiriyorlar.
    Cocuklugunuzda sizi sasirtan/etkileyen imajlara ait anilar ileride de sizi etkilemeye devam eder. Bakarsiniz bisiklete binmek ve dogru sekilde binmek icin bir vesile olmussunuzdur onlara. Bence cokta takmayin Turkce cevap verirken gulumseyip el sallayin yeter!
    Hatta cok hizli degilseniz bisikletini kapip yaninizda surerek konusmak isteyenleri de olur. Onlara neden kask ve eldiven taktiginizi, frenlerini ve koltuklarini nasil ayarli tutmalari gerektigini, koy yollari sakin olsa da trafikte nasil gitmeleri gerektigini anlattiginizda ilgiyle dinliyor ve pedal basiyorlar sizinle. Ancak simarik ve ukala olanlari da cikmiyor degil. Onlara da "hadi yolum uzun konusunca nefesim kesiliyor" deyip mesafe koyuyorsunuz...
    Ben cok egleniyorum boyle anlarda o cocuklarla! Huysuz ihtiyar bisikletli ucube imajina gerek yok. Benimde yasim 40 cunku :)

NOT: Yetiskinlere de "selamin aleykum" "merhaba kolay gelsin" dediginizde suratlarini izlemek eglenceli. Hem bazilari "ooo koyumuze hosgeldiniz, hayirdir..." seklinde kisa diyaloglara da gebe olabiliyor bu durum...

7. Selahattin Aydın

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Suat abi tavsiyeleriniz için teşekkürler.

suat akman bunu beğendi.
  8. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Peki iki tane teresin bak lan biskiletli muhallebi çocuğu geçiyor. Gidip eşek sudan gelmeyinceye kadar bir güzel ezelim sonra biskiletini bit pazarında üç otuz paraya okuturuz demeleri dahamı hoşuna giderdi. İnan bu tipler memlekette hiçte az değil. Çocuklar kendilerince misafirperverliklerini dışavuruyorlar kafaya takılacak bir şey yok.

9. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Kaskımı ve gözlüğümü taktımmı araba sesi ve korna sesinden başka bir sese kulak asmam. :)

Selahattin Aydın bunu beğendi.
  10. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bisikleti falan bırakın, ben sırtımda sadece kamp çantasıyla yürürken bile turist zannedilmiştim. Üstelik tipim de bariz buralıdır, benim gibi turist olmaz yani. Kamp malzemesi taşıyan kimi görse turist zannediyor bizim millet. Tuhaf :)

suat akman ve Selahattin Aydın bunu beğendi.
  11. biozalp

biozalp Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    insanlarda ole bir dusunce var turkler yapmaz bole sey diye, koy halki bizim gibi sık gormuyor

12. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bölgesel olarak insanlar bisiklet kültürünün gelişip gelişmemesine bağlı olarak bu tepkiyi veriyorlar bence. Kullandığımız bisikletlerde bazen alt seviye bir bisiklet bile olsa onların gözünde şaheser niteliğinde olabiliyor. Bence biraz da milletimizde insanlara bir şeyler yapıştırma, bir tanım yakıştırma huyu var. Bunun bir benzerini de ben sık yaşıyorum. Yol bisikleti kullandığımı gören herkes sen yarışçı mısın diye soruyor kesin. Yok hayır yarışçı değilim yarışlara katılmıyorum diyorum. 2 tür cevap alıyorum neden böyle bisiklet biniyosun o zaman. Yarışlara neden katılmıyorsun katılsana diyenler oluyor. Bu tarz kişilere sebeplerimi açıklayabiliyorum. En azından anlaşabildiğimiz için muhabbet olumlu devam edebiliyor.Birde benim söylediğime inanmayıp yok sen yarışçısın belli belli diyenler oluyor. Hayır ilk şıkkı bir nebze anlarım en azından adam neden yarışlara katılmadığımı sorguluyor. Belki yarışlara katılmamı bekliyor. Ya da teşvik amacı güdüyor. Ama 2. şıkkı bir türlü anlayamıyorum. Adama yok yarışçı değilim dediğim halde yok yok sen yarışçısın diyor. Gönül kırmak istemediğimden ya arkadaş sana yalan borcum mu var yarışçı falan değilim diyemiyorum. Artık ya arada bir iki giriyorum yarışlara falan deyip geçiyorum. İşi iyice abartıp derece soranlar falan oluyor. Kaçıncı oluyorsun derecen varmı madalyan varmı falan. Salla gitsin Ömer diyorum adam nasıl olsa benim söylediğime değil kendi inanmak istediğine inanıyor :) En son 46 yarışçının arasında 12. olmuştum, madalyam yok ya da bilmem kaç tane var falan. Artık böyle konuşmalardan dolayı neredeyse ben bile inanmaya başlayacağım yarışçı olup derecelerim madalyalarım falan olduğuna :)

ufuk şimşek ve Selahattin Aydın bunu beğendi.