Yaşını doldurmamış 751..

sokol yeşil

Aktif Üye
Tepki
76
Merhaba arkadaşlar geçen sene eylül sonlarında sirkeciden aldığım 751 in fotoğraflarını yayınlamak bugüne nasipmiş umarım beğenirsiniz:) Parça olarak herhangi bir değişiklik yoktur. Sadece iç ve dış lastikler değişmiştir malesef istanbulun yüzde 90 ı taş yığını olduğundan ince lastik takmayı uygun gördüm:)

(link)

(link)

(link)

Scudo

sokol yeşil

Aktif Üye
Tepki
76
@RECEP İŞLEK

Bilmiyorum inan sen benden daha iyi tahmin edebilirsin:) Zaten yanlışlıkla 2 tane yayınlamışım diğer konuyu silmekle uğraşıyorum silemedim gitti :)

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar bisikletiniz hayırlı olsun, çok güzelmiş :) Bende fazla amatör olan bir MTB kullanıcısıyım. İnce lastik takmanız ne kadara mal oldu acaba ve nasıl sonuç aldınız? Ayrıca tamamen bilmediğimden soruyorum, ince lastiğe geçerken jantları değiştirmek gerekiyor mu? :S

• Beğen
Tepkiler: sokol yeşil

sokol yeşil

Aktif Üye
Tepki
76
@Tamer KAMIŞLI

Forumu takip etmeni öneririm ikincielini bulabilirsin. Shwalbe marathon lastikleri gerçekten sağlam ve uzun ömürlü lastikler tavsiye ederim ki bende öyle yaptım zaten:) lastiklerin genişliği 1.6 o yüzden iç lastikleri de değiştirmem gerekti yeni lastiklere uygun 1.5 lik aldım cuk diye oturdu:) Sonuçta daha sert ama daha seri bir şekle dönüştü. Yani çukurları daha çok hissediyorum ama performansta da büyük artış var kesinlikle öneririm.
Tabi daha çok asfalt yolda sürüyorsanız öneririm onun kararını siz verin:) iyi forumlar

Emre Alp Özkurt

Forum Demirbaşı
Tepki
113
Hayırlı Olsun çok Güzel Bisiklet... Ayrıca Bu Lastikler Orijinalinden Hem Daha Güzel Hemde Performansı Daha Iyi Oluyor Genelde.

• Beğen

sokol yeşil

Aktif Üye
Tepki
76
@Emre Alp Özkurt

İnce lastik takınca performansı artıyor gerçekten ama daha da önemlisi sürücünün potansiyeli:) kondisyon depolamak lazım bayırlarda kesilmemek lazım:in:

abdullah gökduru

Aktif Üye
Tepki
194
marathon lar bir bisiklete bu kadar mı yakışır ya:) gerçekten güzel bisikletiniz var. niice km'lere. kazasız sürüşler

• Beğen

abdullah gökduru

Aktif Üye
Tepki
194
@sokol yeşil

:D :Ddoğru bizim oralardan geldi istanbula. yoksa ben mi gönderdim ? lastikler sizi memnun etmiş ki göndereni bile unutmuşunuz :)

• Beğen

Furkan Kılınç

Daimi Üye
Tepki
89
Bisiklet
Salcano
Sonuç olarak ince lastikleri taktığımızda jantlar değişmiyor değilmi ? Sadece iç lastikler değişiyor.. Doğrumudur ?

Tepki
89
kardeş şimdi bende 741 var 18lik kadro.aynen lastikleri değiştiriyim diyorum da tam olarak adı modeli numarası felan nedir söyler misin? iç lastik içinde ne çapta ne almalıyım ?

sokol yeşil

Aktif Üye
Tepki
76
@furkan32

Doğrudur kardeşim değiştirmene gerek yok. benim jantlar 26 inç ti gittim 26 inç dış lastik aldım hiçbir problem yok:)

@ibrahim m yaradilmis

Muhtemelen sendeki jantlarda 26 inçtir bu boyutta dış lastik alırsan bi problem çıkmaz. Lastiklerin kalınlıklarına göre istediğini seçebilirsin bendeki shwalbe marathon xr 1,6 genişliğinde bir lastik.. Biraz araştırmayla istediğin kalınlıkta lastiği bulabilirsin Benim tavsiyem forumu takip etmen ve ikincielini alman:in: