Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yaşım 15 sizce iyi miyim?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Enes nlfr tarafından paylaşıldı.

1. Enes nlfr

Enes nlfr Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Öncelikle herkeze merhaba. Yaşım 15 Bursada yaşıyorum haftada 4 antreman yapıyorum. hafta içi 70-80 Km.
    Hafta sonları 150 ve üstü değişiyor. Haftasonları 300 Km geçiyor 2 günün toplam Mesafesi. Düz yolda 35 - 40 tempo rahat gidebiliyorum Mtb kullanıyorum (2.2 lastikle) Acaba yaşımın verdiği bi güçle kendi yaş grubumda yarışlarda derece yapabilirmiyim ? Tabi bu soru saçma olabilir ama ben danışayım dedim. İyi forumlarr

2. yusuf tunçer

yusuf tunçer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bence gayet iyi gir yarışlara :D rakamların güzel ama önemli olan mtb ile yarışalara girdiğinde arazideki performansın biliyosun düz yolda gitmekle toprağın kayanın içinde gitmek çok farklı bisikleti kontrol etmek yada yol bisikletine geçersin

3. Enes nlfr

Enes nlfr Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Haklısınız hocam. Arazide kullanma teknik bilgileriminde yeterli oldugunu düşünüyorum yaşımca. Dediğiniz gibi arazide kullanmak daha çok performans geretiriyor o zaman daha çok sıkı antremanlar yapmam lazım :)

4. Mustafa Sibik

Mustafa Sibik Yeni Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    "Yaşım 15 Sizce iyimiyim ?"
    Sevgili Enes nlfr,yaşınız 15 midir?Yoksa gözüktüğü üzere 21 midir?Şayet ,gerçekten 15 yaşında iseniz;Burada aynı yaş gurubunda haftalık antremanlarda yaklaşık olarak aynı km relere ulaşılmaktadır.Yaşınız her ne olursa olsun.Güzel bir uğraşınız var.Sizi tebrik ederim.

5. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Enes Maşallah,hemde Koç gibisin!.Yarışlara da katılırsın Turlara da.Allah Hayırlı ömür versin,sana ve Cemi Cümlemize..

Hoşça Kal Enes.Bol Pedallar...

Samet Koç bunu beğendi.
  6. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    uzun zamandır süregelen bi antrenmanım var çok sert ve sıkı çalışıyorum yılda 25000 kmden fazla yapıyorum yol bisikleti kullanıyorum eğer ben yanlış yapmıyorsam dediğin ortalamalar yanlış. çünkü ben 80 km yolu mtb ile 35-40 gidemem, yol bisikletiyle gidiyoruz ama takım çalışması sonucunda oluyor, dediğimde 36-37 falan 40 çok uzak geliyor. rakamlara iyi bakın.
    eğer doğruysa seçilmiş kişisiniz bizim gençlerin(16-17 yaş) büyük pelotonla yarışta yaptığı ortalamayı tek başınıza yapıyorsunuz.

7. muhurcuoglu

muhurcuoglu Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hacı naptın sen yaa bide iyi miyim diye sormuşsun dalga geçer gibi seçilmiş kişisin sen bi önceki yorumu yapan arkadaşında dediği gibi :D tabi yazdığın rakamlar %100 doğruysa

8. Ömer Faruk Ünal

Ömer Faruk Ünal Yeni Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    bende 15 yaşındayım şahsen ben senin kadar sürecegimi zannetmiyorum ;) ne diyim helal olsun :D

9. Enes nlfr

Enes nlfr Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Hocam yalan yanlış bilgi vermem ben Eğer bursada yaşıyan arkadaşlar varsa antremanlara çıkabiliriz sorun değil beklerim her zaman :)

10. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bu kadar profesyonel sürüyorsan kilometre saatin vardır herhangi bir antrenmanından resim koyarsan inandırıcı olur 2 saatte 80 kilometre sürebiliyor musun bakarız eğer sürüyorsan ben sporu bırakırım :D

konu abuk subuk sanal yarışlara dönmesinde ben sadece yalan sevmiyorum

11. Enes nlfr

Enes nlfr Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    2.5 Saatte 93 Km rekorum var. Şimdi diceksiniz tabi kulağa bunlar inandırıcı gelmiyebilir bu yaşta birisi için tabi ben fotoğraf atarım size özelden :)

12. acartaylan

acartaylan Kıdemli Üye

Seviye:
    bu linkte Tour de France için verilmiş hız ortalamalarını görebilirsiniz. İngilizce bilmeye gerek yok - sadece rakamlara bakın, anlayacaksınız.

Eğer "yalan yanlış bilgi vermeyen" kardeşimiz gerçekten bahsettiği rakamlara ulaşabiliyorsa (2.2 lik lastikleri olan bir mtb ile üstelik) ülkemiz bir Merckx, bir Contador yetiştirmiş demektir. Yolu açık olsun.

Baran Altilar, Selami53 ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  13. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bence daha iyisini yetiştirmişiz domestik yok, pleton yok tek başına rüzgara karşı.Önüne sağlam bir domestik de yetiştirebilirsek 8-10 kişilik takım kurmaya gerek yok 2 kişi bu olayı bitirir bizi en iyi şekilde Fransada temsil ederler.Hatta yetiştirmeye de gerek yok birazdan birileri daha çıkar bende şu kadar yapıyorum diye :) zaten mtb ile ne kadar hız yapıyorsunuz konusunu okuyunca yol bisikletini satıp tekrar mtb ye dönesim geliyor :)

14. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Harcama kendini, hemen KAP yarışlarına katıl . Bu tempo ile Milli takıma seçilir , Akdeniz Oyunlarında ülkemizi temsil edersin

Ferhat Köse bunu beğendi.
  15. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Daha onceki bi konuda yazmistim. Yol bisikleti ile 100 ortalamayi cikariyor kamyon arkasi bulursam 180e sabitliyorum. :D

Berk Mercancı bunu beğendi.
  16. Alperen ERTEN

Alperen ERTEN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Aya giden ilk Türk olabilirsiniz

17. tuna karahan

tuna karahan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    km saatine teker çevresini yanlış girmiştir arkadaş. o kadar üstüne gitmemek lazım.

18. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Benim aklıma arkadaşın yalan söyleme ihtimalinin saçmalığı ve eline birşey geçmeyeceği, geçecek bile olsa yalan söylemenin makul bir nedeni olamayacağı ihtimalinden mütevellit , km saatinin ayarının yanlış olması ihtimali geliyor. Yalan söyleme ihtimali hoş değil, bilmiyorum çok mu basit düşünüyorum ama km saatinin ayarı yanlışsa ve sadece oraya bakılıyorsa uçuyorum sanılabilir pekala :cool:

Yusuf Z. Şipal bunu beğendi.
  19. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    30 üstü ortalama yaptım diyen kimseye GPS verisi olmadan inanmam.
    Şu an herkesin GPS'li bir telefonu var. Yükleyin Endomondo ya da Stava. Ya da ödünç alın birilerinden bir idmanlık.
    Görelim gerçek ortalamanız neymiş.

Mesela senin dediğin 2 buçuk saatte 90km ortalamayı biz yaklaşık 20 kişilik grupla yaptık geçen sene;
    http://www.endomondo.com/workouts/68024644/1667753

Tamam belki bu kadar tırmanış yoktu sende ama; tek başına, dağ bisikleti ile, iki buçuk saat 35+ hızlarla rüzgara karşı geliyosan...

ekleme;
    Şöyle bir bilgi vereyim
    Kısacası çeviris ise;
    100km Takım Zamana Karşı rekoru 2:00:07
    50km Takım Zamana Karşı rekoru ise 1:01:20

Ekrem Yılmaztürk bunu beğendi.
  20. Enes nlfr

Enes nlfr Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Anlamıyorum sizi ben burda yalan yanlış bilgi versem elime ne geçebilirki Para mı ödül mü ne ? Teker çapını yanlıs girmısınızdır vs vs yazmıssınız ben 4 senedir bisiklet kullanıyorum sen rahat ol ben tekrar tekrar denedim. farklı bisikletlerlede olsun ben burda size soru sormak için konu açmıştım ama farklı tepkiler aldım.. iyi forumlar