Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

YaŞasin 23 nİsan

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında berkay onaylıı tarafından paylaşıldı.

1. berkay onaylıı

berkay onaylıı Aktif Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Tüm çocukların ve çocuklarınızın bayramını kutlarım. 23 nisanın önemini onlara en iyi şekilde anlattığınızdan şüphem yok.

İYİ BAYRAMLAR TÜRKİYE

2. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bir tek Berkay bey'in aklina gelmis bugunle ilgili konu acmak..

Ben de herkesin 23 Nisan ULUSAL EGEMENLIK ve COCUK BAYRAMINI kutlarim..

3. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Aslında ben sabahtan açacaktım ama siyasi tartışma yaratacak potansiyeli olan bir konu olduğu için açmamıştım. Her neyse..

MehmetAliB. ve Alper Yılmaz bunu beğendi.
  4. Alper Yılmaz

Alper Yılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Dünyada bir eşi daha olmayan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gibi ortak bir değerimiz bile siyasete alet oluyorsa geldiğimiz nokta çok düşündürücü demektir.

MehmetAliB. ve Berke bunu beğendi.
  5. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Facebook'tan bir örnek vereyim, bir sayfa 23 Nisan ile ilgili resim paylaşıyor, bayramımız kutlu olsun diyor gelen yorum şu neden "Kutlu doğum haftasıyla ilgili resim paylaşmadınız, zorunuza mı gidiyor? çok garip gerçekten...

berkay onaylıı bunu beğendi.
  6. berkay onaylıı

berkay onaylıı Aktif Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    alper yılmaz çok haklısınız milli bilincimiz ayaklar altında :( eskiden stadlar dolardı büyük küçük herkes bayrama giderdi. yasaklandı yasaklanalı farkındamısınız iyice unutulmaya yüz tuttu milli bayramlarımız. ve bunun yerine arapların bayramlarını daha çok kutlar hale geldik kendi benliğimizi unuttuk. o kadar doluyum ki hiç bir şey söyleyesim yok. ama elbet türk milleti bu günleri de geride bırakacaktır. aksini düşünmek bile istemiyorum

ihsangencer ve Mert E. bunu beğendi.
  7. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    mühim olan birbirimize saygı duyup, farklılıklarımıza hoşgörüyle yaklaşmak. yüzyılların yoğurduğu müştereklerimizde birleşip ortak paydalarımızla var olmak.
    başımızdakiler bölüştürmeyi, insanları birbirine rakip gibi yapmayı iyi beceriyor(!) zaten.
    çocukken ne sevinirdim o gün:)
    yaşasın 23 nisan

Barış TURAN ve berkay onaylıı bunu beğendi.
  8. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    23 nisan tatil olduğu için çok severdim :D

MehmetAliB. bunu beğendi.
  9. berkay onaylıı

berkay onaylıı Aktif Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    "bir toplumda her kez aynı şeyi söylüyorsa o toplum cahildir" diye birinin sözü vardı hatırlayamadım, kusura bakmayın. bilgilerin sağlamlığı konusunda taviz vermemeye çalışırım. mehmetali abi dediğiniz gibi farklı düşünce bizi üstün tutar çünkü hep bilgi alışverişi olur, aynı şeyleri düşünen kişiler bir süre sonra konuşacak bir konu bulamazlar. yeter ki düşüncelere saygı olsun.

bayram olacakta stadyumda gösteri yapacakları göreceğiz diye gece uyuyamazdım.
    anne ne zaman sabah olacak ?
    malesef bu nesil bu soruları soramıyor.

10. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Halk bilimi derslerini çok severdim. İnsanın milletten en küçük yapı taşı olan aileye kadar bakışına yeni bir ufuk getiriyor. günümüzün değişim-dönüşüm sürecine baktığımız zaman köklerine ta Osmanlının gerileme dönemine kadar varacak bir pencere açmak lüzumu hissedersiniz. şu anda fay kırılması olarak gördüğümüz şeyler aslında dev bir sürecin oturduğunun işaretleridir. benim ailemden rahmetli Menderes döneminde hapis yatanlar oldu. hangi siyasi görüştendiler? ne fark eder. bizi bölmeye çalışanların hepsinin Allah belasını versin.
    Toplu iğne bile üretemeyen bir ülkeden taklit de olsa makine üretebilen bir ülke haline geldik. evet öğreneceğimiz daha çok şey var. ama insanlar öğrendikleri şeyleri tecrübe ederler. doğruya ulaşmanın yolu budur. millet siyaset üstü bir olgudur. milletlerin dönüşümleri bir iki nesille açıklanamayacak kadar büyüktür. gelecek adına ümitvar olun. ben ümitvarım.

hakan64 bunu beğendi.
  11. M.A.Y.

M.A.Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Çocuk bayramı sadece çocuklar için değil, büyükler için de keyifli, eğlenceli, rengarenk bir gün.

23 Nisan çocuk bayramının ilk kez 1923 yılında kutlandığı bilinmekte fakat ilk kez resmi bayram statüsünde olmaksızın 23 Nisan 1927'de Himaye-i Etfal Cemiyeti (Çocuk Esirgeme Kurumu) 'nin kutlaması ile başlamıştır. Bunun doğuşunda Cemiyete gelir temin etme fikri vardır. 1927-1981 yılları arasında kanunla belirlenmiş bir adı olmaksızın kutlanmıştır. 23 Nisan 1979'dan sonra uluslararası bir hüvviyet kazanmıştır. Resmi adı 1981 'de çıkarılan bir kanunla "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" olmuştur. Türkiye Büyük Millet Meclisi 'nin ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu 'nun çabaları ile 23 Nisan, Dünya çocuklarının günü olma yolundadır.

Meksika'da 1925 yılından beri çocuk bayramı kutlanmakta olup, Bolivia'dan Sudan'a, Nijerya'dan Sri Lanka'ya tüm dünyada farklı günlerde her sene kutlanmaktadır.

http://en.wikipedia.org/wiki/Children's_Day

Böyle güzel, özellikle çocuklar için çok keyifli bir gün için birinin çıkıp "Meksikalı çocukların bayramı" diyecek olsa son derece tuhaf bir iş yapmış olur.
    Türk, Kürt, Çerkez, Amerikalı, Afrikalı, hangi ırktan olursa olsun Müslüman'ların kutsal değerlerini "arapların bayramı" şeklinde nitelemek de oldukça garabet bir durumdur!!!