Yaşanmış kazalar

gky_ant

Üye
Tepki
19
buraya yaşanılan kazalar ve sebepleriyle ilglibi bir başlık açıp tecrübeleri paylaşmak fena olmaz diye düşünüyorum

bir anda bisikletten uçup gitmeme sebep olan bir kaza.. meyilli bir yolda son denebilecek bir hızla inerken yanından geçtiğim arabanın kapısının aniden açılmasıyla kendimi bir anda uçup asfalta çakılırken bulmuştum. uzunca bir mesafe arabaların arasından yuvarlandıktan sonra allahtan hiçbirşey olmadan ayağa kalkabilmiştim.

şimdi nezaman parketmiş arabaların yanından geçsem hep arabanın içinde aniden kapıları açabilecek birilerinin olup olmamadığına bakarım. bende refleks oldu artık içinde biri oturan arabaların yanından geçerken mesafeyi fazlaca bırakarak geçiyorum.

park etmiş araçlardan veya durağa yanaşmış otobüslerin önünden veya arkasından heran birinin yola çıkabileceğini herzman göz önünde bulundurmamız gerekiyor.

Scudo

denZ

Üye
Tepki
0
aslında benimde başıma 2 hafta önce aynı şey geldi,
6-7km/s hızla hafif bayır çıkıyordum anacadde yolun tersi yönde,
tam bir dolmuşum yanındayım şoför lap diye kapıyı açtı ve direk yan tarafa kendi sağıma düştüm. nedendir bilinmez sol kolum biranda ağrımaya başladı acile gittim ve kolumu dinlenmesi için 1 hafta alçıya aldılar o şoföre ne küfür ettim bilemez misin adam arkayı bıraktım önüne bile bakmıyor ya..
Onun yüzünden 2hafta bisiklete binemedim ne kadar deli oldum anlatamam.
Arkadaşlar siz de dikkatlı olun bu konuda lütfen...

Tepki
3
bende iki yaz önce bir gün bir arkadaşımla beraber bir yokuştan aşgıya iniyordum ve yokuş oldukça uzundu ve ben kendimi kaptırmışcasına boynuzlaran tutmuş tam gaz gidiyordum.vites 24'te pedal boşa dönüyordu.ve gittiğim yolda dardı yani yolun iki yarafına arabalar park etmişti ve ortadan tek bir yön vardı ve bende ters yönde gidiyormuşum(farkında değildim tabii)ve bi anda sokatan bir araba kafasını çıkarttı ve ve ben arabaya aynen yan taraftan girmişim.girmişim diyorum çünkü arabayı gördükten sonrasını arkadaşımın ağzından duydum.ve yerde bir buçuk saat kadar yatmışım.ve ben bu olaydan sonra bir ay kadar yemek yiemedim ve yürüyemedim.ve doktorlar bu olaya çok şaşırmıştı nasıl ölmedin sen diye.neyse oldu bitti.(bu arada arbada ön tampon,ön cam,yan dikiz aynası,kaput diye birşey kalmamış)

BsoD

Üye
Tepki
10
abi çok geçmiş olsun..bizim ülkede yavaş sürmek lazım bisikleti napalım? benim başıma gelen en sinir olduğum olay ters yönden gelen bir araba önüme çıktı yoldan 30-35 geliyorum haşırt diye ayı gibi çıktı neyse frenler iyi tuttu ama ön fren olmasa nolurdu bilemem.Arabanın yanından geçerken kapı açılacak diye çok korkuyorum özellikle süratli giderken!

Tepki
0
İsim
Salih cagan
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Oncelikle geçmiş olsun bel kemiğimde 5 adet kırık var ortopedide bu konuda isinin ehli doktor onerebilecek kimse var mı acill ????