Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yaşamış Olduğum Olay ve Bisikleti Bırakışım

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Engin ATAL tarafından paylaşıldı.

1. Engin ATAL

Engin ATAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bugün arkadaşım ile beraber , akşam üstüne doğru Hava Kuvvet Komutanlığının arka cephesinde bulunan Sultandere yolundan ufak bir gezintiye çıkmıştık. Arkamızdan 2 tane motorbisikletli serseri yanımızdan geçerken bana tekme atarak , kaldırıma doğru düşmeme sebep oldu. Aldığım darbe sonucu kaldırıma doğru uçtum ve kask hayatımı kurtardı. Kaskım kırıldı fakat kafama alabilceğim darbeyi tamamiyle engelledi.Eldivenlerim , ellerimin parçalanmasını önledi.Fakat yinede vücudum da yara bereler var.Olayın şokunu atlatamadan hemen birlik içersinde mıntıka temizliğinde bulunan askerler yanıma gelip birşeyimin olup olmadığını sordular sağolsunlar.Yaşlı bir abimiz su getirdi. Vurup kaçan serserilerin plakasını malesef alamadık. Yolun en sağıdan gitmemize rağmen bilerek dibimize sokulup tekme attılar. Ben artık bu tür olaylardan bıktığım için bisiklet sporunu bırakıyorum. Bizim insan(!!!!!!)larımız asla ama asla düzelmez. Allah yardımcımız olsun. Bisiklet sporunu bırakmaya karar verdim. Fakat forumu sürekli takip edeceğim. Bir kaç güne forumda yol bisikletimin satışı olacak. Görüşmek ümidiyle hoşçakalın

Mehmet Serpi bunu beğendi.
  2. Cagkan Dur

Cagkan Dur Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    engin ile o kazayi paylastik hemen arkasindaydim.
    hatta ilerden mobilet denen bu patlak egzoslu apacilerin bindigi aracin sesini duydugum gibi saga yapis dedim dipten gitmemize ragmen agzima almak istemedigim insan bozmasi hayvanlardan arkada oturani direk tekmeyi cakti.
    ardindan dip gaz kactilar zaten hizlansakta yetisemezdik.

kaski zaten orda kirildi.
    hastaneye gittik ertesinde.

cidden insanin heves alarak yaptigi ve hoslandigi bir seyi bu adi hayvanlar sogutuyorlar.
    ben bile korktum acikcasi. engin yerine bende olabilrdim orda dusen.

keske alayinin koku kurusada kurtulsak bu insan bozmalarindan.

3. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun bu talihsiz olayın başınıza gelmesine üzüldüm,

şu yanlışı düzeltmenizi rica ederim,Türk Genci demeniz yanlış olmuş,

size acımasızca tekme atan,dingilide kınıyorum,keşke kaskınızda kamera olsaymış,en azından plakayı almak için işe yarardı..

askeriyenin kameraları vardır mutlaka,yardımı dokunabilir,adam öldürmeye teşebbüsten yargılanabilir,o yaratık..

Alper Gencan ve Özgür Türker bunu beğendi.
  4. Mehmet Serpi

Mehmet Serpi Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Sana bir Romen ata sözü ile cevap vereyim; ''Köpekler istedi diye atlar ölmez''

5. Engin ATAL

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    kaskımda kamera olmadığı için plakayı alamadık , askeriye ye sordum bu civarda kamera var mı , onlardan da olumlu cevap alamadım.

6. Engin ATAL

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Orda vurgulayarak Türk Genci dememin sebebi , bunları yapanlar genelde 19-20 yaşlarında , sabahtan akşama kadar motorbisiklet üstünde gezen , sarhoş sarhoş gezen , ipsiz sapsız dolaşan zavallı kesimler. Türk Gençliğinin hepsini asla vurgulamadım.

7. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Öncelikle çok geçmiş olsun hocam.Belki herkes aynısını söyleyecek ama pireye kızıp yorgan yakmaya değmez diye düşünüyorum.Çünkü o insan maskesi altında gizlenmiş yaratıklar sizi her yerde bulabilir.Arabadayken,yürürken,otobüsdeyken ha tabii bisikletli görünce kırmızı görmüş boğa gibi oluyolar fakat yeniden bi düşünün derim.

8. i. gürle

i. gürle Hayat bisiklet sürmek gibidir.

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Yaşamış olduğunuz olay üzücü fakat bu olay yüzünden bisiklet sporunu bırakma kararı almanız yerinde değil, zaten bu insan olmayan şahsiyetlerin amacı bizi yıldırmak, inanın sizinki kadar sert ve olumsuz olmasa da trafikte bir çok olay ile karşılaşıyorum, bu bilinci siz ben biz hepimiz isteseler de istemeseler de kazandıracağız yılmamanız gerekli... geçmiş olsun dileklerimle...

9. Engin ATAL

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    1 ay içersinde yaşamış olduğum 3. olay ve artık canıma tak etti. Kesinlikle bırakma kararı verdim , hayır yani anlamıyorum yanımızda silah mı taşıyalım , olay anında vurup öldürelim .. Durmadılar bile doğrudan vurup kaçtılar..

Berk Mercancı ve Mehmet Serpi bunu beğendi.
  10. Engin ATAL

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ben , bizim insanlarımıza bisikleti aşılayabileceğimizi düşünmüyorum. Bu yüzden daha fazla savaşmak istemiyorum. Üzülerek söylüyorum ki ; pes ettim..

11. Bahadır Ulusoy

Bahadır Ulusoy Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Üç beş tane kansız için bu güzel sporu bırakmaya değermi bu size kalmış.

12. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Emniyetten bir eş dost tanıdığınız yok mu,o motorun belirgin özellikleri ile ve kişinin eşgali çıkarılarak,bulunabilir aslında..

yaptığı yanına kar kalmasın yaratığın..

13. Emre Sertkaya

Emre Sertkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Dostum geçmiş olsun . Çok üzücü bir olay . Kamera kayıtları felan varsa eşgallerine ulaşabılırsınız . Fakat orda türk kelimesine vurgu yapman açıkcası olmamış kardeşim . Yani atlattıgın olay kolay değil biliyorum ciddi bir kaza geçirmişsin . Bunu yapan kürtte olabılır türkte veya başka bir ırktan . Biliyorsunki türkiye artık farklı ırklardan insanlarla doldu . Sana bunu yapanların yanına kar kalmaz merak etme tekrardan gecmıs olsun .

14. Engin ATAL

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yaşadığım olaylardan dolayı artık daha fazla yapamayacağımı düşünüyorum.Kurallara uyarak sürmemize rağmen yine de bu hayvanlar yüzünden en çok sevdiğim hobimden vazgeçiyorum..
    Motor arkamdan hızla gelip çarptığı için ben kendimi direk yerde buldum. Gözlerimi açıp baktığımda çooktan gitmişti.
    Türk Genci diye yazmam biraz tepkiye neden oldu evet ama biliyorsunuz ki , bu tür peşmergeleri az çok herkes biliyor. Apachi bile değil bunlar level atlamış ve terörist olmuşlar. Çoğunun yaş grubu 19-20

15. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    yine diyorum yine yazacağım,benzinin litresi daha da artsın, hatta 30 tl olsun..

biraz bencilce olacak ama,herkes;araç,motor,tır kullanamasın.! yada herkes psikoteknik sınavına tabi tutulsun..

Engin ATAL bunu beğendi.
  16. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok geçmiş olsun. Bu tür tipleri emin olur adam gibi motosiklete binen insanlar bile dışlıyor. Kask takmayanlar kesinlikle apaçi olarak sınıflandırılıyor. Siz hiç full koruma gezen motosikletliden bu tür bir olay yaşadınız mı? Çok nadir. Onlarda gizli apaçiler.

Bu tür bi olay olduğunda direk 155'i arayıp yaşadığınız durumu hızlıca anlatıp gittiği yönü ve motosikletin özelliklerini söyleyin mesela açık egzoz bağıra bağıra gidiyorsa bile polisler hemen yakalayabilir. Ve yakalandıklarında kesinlikle şikayetçi olun ve bu adam öldürmeye teşebbüs vs. deyin olayı büyütün. İmkan varsa haberlere bile çıkartmayı deneyin ki görüp ibret alsınlar.

Ve Engin bey, ben size bisikleti bırakmayın demiyorum ama kendinize birkaç ay zaman tanıyın. Bisikletinizi satmayın. Şimdi olayın sıcaklığıyla böyle düşünüyorsunuz normaldir ama Lütfen kendinize zaman tanıyın. Birkaç hafta veya birkaç ay, olayı unutmaya başladığınızda tekrar düşünün ve kararınızı verin. Ama lütfen kendinize zaman tanıyın.

Çağlayan bunu beğendi.
  17. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    ben de tekrar ediyorum mesele para değil. adam zaten hırsız para bol, hiç olmadı benzin çalar. mesele herkesin araç sahibi olabilmesinde. herkese araba-motor sahibi olma izni vermeyeceksin. ortalık arabadan ve motordan geçilmiyor. veya herkesin araç sahibi olmasına izin veriyorsan da, bu kişilerin en küçük kasıtlı hatasında ömür boyu araç kullanmasına izin vermeyeceksin. artı hapis cezası.
    ---
    geçmiş olsun size de Engin Atal. olay elbette türk kürt arap meselesi değil. bence Engin arkadaş "TÜRK GENCİ" diye üzerine basarak söylerken, genç konusuna vurgu yapmış ve geleceğimizin de malesef bombok olacağını belirtmek istemiş. yapılması gereken bu tip "şey"lerin uyutularak hayatlarına son verilmesi. hiç uğraşmamak lazım. çünkü bu tipler asla ıslah olmazlar. doğdukları andan itibaren insanlara ve dünyaya nasıl zarar verebilirim diye düşünmekten başka iş yapmazlar.
    her biri potansiyel tecavüzcü, hırsız ve katildir. yakalandıkları anda imha edilmelidirler. tek çözüm budur. bunları bi anlık sinirle söylemiyorum inanın ki. yılların birikimi ve gözlemi bana bunları söyletiyor.

18. Enes Gürel

Enes Gürel Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    ne desem bilemedim ben olsam teşhis eder peşlerine düşerdim bir ömürde bırakmazdım bu işin peşini
    bu ülkede adalet yok arkadaşım. kendin alacaksın.

GLN bunu beğendi.
  19. Emre Sertkaya

Emre Sertkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Peki sizin dedıgınız gıbı benzının litresi 30 tl olsun . O zaman bir şehirden bir şehre otobusle gıtmek ıcın 50 lıraya bılet alıyorsan 200 300 tl e alacaksın . Evine kargo geldıgınde kargo bedelı 5 lıraysa 30 lıra odeyeceksın .Bu durumda bile çiftçiler mazottu ilacı suyu gubresı masraflarını cıkarınca ellerıne 2 kurus para gecıyor benzın mazot fıyatı artsın bakalım adam ne hale gelır ya uretımı durdurur toprak oyle kalır ya da yedıgın uzumun kılosu olur sana 10 lira 20 lira . Yani çok basit düşünüyorsunuz . Eğer araç sayısını azaltmak istiyorsanız toplu taşımaya yatırım yapacaksınız . Turkıyenın her bolgesınde ulasım ağını , yol durumlarını düzelteceksın . Yollara bisiklet yolu yapacaksın daha cok alternatıfler var . Ama araba sayısını azaltmak ıcın benzın fiyatını yukseltmek neyse .

Yiğit Dikici bunu beğendi.
  20. DreamMaker

DreamMaker Kıdemli Üye

Adı:
    Tuğrul TIRPAN
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun, Bunu yapanlara Küfretmek istiyorum.... Hatta ..........................