Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yasal doping var mıdır? Acele et.

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Ahmet Fidancı tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Ahmet Fidancı

Ahmet Fidancı Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR

Adı:
    Ahmet Fidancı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    İnsan psikolojik olarak bazı maddelerin kendilerinde extra güç kazancına neden olduğuna inanırlar. Bunların bazıları doğru bazılarıda çok yanlıştır. Konuyu geniş kapsamlı ele almayacağım. Ama zamanı gelen bir maddenin doğadan saf halde nasıl temin edeceğimizi anlatacağım kısaca. Ülkemizde çok miktarda bulunan bu maddeyi Turistler icanadolu nun bazı illerinde bulunan Kafkas çam ağaçlarından kg bazında 250 euro vererek toplatıyorlar. Bu fiyat çok iyi piyasasına göre. Ney o madde?

Sadece Nisan ayının son haftası ile mayıs ayının ilk haftasında bulunan bilen bu maddenin adı Kozalak poleni. Kozalak ciceklerinin patlaması ile ortaya çıkan sarı toz çok değerlidir. Bu toz o haftalarda sanki doğayı dahi kendine hizmet ettirir. Rüzgar azalır ki polenler dalında kalsın diye. İşte bu toz polen altına karton veya poşet gibi madde tutup dalı eğdirmek yolu ile dökülerek toplanır.

Kozalak poleni neye kırılırsa o maddenin değerini kutlayan bir yapıya sahiptir. Kalp hastaları, sulandirilmis bala bir miktar katarak tükettiklerinde damarlarinin esnekleserek sertliginin azalacagini görecekler. Damarda yapışmış pıhtı taneciklerini söken maddenin tek Yan etkisi bu pıhtı ların kan ile karaciğere taşınması ile ciğeri zorlaması. Yani karaciğerinde sıkıntı olanların dikkat etmesi ve az az kullanması gerekir. Sporcular için doğal doping olan bu madde az miktarda ve sürekli kullanıldığında insan nefesini açar, kalbi yeterli hale getirir ve nabzı düşürür. Kandaki oksijen seviyesini yükseltir ve yorgunluk hissini azaltır. Bazı antimikrobiyal ürünlere katılarak eczanelerde yüksek fiyatlara satılan kozalak poleni zehir içeren maddelerle kullanilmamalidir. Çünkü zehrinde değerini artırır ve üzücü sonuçlara Yol aça bilir.

Arkadaşlar arı bu poleni balda kullanmaz. Propolis üretmekten kullanır. Yani balı korumak için farklı etkisi olan maddeleri karıştırarak anti bakteriyel madde oluşturur ve bu maddenin etkisini artırmak için kozalak poleni kullanır.

Bu polen propolis değildir ama propolisin en etkin maddesidir. Arı polenleri tüycükleri ile başka çiçekleri aşılamak amaçlı kullanır. Çiçek poleni toplayan arı aynı zamanda Kozalak poleni toplamaz. Çünkü doğal görevini yerine getirmesine engel olur. Tavsiyem aksam yatmadan önce 3 kaşık yoğurda yarım çay kaşığı polen katarak tuketmeniz ve minimum bir saat sonra yapmanız. Sabah dincliginize inanamayacaksiniz. Kaçırmayın bir hafta sonra Çamlara hücum edin.

tekkir, nurimo, celilcetiner ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sefa coskun

Sefa coskun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    ben topladım, satıyorum, her derde deva 5 kilo+1 petek 100 lira.turistlere 250 euro

3. Ahmet Fidancı

Adı:
    Ahmet Fidancı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Sefa coskun komiklik yapma. Komiklik yapman arkadaşların dikkatini dagitmaktan başka işe yaramaz. Konu ile ilgili fikrini paylaş.

Bu toz her kozalakli çamda bulunur. Ancak en kaliteli Kafkas çamında bulunur.

4. BicycleLover

BicycleLover Forum Demirbaşı

Adı:
    lazım değil
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Neden acele yarış mı var hocam

Candan Biberci, ercst0rm ve mustafa ç bunu beğendi.
  5. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçeklik sözkonusu mu ?

6. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    geçen konuda 3 sayfa tartışılmıştı, bu konuda en az 5 sayfa bekliyorum çekirdeğimi aldım heyecanla okuyorum bakalım.
    @Sefa coskun 'da siftah yapmış yazar. Bi güzel fırça atmış :D

7. alpyese

alpyese Forum Demirbaşı

Adı:
    Alper
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Ahmet hocam, vurucu başlıklar açıyorsunuz gazetecilik tarafınız iyimiş, forumu ayağa diktiniz gece gece

8. Rex

Rex Yeni Üye

Adı:
    Kutluhan
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    • Özellikle sağlık konusunda öneride bulunan kişilerin yeterliklerini de ortaya koymaları gerekir.
    • Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak, üstelik bu fikri paylaşmak! Komiklik sanki daha iyi.

9. Morningstar

Morningstar Forum Demirbaşı

Adı:
    Oğuz T.
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Doğal veya diğer türlü doping var ama!! birde yaradılış var mesela bazı insanlar hatta insan ötesi olanlar adam alıyor ilacı,basıyor dopingi bilmem kaç cm bacak,kol,göğüs yapıyor işte yarışmalar felan derken gelen bir şöhret vb.ama bir diğer adam zaten yapısı ve fiziksel özelliği doğal olarak var ve bunun hiç bir zaman bilincinde değil yada bir şekilde farkında değil yaşıyor gidiyor.yada farkında ama!imkanımı yok,becerisimi yok ama bazıları hakikaten şanslıda değerlendirme yok.

Ahmet Fidancı bunu beğendi.
  10. Engin ATAL

Engin ATAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ilk defa duyuyorum böyle bir şey. Başka nelere iyi gelir bu ?

Ahmet Fidancı bunu beğendi.
  11. Matiz

Matiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Ayriyetten, aganigi naganigiii!

12. Recep-Şahin

Recep-Şahin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:

Der kaçarım.

13. ercst0rm

ercst0rm Forum Bağımlısı

Adı:
    Ercüment
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    kozalak poleni mi uretiyosunuz hocam anlamadim?:)

Scarlett-Johansson-eating-popcorn.gif :D

14. JustASimpleNub

JustASimpleNub ישוע

Seviye:
    [​IMG] :D

15. Candan Biberci

Candan Biberci GökBörü

Adı:
    Candan Biberci
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Amasya elması
    Anamur muzu aya seyahat için bilen yeterlidir.
    Çikita muz grani simit elma filan bunlar dış güçlerin oyunu :)
    Yerli malı yurdun malı diyorum acele tarafından.

Geçenlerde kuruyemişçide denk geldim bu kozalak tozu muhabbetine.Cezerye hesabı paketlemişler.Bu ne ayak dedim?Adam demesinmi 'onu yedikten sonra en geç yarım saat içinde atış kulvarına girmen gerek'.
    Olm dedim ne diyon sen?Biraz atarlanınca 'yok abi ben faydasını şeetmek için didim yanlış anlama' dedi :)
    Kutu 3 günde diplemiş talep baya fazlaymış ;) Bahattin abi hesabı millet gömülmüş çam tozuna :)

mustafa ç bunu beğendi.
  16. Zfr

Zfr Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Cezerye ile altlık yapın, üzerine fıstıklı dürüm, ertesi gün Gürkan'ın yanından selam yollarsınız bize.

Candan Biberci ve celilcetiner bunu beğendi.
  17. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    200.gif

18. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Dopingin yasalı olmaz,eğer doping se yasaktır.Ama halen litaretüre giremeyen bir çok madde mevcut.Bunlar vücutta bulundukça araştırılır ve eğer bu etkisi görülürse ilave edilir.İllegal her zaman bir adım öndedir.Önce bulunup kullanılır,sonra tıp tespit edip yasaklar.Sadece belirli durumlarda ve dozlarda resmi doktor tarafından etkili olmayan dozlarda mazı yasaklı maddeler sporcuya organizasyon haberi dahilinde verilir.Bu ayrı bir durumdur.Eğer bir madde bu tarzda etkili ise ve listede yoksa sadece daha önceden tespit edilmediğinden ve araştırılmadığından dır......

mustafa ç bunu beğendi.
  19. MertAG

MertAG TamBirTroll

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Şerrefsizim benim aklıma gelmişti :D

20. Ahmet Fidancı

Adı:
    Ahmet Fidancı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bakıyorum da araştıran yok. Kaba düzen yorumlar bir çoğu. Diğer arkadaşlara hitafen bazı notlar ekleyeyim. Arı bu poleni propolis kaplaması için kullanıyor. Konuda da yazdığım gibi dikkat edilmesi gereken bir madde.

Tavsiyem (sporculara) :
    %100 olarak satılan elma suyundan alın 1 lt, içerisine 200 ml lik soda alıp karıştırın. Yine öğlenden bir çay kaşığı ilave edip antrenman sırasında tuketin. Bu en iyi izotonik iceceklerden birisidir. Bu şekilde tuketmeniz dahi fiziki gelişim için yeterlidir.

Bu hafta içerisinde bir çok bölgede başlanacak toplanmaya. Resimlerle eklemeler yapacağım.

Hamit.Ç ve Candan Biberci bunu beğendi.